Autor Subiect: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011  (Citit de 33388 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« : Marți, 02 August 2011, 10:31 »
Am definitivat programul pentru excursia din Delta, am facut si rezervarile pentru un grup de 14 persoane. Cazarea se va face intr-o pensiune foarte cocheta de pe malul lacului Razelm, cu iesire spre canalele si lacurile  Deltei. Pozitia este foarte buna, am ales-o din cateva motive :
-   se ajunge pe uscat, cu masina, ceea ce ne da o anumita mobilitate
-   avem acces direct la apa, se poate face plaja, baie, chiar din fata luam ambarcatiunea pentru excursiile din interiorul Deltei
-   suntem aproape si de inima Deltei si de mare, nu avem mult pana la Gura Portitei
-   este printre singurele locatii care are camere twin, majoritatea au paturi matrimoniale
-   avand doar 10 camere, ne asigura o intimitate a grupului
-   confort in Delta se gaseste doar la locatiile mari, iar acolo tarifele sunt cu cel putin 50% mai mari. Pensiunile care ofera conditii foarte bune la un numar mic de camere sunt destul de rare in Delta, asa ca am avut noroc gasind aceasta locatie care satisface si aceasta conditie
Va prezint cateva fotografii ale locatiei, eu personal sunt foarte multumit de ce am gasit. Doar numarul de locuri este foarte limitat.

Serviciile incluse in tariful de 600 lei / persoana:
-   cazare 4 nopti in camera dubla twin
-   4 mic dejun
-   4 dejun
-   4 cine

Detalii despre dotari camere si pensiune
•   Aer conditionat
•   Televizor cu receptie prin satelit
•   Internet wi-fi gratuit
•   Minibar
•   Balcon cu vedere spre lac
•   Grup sanitar
•   Apa calda curenta
•   Spalatorie si calcatorie
•   Barci de pescuit si de agrement spre inchiriere
•   Scule de pescuit
•   Piscina de 50 m.p
•   Restaurant 30 locuri
•   Terasa
•   Foisor rustic specific zonei
•   Parcare pazita 20 locuri

Programul celor 5 zile:
Prima zi, cea de check in (8.09) – cazare, acomodare, dejunul si apoi o plimbare prin jur pana la cina.

A doua zi  (9.09) – Excursie cu cataramanul. Vom fi toata ziua plecati pe canalele si lacurile Deltei. Pe ambarcatiune, unde se sta foarte confortabil, vom servi masa de pranz, bauturi. Tariful / zi / persoana este de 70 lei, se pleaca dimineata si ne intoarcem, asa cum spuneam seara la cina. Vom trece pe langa coloniile de pelicani care se pregatesc atunci de migratie, vom mai prinde inca nuferii infloriti, o sa ajungem in zone de cuibarire.

A treia zi (10.09) este una de relaxare. Pescuim, facem baie in piscina, plaja, sper sa ne ajute si timpul. Dar cum stiu ca intotdeauna o face, stabilim deja programul.

A patra zi (11.09) dam o fuga pana la Gura Portitei, acolo unde apele Lacului Razelm se unesc cu cele ale Marii Negre. Este acolo un peisaj superb, ajungem sa-l vedem dupa cateva minute de mers cu masina pana in Jurilovca, apoi luam ambarcatiunea de linie si ajungem la Portita. Pregatiti de plaja si de baie in mare. Dupamiaza va fi una de pescuit, apoi proprietarii au sa ne pregateasca un bors de peste la ceaun, in curtea pensiunii.

A cincea zi, va fi cea de plecare. Dupa micul dejun, vom mai putea ramane la pensiune, fiecare functie de distanta pe care o are de facut pana acasa. O baie, ramas bun tabara draga, si ....acasa.

Transportul are sa se faca pe grupaje, distanta din Bucuresti nu este atat de mare, iar pe 7 din cei de pe traseul Sibiu – Brasov – Bucuresti – Tulcea, am sa-i iau eu cu microbuzul. Detaliile de transport o sa le discutam mai incolo, dupa ce vedem de unde sunt participantii.

Inscriere si rezervare:
Cateva persoane deja s-au inscris si au platit. Am sa deschid lista, pe care am rugamintea cat sunt eu plecat sa o mai completati aici pe topic, pt a se stii cand se finalizeaza rezervarile.
Pentru cei care doresc sa mearga cu noi in Delta: anuntati-va va rog participarea si pe forum si pe office@singlescamp.ro. Samiza va va contacta ca de obicei si va va transmite datele necesare platii.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #1 : Marți, 02 August 2011, 16:33 »
Wow, programul suna foarte bine, eu care nu am mai fost niciodata in Delta abia astept sa mergem si ma bucur ca ajungem si la Gura Portitei.
Din ceea ce se vede in poze pensiunea arata foarte bine.

Offline Codru

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #2 : Marți, 02 August 2011, 18:25 »
Excelenta ideea , locatia aleasa arata foarte bine in fotografii ; nu mi-a luat mult timp sa ma decid  :)!

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #3 : Marți, 02 August 2011, 21:51 »
merg si eu in delta. cum platesc avansul?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #4 : Miercuri, 03 August 2011, 06:24 »
Este acelasi cont ca si la celelalte actiuni, Magda. Daca nu-l mai ai ia legatura cu Samiza. Oricum eu ii comunic ca o sa pescuim impreuna la toamna.

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #5 : Miercuri, 03 August 2011, 06:52 »
am nevoie de cont, nu-l mai gasesc pe nicaieri. Multumesc!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #6 : Miercuri, 03 August 2011, 07:10 »
Iti trimite Samiza azi contul. La fel si celor care mai sunt inscrisi.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #7 : Miercuri, 03 August 2011, 07:36 »
Deschid tabelul cu cei inscrisi in aceasta actiune. AIci sunt cuprinsi si cei care au platit si cei care doar si-au exprimat intentia de a participa. Pe masura ce primesc raspunsuri de la Samiza, in ceea ce priveste plata, am sa completez lista sau am sa sterg din ea pe cei care nu vin.

1. Steliana
2. Adda
3. Magda
4. Mimi
5. Aloevera
6. Codru
7. MarcelaP
8. AnamariaC
9. TibiC

Daca am uitat pe cineva care stie ca este inscris si nu apare pe lista, va rog sa-mi comunice.Rugamintea este sa-i raspundeti Samizei pe Email, indiferent daca doriti sau nu sa participati.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #8 : Miercuri, 03 August 2011, 09:48 »
Eu sunt inscrisa si nu apar in lista. Am achitat avansul pe 8 iulie, insa cred ca s-a facut o confuzie intre "Mimi" si "Mari_a" - am discutat la tel. despre asta cu d-na Samiza inca de acum vreo 10 zile.
In privinta transportului: stiu unde este complexul (este foaaarte frumos!), drumul (din Bucuresti) n-ar fi foarte lung/greu (dar soferia e meserie grea   ::)  ) , asa ca as prefera sa merg cu microbuzul (daca se poate si daca nu s-au stabilit deja cei 7; daca nu se poate, nu-i bai, mai vedem pana atunci).

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #9 : Miercuri, 03 August 2011, 11:18 »
Fac corectia comunicata de mari_a
1. Steliana
2. Adda
3. Magda
4. Mari_a
5. Aloevera
6. Codru
7. MarcelaP
8. AnamariaC
9. TibiC

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #10 : Miercuri, 03 August 2011, 16:51 »
Mi-ar fi placut sa merg si eu (cum am vazut ca ai anticipat,Gigi),dar cred ca m-ar fi dat afara de la serviciu daca le ziceam ca mai plec si in Septembrie in concediu...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #11 : Miercuri, 03 August 2011, 17:49 »
Copilasii nu pot fi lasati singuri, stiu Mimi....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #12 : Joi, 04 August 2011, 09:01 »
Cu bold am marcat in tabel cei care sunt siguri pana acum sau au platit.
1. Steliana
2. Adda
3. Magda
4. Mari_a
5. Aloevera
6. Codru
7. MarcelaP
8. AnamariaC
9. Gigi Cindea

Au fost trimise Email-uri catre toti cei inscrisi
In caz ca nu ati primit informatiile referitoare la cont, va rog anuntati-ma.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #13 : Miercuri, 17 August 2011, 11:03 »
Acesta este un mesaj care incalca flagrant Cap.A, pct.9 din Regulamentul forumului, intrucat “nu este de interes in cadrul subiectului (off topic) “ – scuze moderatorilor  :-[
Recunosc ca l-am scris doar pentru ca sa mai scot "deasupra" acest topic, pen' ca se cam prafuise  :). Pe cel cu mustul, lumea e deja in masini, pe drum. Si mie imi place mustul, mi-am mutat niste zile de concediu si imi fac bagajele pentru Sibiel, insa sa nu uitam ca 7 octombrie e dupa 8 septembrie. Pestele nu va place ? Hai, cine mai merge in Delta ? Nici nu stiti ce pierdeti !

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Excursie Delta Dunarii 8 - 12 septembrie 2011
« Răspuns #14 : Miercuri, 17 August 2011, 16:22 »
chiar asa Maria_a...e cam liniste aici...
eu nu sunt o mare mancatoare de peste, dar vreau sa merg in Delta  :D
iata si niste fotografii de la Gura Portitei...nu am fost...dar din cate am citit pe net e superb