Autor Subiect: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011  (Citit de 44607 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« : Miercuri, 21 Septembrie 2011, 07:34 »
Incet-incet ne apropiem de vremea rece si de iarna. S-au dus marea cu soare, baie si plaja, muntele nu mai este accesibil amatorilor. Ne raman doar vizitarile, ciircuitele si foarte potrivit, SPA-urile. Cu apa calda termala, cu sauna, cu masaj. Daca vara ne bucuram mintea si ochii, toamna si iarna e randul sa ne ocupam de corpul nostru. Unul dintre locxurile potrivite pentru asa ceva este Hajduszoboszlo, statiune pe care am mai vizitat-o de doua ori impreuna cu voi. Este foarte aproape de granita cu Oradea, ofera o multime de posibilitati de relaxare, este aproape de Debrecen, un frumos oras medieval. O sa stam o zi si la Budapesta pt vizitarea celor mai importante obiective turistice si pt...shopping.  In statiune vom ramane 3 nopti, 4 zile deci de bai si relaxare. Inclus in tarif este atat transportul din Sibiu si retur si 3 cine tip bufet suedez. Mancarea este atat de buna si diversificata acolo la micul dejun si la cina, incat cu siguranta ca nu va mai fi nevoie de pranz.Hotelul are si propria lui baza de tratament, unde accesul la bazine si sauna sunt gratuite. Se pot face mult mai multe proceduri, masaj, Kneipp tratament. Ne vom bucura de un spa imens ca cel de la Aqua Parc, cu zeci de bazine tematice, altele cu apa termala, altele de inot.

 Excursie Budapesta – Hajduszoboszlo

Tarif:     240 Euro/ persoana - cazare in camera DBL


Plecare: 12 octombrie 2011
Sosire:   16 octombrie 2011

Cazare: 4 nopti din care:
     • una la Budapesta in Down Town (12/13 octombrie)
     • trei la Hajdúszoboszló (13/16 octombrie)

Servicii incluse:
     • cazare 4 nopti la hoteluri de 3*, mic dejun inclus
     • transport cu microbus 8 locuri, cu plecare si sosire in Sibiu
     • 3 cine bufet suedez, la Hajdúszoboszló
     • spa gratuit la hotelul din Hajdúszoboszló

Program Budapesta
:
     • 12.10 - Check in cca ora 14.00. Vizitare zona Parc central, Monumentul Eroilor, Castelul Anonimus, apoi plimbare zona Piata Vigado, artera comerciala Vaci Utca. Optional croaziera pe Dunare cu “Legend”. La intoarcere vizitarea zonei medievale “Castelul Buda”.
     • 13..10 - vizita Muzeul de Istorie Nationala Maghiara. In jur de ora 11.00 plecare spre Hajduszoboszlo.

Program Hajdúszoboszló

Hajdúszoboszló este o renumita si veche statiune balneara din Ungaria, datand de la inceputul mileniului II. Este o localitate modernizata, cu parcuri exceptionale, hoteluri si baze termale noi, si cu o calitate a cazarii si a serviciilor deosebita. Noi ajungem in luna octombrie acolo, cand uriasul strand intins pe 30 ha este inchis, dar avem posibilitatea de a ne bucura de una dintre cele mai moderne centre “aqua” din Europa. Aqua Palace este un complex acvatic acoperit. Se intinde pe o suprafata de 15.000 metri patrati, cu o suprafata a apei de 1.600 metri patrati si poate primi pana la 1.000 persoane. Complexul acvatic ofera urmatoarele servicii : strand tropical, pestera de gheata acvatica, strand - cinema, strand termal Pavai, strand Roman, strand "baie ca la mare".

     • 13.10 - Check in cca ora 16.00. Aquapark incepand cu orele 16.00. Dupa cina la hotel, plimbare si o bautura servita la Csarda.
     • 14.10 – Program de SPA si relaxare
     • 15.10 – Program de SPA si relaxare – dupaamiza o excursie la Debrecen
     • 16.10 – Dupa SPA-ul de la hotel, in jurul orei 12.00 check out si plecare spre casa
 

Transport:
Se va face cu un microbuz de 8 locuri, astfel ca numarul maxim de inscrieri este de 7.

Data limita de inscriere si plata a excursiei
: 5 octombrie 2011
Inscrierile se pot face pe office@singlescamp.ro, sau samiza@bonvoyagesibiu.ro.
Detalii 0745 106501.

Traseu
(Bucuresti grupaj) - Sibiu - Arad - Nadlag -  Budapesta -  Hajduszoboszlo -  Debrecen -  Hajduszoboszlo -  Bors -  Oradea -  Cluj -  Alba Iulia -  Sibiu

Offline DanaC

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #1 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 10:27 »
Este foarte tentanta oferta. Inainte de a ne inscrie doua persoane va rog sa imi spuneti daca avem acces si la tratamente medicale de genul namol, electroterapii si ce mai au ei. Cu multumiri,

julia

  • Vizitator
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #2 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 16:28 »
e foarte frumos si linistit la hajduszoboszlo. cind am fost noi anul trecut erau disponibile la hotelul in care eram cazati niste servicii gen masaj, spa, niste terapii dar am uitat de care.
uite aici sunt citeva poze din hotelul la care am stat in hajduszoboszlo. sa dai la sfirsit ca sunt ultimele, la inceput sunt cele din budapesta:


 http://s1222.photobucket.com/albums/dd493/elianna17elianna/Ungaria%20oct%202010/?start=all


Offline DanaC

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #3 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 19:13 »
Multumesc Iulia, este foarte frumos. Inteleg ca acesta este locul unde "inotai" tu pe margine? Nu mai vii?

julia

  • Vizitator
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #4 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 20:08 »
daaaa, aici a fost aventura mea acvatica. nu as mai repeta asa repede
in schimb la budapesta as mai merge, nu mi-a ajuns data trecuta

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #5 : Vineri, 23 Septembrie 2011, 20:26 »
......
uite aici sunt citeva poze din hotelul la care am stat in hajduszoboszlo. sa dai la sfirsit ca sunt ultimele, la inceput sunt cele din budapesta:


cateva zici, ai?  8)


Offline DanaC

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #6 : Sâmbătă, 24 Septembrie 2011, 16:42 »
In concluzie eu ma inscriu cu doua locuri.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 24 Septembrie 2011, 19:06 »
Mai sunt 4 locuri.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 24 Septembrie 2011, 23:33 »
Eu încă nu mă înscriu ferm. Pot să fac doar o rezervare:)  Depind foaaarte mult de serviciu, dar până la termenul limită de 5 octombrie voi ști ce și cum.
Mulțumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #9 : Duminică, 25 Septembrie 2011, 08:14 »
Te inscriu Maria, ramane doar sa-mi dai numarul de telefon al sefului tau. vorbesc cu el, cum sa nu o lase pe Maria, cu noi?

Mari_a

  • Vizitator
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #10 : Duminică, 25 Septembrie 2011, 08:56 »
 ;D  ;D  ;D   E public! Mi-ai face un mare bine! Dar trebuie să-ți spun că nu-ți va fi ușor: e șefă. Toate șefele pe care le-am avut la viața mea au fost mai rele decât șefii  :D. Asta e single; poate o conving să se înscrie și ea pe-aici  8) ;D

Ar mai fi o necunoscută în ecuație: ora la care se preconizează plecarea din Sibiu. Pentru că eu merg și la Sibiel și-mi iese cam așa: pe 9 seara (mă rog, noaptea) înapoi acasă, pe 10-11 tre' să mai dau cu sapa pe la serviciu și când să mă teleportez înapoi, astfel încât să pot pleca pe 12?! Tot socotesc și nu-mi iese. Deja am ajuns la tabele de logaritmi zecimali... ::)   Mă rog, o să văd. Întâi trebuie să o rezolv p-aia cu domnișoara-miss!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #11 : Duminică, 25 Septembrie 2011, 09:39 »
Auleu, atunci nu ma bag! Mi-e teama ca nu cumva, daca o sun, sa nu ma mai lase nici pe mine!
Daca te pot ajuta in schimb cu analiza matematica superioara, cea de anul II de facultate tehnica, cu mare drag. Tot nu stiiam si nici acum nu sunt convins la ce ajuta. In schimb imi placea. Astept problema. Sau cuantificam ceea ce mi-ai scris cu plecatul - venitul de la Sibiel? Eu iti dau o solutie mai simpla si care nu necesita atata matematica: sapa cu coada lunga. Ajunge pana la Bucuresti si daca chiar simti nevoia patriotica si devotanta tarii, poti sa o folosesti din Sibiel. Ce zici?

Mari_a

  • Vizitator
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #12 : Duminică, 25 Septembrie 2011, 10:04 »
Hmm... M-am gândit și la asta. Am analizat-o din toate părțile și pe toate fețele. Eu nevoi patriotice n-am, dar are 'mneaei. De mâine încep să-i miaun pe la ușă, ca o pisică jigărită și plină de purici... Să vedemmmmm...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #13 : Luni, 26 Septembrie 2011, 11:33 »
Iti recomand un mieunat mai gros, impresioneaza. Si referitor la cine mai vine, colega ta de camera din Delta, inainte de a pleca din tara, m-a anuntat ca o sa participe.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Bai termale si SPA: Hajduszoboszlo 12 - 16 octombrie 2011
« Răspuns #14 : Luni, 26 Septembrie 2011, 11:40 »
 8)    8)    8)    8)     8)  Mă buuuuucuuuur!
Am aranjat cu concediul 10-14. Dar îmi mai trebe pe 7 un liber de la bec  :D
Continuăm cu mieunatul  :)   Vreau la spaa-aaa-aaaaaa  !