Autor Subiect: Carnaval Sibiel - 16 - 18 martie 2012  (Citit de 104410 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #30 : Marți, 10 Ianuarie 2012, 08:55 »
Postez acest mesaj in 3 locuri pe forum, pt a avea siguranta ca este citit.
Se refera la corespondenta dintre cei inscrisi in tabere si Samiza (Bon Voyage) Rugamintea este valabila pt toate actiunile - atunci cand primiti de pe samiza@bonvoyagesibiu.ro sau de pe office@bonvoyagesibiu.ro acel Email de informare asupra modalitatii de rezervare, cu numele agentiei, firma, cont etc sa-i raspundeti. Este foarte greu sa stii si sa evaluezi daca Email-ul a ajuns la destinatie, daca a fost citit si ce intentioneaza persoana care l-a primit, sa plateasca, sa amane plata sau chiar sa renunte la inscriere.
Pt a intelege pasii pe care-i facem: eu ii trimit lista cu intentiile voastre (de pe inscrieri tabere, Email-uri si topicul de actiune), ea si le transfera in formatul de agentie si  transmite fiecaruia un Email cu coordonatele agentiei. inclusiv contul in care se face plata. Pe masura ce se fac platile, imi trimite liste intermediare cu confirmarile, pt a stii unde ne situam cu rezervarile, cate locuri mai sunt libere. Daca nu avem nici un feed back de la inscrieri, nici ca ba nici ca da, nu avem cum sa ghicim intentiile ferme de rezervare si ne este foarte greu sa evaluam situatia la un moment dat. Suntem ca in ceata, avem pe de o parte o lista cu inscrisi, una cu platitori si locurile rezervate la unitatea turistica. Daca lista are sa zicem 30 inscrisi, 10 sunt platitori la un moment dat si am rezervat o locatie cu 20 de locuri, efectiv nu stiim unde ne situam: din cei 20 urmeaza sa plateasca 10 si sa se completeze locurile? Sau doar 5? Sau intentioneaza sa plateasca mai multi decat 10 si atunci trebuie cautate solutii, luat legatura cu locatia pt asigurarea unor locuri suplimentare. Credeti-ne ne este foarte - foarte greu sa lucram fara feed back-uri de la toti cei inscrisi. De aceea insist cu rugamintea mea, ca intotdeauna sa dati un simplu Reply la Email-ul primit de la ea, la care sa raspundeti simplu, sau cu:
- urmeaza sa platesc in data de....
sau cu:
- nu mai particip
Atunci totul devine simplu si pt noi, nu mai este nevoie sa retrimitem Email-uri si sa stam sa facem forecast-uri de participare. Timpul pe care-l avem este foarte scurt, la Samiza la agentie incepe in cateva saptamani sezonul de vanzare Early Booking si nu se mai poate vorbi cu ea de dimineata pana seara. Isi aloca zilnic doua ore pt Singles Camp - nu are cum sa-si rupa mai mult - ajutandu-ma cu partea tehnica de rezervare. Timpul este foarte scurt deci este nevoie de eficienta maxima, de aceea are nevoie sa lucreze doar pe elemente sigure.
O sa transmit zilele acestea un Newsletter- chestionar cu toate actiunile care se vor desfasura in acest an, la care o sa am rugamintea sa va exprimati prin raspuns intentia sau nu, de participare. Fac acum, inainte de sezon, impreuna cu Samiza, o evaluare a disponibilitatii de participare pe fiecare actiune in parte. Foarte important in perspectiva programului pe 2012. O sa am rugamintea sa raspundeti la acel chestionar - newsletter, acesta fiind totodata si un reper al intentiei voastre de a fi un membru activ sau nu al Singles Camp. Este foarte important sa stiu acest numar in perspectiva dezvoltarii acestui proiect, a organizarii de evenimente si de actiuni.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #31 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 09:33 »
Delia D   Sf.Gheorghe
Nadine   Bucuresti
Marian Z   Bucuresti
valaura11   Constanta
b1anche   Breaza
Mariana C   Braila
Flavcarm   Medias
popescu   bucuresti
Gigi K   Rottenburg
Melania M   Pitesti
DanaC   Buftea
Mari_a   Bucuresti
mihaela39   Braila
kama148   Bucuresti
oannak   Bucuresti
luiza           Bucuresti
radu         Bucuresti
Cairolo     Italia
Codru       Dej
Balanta    Braila
Caroline   Sibiu
Dana B    Bucuresti
Daniela C Onesti
Iuliana L Sighisoara
Bogdan  Bucuresti

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #32 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 10:45 »
Gigi vin si eu la Carnaval, se poate numai sambata?

Offline radu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 194
subiect
« Răspuns #33 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 20:48 »
se riste cineva sa merge cu mine cu masina ?
Zambetul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa mergi mai departe. :)

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 208
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #34 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 21:08 »
salutare!
ma inscriu si eu!
sper sa gasesc un costum frumos in sibiu!
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.

Offline kama148

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 285
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #35 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 22:45 »
Radu... s-ar putea sa ma risc eu... ce zici?

Offline Luiza

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #36 : Miercuri, 11 Ianuarie 2012, 22:55 »
Postez acest mesaj in 3 locuri pe forum, pt a avea siguranta ca este citit.
Se refera la corespondenta dintre cei inscrisi in tabere si Samiza (Bon Voyage) Rugamintea este valabila pt toate actiunile - atunci cand primiti de pe samiza@bonvoyagesibiu.ro sau de pe office@bonvoyagesibiu.ro acel Email de informare asupra modalitatii de rezervare, cu numele agentiei, firma, cont etc sa-i raspundeti.
Gigi eu i-am raspuns abia in seara aceasta Samizei, erau in spam mailurile de la ea...nu mai pot veni, imi pare rau si sper ca nu v-am incurcat.

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #37 : Joi, 12 Ianuarie 2012, 08:52 »
Gigi, eu nu am primit nimic.... :)
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #38 : Joi, 12 Ianuarie 2012, 09:00 »
Acum i-am transmis Samizei un ticket. Nu stiu ce s-a intamplat, a trimis tuturor celor de pe lista. Rugaminte si pt tine balanta si pt cei care nu primiti Email-ul de rezervare de la agentie, transmite-ti direct samizei pe samiza@bonvoyagesibiu.ro, aceasta problema. Este posibil ca adresa ei sa fie tratata de un filtru de pe calculatoarele voastre ca Spam si daca intr-un caz fericit ajunge in Junk sau Spam, in cel mai rau este retinut si nelasat sa treaca. Patesc si eu de pe adresele mele de Email. De aceea va rugam eu sa treceti si office@singlescamp.ro si newsletter@singlescamp.ro in lista voastra de adrese. Puteti adauga si samiza@bonvoyagesibiu.ro si office@bonvoyagesibiu.ro

Offline balanta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 626
  • ...sa fiu eu insami
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #39 : Joi, 12 Ianuarie 2012, 10:31 »
Gigi, incerc da vad ca imi face figuri...da-mi o adresa de yahoo
"...am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti..." Octavian Paler

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #40 : Joi, 12 Ianuarie 2012, 11:10 »
Nu avem adresa de yahoo. Iti dau numarul ei de agentie, 0269 239095. Am discutat acum o ora de situatia cu Email-ul catre tine.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #41 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 06:37 »
Carnaval fara mine? :o
Vrajitoarea cea dansanta ... abia ma asteaspta!
Mai sunt locuri, Gigi? Am o musafira speciala din state care ar dori foarte mult sa ne cunoasca. Daca mai sunt locuri vin cu ambalaj de 2, 4 sau perfect 5 - persoane. Astept posibilitatile!
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #42 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 07:28 »
Servus Steliana, da, mai sunt locuri. Sunt bineveniti toti, dar stii cu conditia sa fie single. Trimite-mi te rog pe Email lista celor cu care doresti sa vii.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #43 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 08:08 »
Lista la zi. Cu bold cei care au achitat.

Mari_a   Bucuresti   
Marian Z   Bucuresti   
Nadina F   Bucuresti   
Delia L   Sf Gheorghe   
Cristina V   Breaza   
Bianca S   Breaza   
Mihaela39   Braila   
Livia F   Oradea   
Liliana K   Bucuresti   
Valaura11   Constanta   
Balanta   Braila   
Daniela C   Onesti   
Mariana C   Braila   
Caroline   Sibiu   
Iuliana L   Sighisoara   
Dana B   Bucuresti   
Codru   Dej   
Adina Stanut   Sibiu   
Bogdan   Bucuresti   

Paolo    Bucuresti   probabil
      
Steliana   Bucuresti   intentioneaza
Melania M   inscrisa, nu raspunde la Email   
Carmen O inscrisa,nu raspunde la Email   
Elena    I      inscrisa, nu raspunde la Email   

Offline kama148

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 285
Re: Carnaval Sibiel 27 – 29 ianuarie 2012
« Răspuns #44 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 10:19 »
Buna dimineta!!
Gigi...am o intrebare, inca nu ne-am cunoscut, sunt noua pe site, am achiat avansul..insa vad cu nu apar in lista, urmeaza sa achit restul la sosire...deci?
Lili