Autor Subiect: Adriatica (circuit si plaja) – Slovenia – Croatia – Italia 16 – 26 august 2012  (Citit de 24016 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
In Sibiu, de aici plecam. Scriam aici pe forum ca este bine sa-ti parchezi masina la mine in curte in locul microbuzului. Asa va fi in siguranta, cat timp suntem plecati. Te astept pe la 21.30, pana atunci incerc sa dorm, sa fiu apt de condus si ghidat prin Plitvice - asta inseamna 24 ore fara somn....

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Sa aveti drum bun si povesti frumoase de povestit!!! ;)
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Sa aveti un drum linistit si distractie faina!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Multumim frumos!

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Drum bun,timp bun si distractie maxima ! Nu uitati sa beti bere rece !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Promit sa bem bere rece, bem bere rece, bem bere rece....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Si bem bere rece si facem baie si ne distram.

E o zi superba aici pe malul Adriaticii. Asteptam sa plecam din nou cu Avalonul pe mare. Sa facem baie la fel ca ieri in apa aceea innebunitor de limpede, cu reflexe de la turcoaz la bluemarin!

Am fost in doua lagune din Crec, doar noi, Avalonul, stancile si marea. Superb! Ne-am balacit in apa aceea grozava, apoi la soare pe plaja....Si bere si raki de la Marian, capitanul pe care l-am reintalnit.

Pana sa ne scaldam am trecut prin Plitvice, Venetia, Murano, Verona, Padova. Cand ma intorc din periplu am sa va povestesc mai multe si am sa postez si o parte din pozele pe care le-am facut aici. Dar mai am pana atunci. Oricum cu o parte din voi ma intalnesc in Delta, cu altii plec in Andalucia, Praga.

Mari_a

  • Vizitator
I     Hrvatska !!!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
A treia zi de croaziera....Marian, The Lord of Avalon, ne-a oferit o excursie pe Riviera Croata. Minunat! Am trecut prin Lovran apoi prin Moskenica Draga. Unde am facut un popas. Pret de o baie grozava si un kilogram de smochine...Ce pot decat sa-i multumesc lui Marian, pt 3 zile minunate pe mare. Ultima, gratuit, din partea si cu toata placerea lui...

Am cantat, am dansat pe vasul lui, am baut raki, vin, bere...Ne-am bucurat de peisajele stancoase, de marea albastruie, de delfinii care ne-au inconjurat vasul, de tot...

Astept sa treaca un an sa fiu din nou aici...

Maine plecam spre Ljiubljana si Postojna. Mai avem un pic...

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
 Ma bucur tare mult pt. voi ! Suna foarte tentant pt. la anul...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Mai avem o jumatate de ora de Adriatica...
O luam spre continent, deseara o sa fim pe malul Ljiublicei.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Citesc si zambesc.
Imi face o placere reala sa citesc relatarile adminului in ceea ce priveste traseele strabatute.
Adminul ne "zgandare asa usurel" = cat sa ne dorim ca la urmatorul drum sa fim si noi prezenti.
Asta e in castigul nostru, pentru ca ne face sa ne adunam “resursele” si mai ales sa avem parte de asemenea amintiri. pentru unii din noi sunt inca doar citite, pe viitor vor fi si traite:)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Mi-as dori foarte mult sa am timpul necesar sa descriu in amanuntime ceea ce parcurgem in aceste excursii, sau traseele pe care le fac eu personal. In primul rand pt ca aceste "notite" pot deveni un foarte bun ghid pt cei care-si planifica personal, individual o astfel de excursie. De aici sau din afara Singles Camp. Va spuneam ca am fost placut surprins sa aflu ca sunt urmarit din afara si informatiile despre locurile strabatute sunt folosite. Poate cand o sa am perioade mai lejere, sa ma pot intoarce pe subiecte si sa le dezvolt.

Incerc in acelas timp sa indic ceea ce se poate vedea, ceea ce merita vazut. Si da, intradevar, este o provocare, pt cei care nu au strabatut acele locuri, sa o faca, in viitor.

Din pacate anul acesta, cu tot efortul meu, nu am reusit sa insotesc pe toti aceia care ar fi dorit sa participe. Locurile au fost limitate si mai mult nu s-a putut.

Nu stiu in viitor ce va fi si cum va fi. Cei cu care am fost acum in Adriatica, au realizat cate probleme am din afara Singles Camp si faptul ca nu sunt acolo sa le rezolv, se transforma intr-un stres teribil. Octombrie va fi o luna in care o sa incerc sa-mi analizez participarea la actiunile Singles Camp si formule care sa permita sa duca actiunea mai departe. Stiti cat tin la proiectul acesta si cat de mult doresc sa continue. Din pacate sustinerea lui inseamna mult timp si o permanenta sustinere financiara.

O sa vad ce solutii gasesc, ce modificari o sa aduc proiectului, pt ca in mod cert ca o sa existe o schimbare. Inca nu stiu in ce directie, inspre intimizarea adresabilitatii lui sau inspre o largire a acesteia. Functie de acest raspuns, o sa construiesc mai departe.

Despre Adriatica si oamenii cu care am fost? Extraordinar! M-am simtit bine de la un capat la altul. Si remarca: fara intarzieri la intalniri, fara fite, participativitate totala la tot ce s-a propus, armonizare f.buna, toleranta, adica tot ce trebuie unui grup de vacanta. 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Cele 2300 de poze pe care le-am facut, au plecat spre voi, pe wetransfer.

Offline oti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 209
am revenit acasa!!!!!!!!!! :'(
pe langa 2500 de poze ale lui gigi, mai postez si eu vreo 3000. nu cred ca sunt totusi de ajuns pentru a arata frumusetea locurilor pe unde am mers si nici starea de bine cu care ne-am confruntat doua saptamani.  vremea a tinut cu noi si am avut parte de evenimente inedite pe tot parcursul. sa fi fost un semn? daca tot am fost fete cuminti inseamna ca ne mai iei cu tine in excursii din acestea?  :worthy:
nu ma pot replia la serviciu si ma uit cu mare necaz la teancul de acte de pe birou. :sorry:
 ma mai provoaca si vali cu melodia de pe vaporas si acum plang de-a binelea  :((
oricum, multumim mult pentru grija pe care ne-ai purtat-o si pentru efortul depus!
Pasul indispensabil pentru a obtine lucrurile pe care ti le doresti in viata este acesta: hotaraste-te ce vrei.