Autor Subiect: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012  (Citit de 50442 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august

Tarif:     395 RON/ persoana - cazare in camera DBL
Plecare: 2 august 2012
Sosire:   5 august 2012
Cazare: 3 nopti
Servicii incluse:
     • cazare 3 nopti la pensiune de 3*, mic dejun inclus
     • 3 cine calde + 3 pranzuri reci la pachet
Program:
Joi – check in in jur de ora 16.00, apoi un program de relax dupa drum. O plimbare in jurul locatiei si apoi cina.
Vineri dimineata mic dejun ora 7.45 - 8.15 plecam cu microbuzele spre Borsa sa vedem "Cascada Cailor". Avem pana acolo 98 km pe un sens. De la Borsa luam telecabina si de acolo avem de urcat o ora si jumatate pe jos. O sa luam masa campeneste, sus in munte, apoi urmeaza sa coboram si sa revenim la pensiune. Totul are sa dureze cca 8 ore, deci revenim in jur de 17.00. Dupa amiaza program de relaxare si ce poate fi mai bine dupa un efort pe munte decat o baie calda sarata in piscina? Asta nu inainte de a manca cate o ciorba traditionala. Seara cina si fun. Transportul cu microbuzul ne va costa in jur de 25 lei/persoana, functie de cati o sa fim in masina.
Sambata dimineata mic dejun, apoi ne deplasam spre poalele muntelui dupa care incepem o drumetie de 5-6 ore total dus si intors pana la Creasta Cocosului. O sa luam pranzul la fel in munte, stam apoi un pic la odihna si coboram.  Pe la 16.00 - 17.00 as dori sa ajungem. Cina de sambata o facem afara, combinat cu ce ne ofera ei si un gratar facut de noi in curte. Pana la cina program de piscina, de relaxare.
Duminica dimineata devreme plecam spre Viseu pt a lua mocanita. Asta inseamna ca la 7.00 trebuie sa fim deja treziti si cu cafeaua bauta pt a putea ajunge la 9.00 in statia mocanitei. O sa luam la noi sandwich-uri si apa. La 14.30 cand se termina traseul trenuletului montan, ne intoarcem la pensiune, ne luam bagajele si directia casa. La revedere tabara draga. Costul transportului pana la Viseu cca 23 lei, mocanita 41 lei minus 10% reducere de grup.
Pe parcursul excursiei vor mai fi vizitate doua obiective foarte importante : Manastirea Barsana si Cimitirul vesel de la Sapanta. In functie de timpul ramas la dispozitie, o sa avem si optiunea de vizitare a Memorialului, un muzeu care ar trebui vazut de toti romanii, asta pt a intelege mai bine istoria din perioada comunista incipienta.
Transportul are sa se faca in grupaj pana acolo, sau cu microbuz inchiriat, la fel deplasarea in zona.

Este a II-a oara cand avem aceasta actiune. Link catre cea din 2011:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,646.0.html

Alte detalii: office@singlescamp.ro
Inscrierile se pot face pana la data de 1 iulie 2012 pe formularul pe care o sa-l gasiti pe site sau pe office@singlescamp.ro
Plata se face in contul SC Bon Vojage srl Sibiu. Email: samiza@bonvoyagesibiu.ro



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #1 : Sâmbătă, 14 Ianuarie 2012, 11:40 »
Lista cu cei inscrisi:
Mari_a   Bucuresti
Elena N   Bucuresti
Paula M   Iasi
Celia   B Cluj-Napoca
Cati R   Bucuresti
Codru   Dej
Mimi     Voluntari (Bucuresti)
janet        bucuresti
Luiza   P      Bucuresti
Violeta M   BUCURESTI
Tatiana B   Bucuresti
Adriana M bucuresti

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #2 : Luni, 20 Februarie 2012, 15:33 »
Maramures anul trecut...

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>

Offline malina dragomir

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 93
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #3 : Duminică, 15 Aprilie 2012, 14:18 »
 Hristos a inviat!!! va doresc tuturor un Paste plin de lumina si caldura  alaturi de cei dragi. As vrea sa ma inscriu si eu in excursia din Maramures (daca mai sunt locuri)...nu am mai participat niciodata la vreo actiune , dar va urmaresc demult si parca va simt aproape si imi sunteti deja dragi...Si m-ar mai interesa tabara pentru cei cu copii, in caz ca se oragnizeaza ceva, sa stiu din timp cum imi planific zilele de concediu...Toate cele bune...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #4 : Luni, 16 Aprilie 2012, 08:59 »
Adevarat c-a inviat, Malina! Am sa te trec pe lista de participanti pt Maramures. Rezervarile efective au sa inceapa insa ceva mai tarziu, in luna mai. Atunci Samiza (Bon Voyage) are sa ia legatura cu tine pt partea de inscriere.
Actiunile pt monoparentali au sa fie pe perioada vacantei de vara, inca nu am stabilit datele si destinatiile. Au sa apara pe forum si detaliile transmise prin newsletter.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #5 : Joi, 03 Mai 2012, 13:31 »
Se stie care e locatia pentru excursia în Maramureș?
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #6 : Marți, 08 Mai 2012, 08:00 »
Nu, locatiile se stabilesc dupa ce se contureaza cat de cat numarul de participanti. Ai o propunere de locatie?
Anul trecut am fost la Ocna Sugatag si destinatia si locatia au fost bune, dar ca si la fiecare actiune, daca este posibil schimb locul de sedere.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #7 : Marți, 08 Mai 2012, 14:49 »
Din păcate, nu. Recunosc, nu am ajuns nici în Maramureș , pana acum :blush:
Am auzit că și la Breb e foarte frumos. Nu pentru că prințul Charles are o casa acolo, ci, taman invers s-a intamplat.

Eu întrebam, ca sa fac niste prospectari privind transportul (cu ce se ajunge, la ce pret etc)

Oricum, după cum spuneam într-o postare din zona iasi, mă înclin în fata unui guru al organizarii, turismului și al formării spiritului de grup.
Așa că, mi-ar fi greu să am vreo părere. :)

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 23 Iunie 2012, 01:23 »
Buna seara! Abia ce m-am inscris si tare as vrea sa merg in Maramu'! N-am mai fost niciodata, dar sper sa mai fie locuri!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #9 : Luni, 25 Iunie 2012, 08:16 »
Da, mai sunt Danna. Chiar acum pregatesc un newsletter general, in care am sa scriu si despre inscrierile in Maramures. Pt a putea stabili locatia (care se dimensioneaza functie de numarul de participanti) am sa rog pe cei care doresc sa participe ferm, sa achite cat pot de repede avansul catre agentie.
Pe topicul de Transgarasan ti-am transmis dat si coordonatele agentiei, poti lua, pt rapiditate legatura direct cu Samiza.

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #10 : Luni, 25 Iunie 2012, 19:30 »
Multam fain, Gigi pentru indicatii. Maine achit Transfagarasanul integral si celelalte 2 avansul. Mi-a parut rau sa aud ca ai avut neplaceri si chiar daca sunt nou venita, vreau sa cred ca astfel de comportamente "teroriste" nu sunt prea dese in Singles Camp. Eu sunt o persoana rabdatoare careia nu-i place cearta si care iubeste drumetia pe munte. Cei care nu inteleg ca un traseu montan se parcurge pana la capat, nu se abandoneaza, nu au ce cauta pe munte.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #11 : Luni, 25 Iunie 2012, 20:36 »
Nu te speria Danna! Sunt inca aici si corectez lucrurile din mers. A fost greseala mea, stiu exact insa ce am de facut.

Ai dreptate in ceea ce priveste muntele. Acolo trebuie sa fi solidar, sa strangi de dinti, sa-ti pui toata energia si puterea sa reusesti. Dar nu tine doar de dorinta sau de vointa. Mai tine si de sanatate, masura de sedentarism etc. De aceea si fac evaluarea in prima zi.

Aici in SC inca nu s-au format, asa cum mi-as fi dorit pana acum, niste segmente de comunitate de acelasi profil. Asta ar fi ajutat mult. la Cu timpul insa probabil ca se va ajunge si la asa ceva. Poate si o trupa stabila de oameni mai de munte, pt care sa fie generate actiuni mai dinamice.

Caroline

  • Vizitator
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #12 : Marți, 26 Iunie 2012, 01:21 »
Si o trupa mai de mare, si una mai de strainatate si una mai domestica si de chef...  :thumbup:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #13 : Marți, 26 Iunie 2012, 08:59 »
Si o trupa mai de mare, si una mai de strainatate si una mai domestica si de chef...  :thumbup:
da, da...si una de facut excursii de acasa, din fotoliu  ;D

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #14 : Marți, 26 Iunie 2012, 19:20 »
Buna tuturor,
Sunt nou inscrisa in Single Camp. Voi merge la Maramures si va rog sa imi spuneti cum se procedeaza cu transportul pana acolo.
Eu sunt din Bucuresti.
Multumesc!