Autor Subiect: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012  (Citit de 50450 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #15 : Marți, 26 Iunie 2012, 20:01 »
Anul trecut am organizat transportul cu microbuzul din Bucuresti. In mod cert anul acesta va fi la fel. Important este sa se stranga cat mai multe persoane, asa tariful/persoana dus-intors va fi mai mic.

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #16 : Marți, 26 Iunie 2012, 20:31 »
Si eu sunt interesata de transportul din Bucuresti! :applause:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #17 : Marți, 26 Iunie 2012, 20:52 »
Cand avem conturata lista, la fel ca si in cazul Cheilor Nerei, o sa vedem exact cum procedam pt inchirierea unui mijloc de transport.

Tatiana

  • Vizitator
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #18 : Miercuri, 27 Iunie 2012, 13:55 »
As vrea sa merg si eu la Maramures! Din pacate nu stiu daca mai sunt locuri si cati inscrisi sunt din Bucuresti ca sa-mi fac idee despre transport: sunt destui pentru un microbuz sau se va merge tot cu masinile personale. Cat despre costul transportului, nici atat! :(
Este posibil Gigi sa postezi o lista a celor inscrisi pana la aceasta data?

Multumesc anticipat.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #19 : Vineri, 29 Iunie 2012, 06:42 »
Tatiana, ia legatura direct cu Samiza. Dar asta doar luni, noi suntem asa cum scriam pe forum prinsi cu nunta fiicei prietenei noastre.

Tatiana

  • Vizitator
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #20 : Vineri, 29 Iunie 2012, 10:04 »
Ok Gigi, sa aveti parte si de PETRECERE FRUMOASA ca de munca... ;)

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #21 : Vineri, 29 Iunie 2012, 11:06 »
Gigi, cedez cu placere sub forma de imprumut, trompetica de anul trecut. Cine da anul acesta desteptarea, adunarea, plecarea? Intrece si suieratul mocanitei.
nihil sine deo

Offline iana

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #22 : Miercuri, 04 Iulie 2012, 18:48 »
Gigi,  m-am inscris "pe ultima suta de metri" in excursia din Maramures. Am vorbit cu Samiza si o rog sa-mi trimita informatiile pentru a putea plati avansul. Sunt din Bucuresti si sunt interesata de transportul pana in Maramures (microbuz ?)
O seara placuta si o vacanta minunata in Austria !

Offline stan ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 21
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #23 : Vineri, 06 Iulie 2012, 16:49 »
Vreau sa vin si eu in  Maramures!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #24 : Marți, 10 Iulie 2012, 08:12 »
Ana si Iana, noi ne intoarcem doar in 16 in tara, 17 este prima zi de birou. Cel mai bine este sa luati legatura cu Catalin, la Bon Voyage office@singlescamp.ro, sau 0269 239095. Ana tu stii deja unde este agentia si poate ca si pe Catalin.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #25 : Marți, 10 Iulie 2012, 08:21 »
Mi-a spus Samiza aseara ca a contactat-o Catalin si el la randul lui, de cineva din Singles Camp Bucuresti. In legatura cu modul de transport pana acolo. Si se intreba de lista de participanti.

Nu am afisat lista de participanti, pt ca nu am avut una nici macar apropiata de cea finala. Mai multi dintre cei care spusesera ca achita pana la plecarea noastra nu o facusera, dar am inteles de la Samiza ca de cand am plecat s-au mai incasat niste sume. Pe 17 are sa apara lista, este timp arhisuficient pt organizarea transportului. Pt a putea dimensiona mijlocul de transport este necesara lista finala. Angelica mi-a transmis ca a gasit pt Cheile Nerei ceva convenabil, asa ca poate folosim relatia deschisa de ea. Asa ca atunci cand ma intorc vedem exact cati sunt din Bucuresti si de pe traseu si discutam cu cineva pt microbuz. Optez si in cazul acestei excursii pt o astfel de varianta, pt ca este mult mai comoda pt toti.

Pana cand ma intorc, daca mai sunt doritori pt Maramures il pot contacta pe Catalin (Bon Voyage 0269 - 239095 - orele 10.00 - 18.00, pt achitarea avansului).

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #26 : Luni, 16 Iulie 2012, 15:16 »
Astept din agentie lista cu cei care au achitat aceasta actiune. Urmeaza ca in seara aceasta sa o afisez. Urmeaza ca in zilele urmatoare sa va dau detalii despre cazare si am sa va transmit Email propunerea mea in ceea ce priveste modalitatea de a ajunge in Maramures. Pe scurt, am sa incerc sa grupez pe cei care vin din Bucuresti, cu cei care vin din alte zone, pt o parte de traseu comun. Am putea astfel sa inchiriem un mijloc de transport care sa ne duca pe toti acolo si pe care sa-l avem apoi la dispozitie. Dupa cate am inteles de la Samiza sunt 14 participanti, deci un microbuz mic ne-ar fi suficient. Dar, astept lista si apoi vedem.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #27 : Marți, 17 Iulie 2012, 08:03 »
Lista finala, cu participantii la actiunea din Maramures. Urmeaza sa completez in dreptul fiecaruia orasul din care vine.
1   Molan Paula   Iasi
2   Mihaela C
3   Celia    BCluj-Napoca
4   Dana N   Bucuresti
5   Geta   D Bucuresti
6   Mimi M   Voluntari (Bucuresti)
7   Constantin A   Timisoara
8   Aurelia P   Sibiu
9   Mariana N   
10   Adriana D   Bucuresti
11   Mariana L Craiova
12   Lavinia P   
13   prietena   Laviniei
14   Nadia P   Cluj-Napoca
15   Paula Andries   - Iasi - neconfirmata
16   Gigi   

Tatiana

  • Vizitator
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #28 : Marți, 17 Iulie 2012, 10:05 »
Buna Gigi,
Speram ca ma tii minte si pe mine chiar daca cu mentiunea "neconfirmata"...:( Sa inteleg ca lista este inchisa?
O zi buna.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 2 – 5 august 2012
« Răspuns #29 : Marți, 17 Iulie 2012, 17:10 »
Tatiana, am afisat lista cu cei care au achitat avansul. Cea de doritori sau care au intentionat sa participe este mult mai mare. Pe lista prezentata de mine apare doar Paula la incerti, ea a fost cu noi in Austria si Samiza a inteles ca ar vrea sa vina si ea. Inainte de plecare anuntasem data limita de plata si deci rezervare 5 iulie. Am lasat insa deschise inscrierile pana la revenirea noastra in tara.
In Email-ul pe care il primisem de la tine, in perioada in care eram in Austria, imi transmite-ai temerea in legatura cu transportul. Ti-am explicat ca nu am timpul necesar sa ma implic in partea de transport - grupaj, ceea ce-mi ramane intre tabere este insuficient si pt Sibiel si pt problemele pe care le mai am de rezolvat. Ceea ce organizez eu ca actiuni  in tara pt Singles Camp este de la destinatie incolo, nu pana la. Am pus la dispozitie spatiu pe forum pt grupaje individuale, iar unde cred si simt ca este posibil, recomand transport comun. In momentul in care am vazut ca pe Cheile Nerei s-au strans suficienti participanti, am propus celor care participa acest tip de transport. Si Angelica vad ca s-a ocupat foarte bine si activ, astfel incat exista un astfel de transport. Pt MM la plecarea in Austria stiam de cca 20 posibili participanti, dar dintre care achitasera doar vreo 10. Deci nu puteam sa-mi fac o parere asupra grupului.
Am revenit in tara si ma asteapta Transfagarasanul, Maramuresul si Cheile Nerei. Sibielul, locul de unde imi trag eu resursele pt sustinerea acestei actiuni, este in acest moment plin si necesita o atentie speciala. Dar incerc sa-mi fac timp pt fiecare lucru de care m-am angajat pt anul acesta si sa organizez totul cat mai bine.
Pt MM am primit lista finala, am evaluat-o ca numar si am considerat ca se poate inchiria un microbuz. Nu am mai luat insa lista de incerti - este de cca 10 persoane sa vad ce este cu fiecare, am considerat ca daca nu au achitat pana acum, decizia lor este ca nu participa. Asa cum am mai explicat pe forum, singurul lucru care  confirma participarea este achitarea avansului si evident in termen a tarifulul final. Primim multe Email-uri de amanare a deciziei, altele cu intrebari referitoare la componenta grupului, la varsta medie si incercam sa le raspundem la toate, desi multe nu sunt legate deloc si nu au relevanta pt cineva care doreste sa participe la o actiune. Nu putem si nici nu ne propunem sa contabilizam si sa urmarim ceea ce aleg cei care ne pun intrebari. Asa cum m-ai intrebat tu de transport si am vazut ca iti poate crea o problema, asa sunt multi care imi dau senzatia ca ar avea anumite reticente cu acea actiune. Si mai bine ii sfatuiesc sa renunte sau sa se orienteze spre ceva pe care considera potrivit, decat sa mi se reproseze ceva ulterior.