Autor Subiect: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012  (Citit de 22923 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« : Joi, 03 Noiembrie 2011, 14:34 »
Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie

Tarif:    690
Euro/ persoana - cazare in camera DBL
Plecare:   3 septembrie 2012
Sosire:   13 septembrie 2012
Cazare: 10 nopti din care:
     •  una la Malaga 3/4 sept
     •  una la Granada 4/5 sept
     •  una la Cordoba 5/6 sept
     •  una la Sevillia 6/7 sept
     •  doua la Algeciras 7/9 sept
     •  patru intr-o statiune de pe Costa del Sol 9/13 sept
Servicii incluse:
     • cazare 10 nopti la hoteluri de 3*, mic dejun inclus
     • demipensiune 4 zile la Marbella
     • transport pana in Spania cu avionul (in tarif sunt incluse taxele de aeroport si un bagaj de cala)
     • transport cu microbus 8 locuri – circuit interior
Program:
Vreau sa o prezint ca cea mai interesanta actiune din 2012., in primul rand pentru ca este inedita, apoi ca atinge niste zone extreme ale continentului, apoi ca strabatem destinatii cu adevarat deosebite. Acea zona din sudul Spaniei este de o frumusete aparte si ofera posibilitatea atat a vizitarii cat si a unui sejur cu plaja si baie. Primele 5 zile au sa fie de vizitare, asta dupa ce aterizam si inchiriem un microbuz din aeroportul din Malaga. Urmam ca traseu: Granada (125 km) – Cordoba (cu Jaen si Bailen 230 km)  - Sevilla (141 km) si o sa ne oprim foarte apropae de Stanca, la Algeciras. Gibraltarul este pamant britanic, deci excursia noastra continua practic si in ...Marea Britanie desi suntem in sudul extrem al Spaniei. De pe Stanca vom putea alege si un vas pt a trece in Maroc si macar pt cateva ore.
Pastrand microbuzul, pe care o sa-l avem la dispozitie pe toata perioada excursiei, o sa plecam spre una dintre statiunile de pe Costa del Sol, in imediata apropiere a Malagai. Acolo o sa avem un program de plaja si baie, de 5 zile, intr-un resort, unde avem asigurata demipensiune. Avand microbuzul la indemana vom putea face si alte excursii in zona.
In aceasta actiune se va pleca cu avionul din Bucuresti pana la Malaga, intoarcerea se va face tot din acel aeroport.
Locuri si Obiective pe care urmeaza sa le vizitam:
Granada, cunoscuta in trecut ca "giuvaierul din coroana maura". Orasul se afla langa Sierra Nevada, unde munti inalti si spectaculosi dau locurilor un aer maiestuos. Este definita de o opera de arta arhitecturala - palatul arab Alhambra, mixtura de traditie spaniola si miraj, desprins din cele 1001 de nopti.
Cordoba cu Mezquita-Catedral, unul dintre marile paradoxuri ale lumii – poate cel mai superb exemplu de arhitectura religioasa musulmana si culmea! – intr-o tara foarte catolica.
Sevilla cu catedrala sa extraordinara, cu Casa lui Pilat, Real Alcazar, Turnul de Aur etc.
Gibraltarul sau Stanca asa cum mai este numit, este de 300 de ani pamant britanic.. Principala atractie turistica este, pe langa peisajul spectaculos si plajele insorite, celebrii macaci de Gibraltar, singura populatie de maimute salbatice din Europa.
Marocul este desertul acestei excursii....

Alte detalii: office@singlescamp.ro
Inscrierile se pot face pana la data de 1 martie 2012 pe formularul pe care o sa-l gasiti deschizand urmatorul link: http://www.singlescamp.ro/tabere-singles-camp/incrieri-in-tabere/inscrieri-in-tabere
Plata se face in contul SC Bon Vojage srl Sibiu. Email: samiza@bonvoyagesibiu.ro



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #1 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 10:47 »
Doua filmulete despre "Stanca".

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/hi-i6qUuST0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/39XzqNk5Hik?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #2 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 10:54 »
Din Gibraltar o sa trecem in Tanger, Marocco
Pe harta care apare in filmulet, este Algeciras, locul in care o sa innoptam.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/JqbiGYy0A6M?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #3 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 13:25 »
o "mostra" de arhitectura maura in sudul Spaniei - Granada  :)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/W1BUHchr57Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #4 : Vineri, 04 Noiembrie 2011, 13:41 »
Am vazut lumina si am intrat! Despre ce e vorba aici? Ah, Viva Espana !
(Culoarea masinii mele e Corrida Red. Creed ca mi se arata ceva!  Si pana la Espana, inca ceva!  ;D )



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #5 : Luni, 07 Noiembrie 2011, 17:07 »
S-au transmis deja 7 intentii de participare, adica atatea cate locuri sunt disponibile. Urmeaza ca Samiza sa contacteze pe cei inscrisi pt plata avansului.  Biletele de avion trebuie luate din vreme, pt a fi siguri de data si de tarif.
Daca toate cele 7 intentii se confirma prin plata avansurilor, nu mai raman locuri disponibile, astfel incat, pt moment, inscrierile pt acest circuit se inchid cu data de 7 nov 2011

Offline iudith

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #6 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 12:20 »
Am vazut tarziu acest mesaj. Nu se mai poate suplimenta nr. de locuri sau sa se repete actiunea?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #7 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 12:32 »
Este foarte posibil sa mai organizam una identica. Ramane insa sa vad perioada si ce actiune urmeaza sa anulez pentru a putea pleca. Oricum ce este foarte important este sa se stranga 7 persoane si toate sa inteleaga, asa cum au facut cei care s-au inscris la 3 - 13 septembrie, sa achite un avans de cca o suta si ceva de EURO, va voi comunica exact. Am retinut intentia ta de participare, am notat-o langa a celorlalti care nu au mai prins locuri. In cca o saptamana am sa ma decid  cum procedez, astfel incat pana la 15 decembrie sa putem lua biletele de avion si pentru aceasta serie. Am sa transmit un newsletter general sa vad in primul rand daca se strang 7 participanti siguri si care au posibilitatea achitarii avansului in termenul amintit.

Offline iudith

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #8 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 21:33 »
Particip sigur la aceasta actiune, iar de avans nici nu se pune problema. Cred ca este posibil sa ne strangem inca 7 persoane, Mi-ar parea atat de rau sa nu se tina...Ar fi a treia actiune la care as avea ghinion pe langa workshopul de fotografie si Munchen :-[

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #9 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 21:44 »
O sa fie in a doua parte a unei luni, mai, iunie sau iulie. Nu stiu cum este luna mai in Andalusia, sa nu fie prea devreme. Daca nu este ok pt plaja ar ramane ca si posibilitati iunie si iulie. Am sa verific odata cu ce se suprapune si daca poate fi ceva mutat. Si eu cred ca se vor strange 7 participanti, fara probleme. Mai ramane cursa de avion dus si intors, sa vedem daca si acolo este totul in regula si putem rezerva. Inca nu anticipez dar cred ca o sa fie ok totul si vom putea face doua excursii de Spania anul viitor. Nu si de Italia de sud, cu siguranta. Acela e un traseu foarte lung si solicitant, nu pot sa-l repet intr-un termen scurt. Va fi repetat insa cu siguranta in 2013.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #10 : Duminică, 01 Aprilie 2012, 19:01 »
AVEM O RENUNTARE. ASA CA ESTE DISPONIBIL UN LOC!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #11 : Duminică, 01 Aprilie 2012, 20:34 »
sa-ntelegem ca ne transformam, incet, in S.C. Bondar club?  ;D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #12 : Duminică, 01 Aprilie 2012, 21:03 »
Din pacate iti dau o veste proasta din stup. Nu putem bazai acolo decat maxim 9, atatea locuri are microbuzul si limita cat am eu voie sa conduc. Acolo este problema, la mijlocul de transport cu care facem circuitul.

Annalys

  • Vizitator
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #13 : Duminică, 01 Aprilie 2012, 21:27 »
Gigi,

as fi interesata de aceasta ocazie.

Multumesc

Offline rocky

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 362
Re: Viva Espana! Circuit si plaja. 3 – 13 septembrie 2012
« Răspuns #14 : Duminică, 01 Aprilie 2012, 21:41 »
gigi daca mai apare vreo renuntare ma inscriu eu ... doar sa-mi zici cind sa trimit banii sa fie locul rezervat