Autor Subiect: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012  (Citit de 94543 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #15 : Duminică, 29 Iulie 2012, 21:20 »
Rezervarile sunt deschise pt sarbatoarea recoltei, deci va puteti inscrie, direct la Samiza. Astept sa ne revedem!

Offline smartmimi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #16 : Luni, 30 Iulie 2012, 17:57 »
va rog sa ma puneti si pe mine pe lista

Caroline

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #17 : Luni, 30 Iulie 2012, 19:47 »
Tocmai m-am inscris la Samiza!  :dance:

Offline dorys

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #18 : Marți, 31 Iulie 2012, 07:23 »
Buna dimineata ! Imi doresc sa particip si eu...mai sunt locuri ? Sa aveti o zi minunata !

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #19 : Marți, 31 Iulie 2012, 07:29 »
Da, am transmis un newsletter, il repet acum, pt ca este posibil sa nu fi ajuns la toata lumea. Ia legatura direct cu Samiza, dorys.

Offline radu

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 194
zalutare
« Răspuns #20 : Marți, 31 Iulie 2012, 13:14 »
anul asta sper sa pot ajunge si eu ca imi este  dor de voi si de sibiel
Zambetul e ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa mergi mai departe. :)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #21 : Marți, 31 Iulie 2012, 16:54 »
   Şi eu m-am înscris la Samiza, draga de ea, am şi achitat avansul cu o oră în urmă!  :) :dance:

Offline collin_pow

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 226
  • I know no other sign of superiority than kindness.
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #22 : Miercuri, 01 August 2012, 08:47 »
Radu cel Nou vrea si el la Sibiel! va rog sa imi dati si mie detaliile legate de avans!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #23 : Miercuri, 01 August 2012, 08:57 »
   Radu, trebuie să faci înscrierea pe site-ul www.singlescamp.ro/, unde există în partea de sus dreapta, o fereastră de înscriere în vacante, pe care o accesezi şi urmezi paşii indicaţi acolo, apoi va trebui să iei legatura cu Samiza Cindea, care are următoarea adresă de e-mail: samiza@bonvoyagesibiu.ro. Suma avansului este de 100 RON.  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #24 : Miercuri, 01 August 2012, 17:46 »
Cred ca anul acesta vom face Festivalul Recoltei, nu Sarbatoarea Recoltei....Se pare ca o sa fie mare petrecerea. Deja incep sa ma gandesc la ceva nou...Doar magiunul, zacusca, mielul la protap raman aceleasi...

Caroline

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #25 : Miercuri, 01 August 2012, 18:05 »
Si VOIA BUNA, Gigi... asta face magiunul si zacusca de la Sibiel mult mai gustoase decat cele de-acasa.  ;)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #26 : Vineri, 10 August 2012, 20:26 »
Am discutat cu Samiza de dimineata si mi-a spus ca mai multi din cei inscrisi, chiar in ultima perioada, nu au raspuns Email-ului ei de plata a avansului sau anulare a inscrierii. Am discutat o data situatia asta de lipsa de comunicare si am sperat ca s-a rezolvat. Suntem maturi putem raspunde DA - particip, sau NU - nu particip. Dar sa scrii cuiva si sa nu primesti raspunsuri, credeti-ma ca nu este cel mai placut lucru. Am rugamintea sa-i raspundeti Email-urilor transmise.

Caroline

  • Vizitator
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #27 : Vineri, 10 August 2012, 20:49 »
Gigi, eu n-am primit mail cu Sarbatoarea Recoltei, chiar o intrebam azi pe Samiza la telefon cand trebuie platit avansul, dar daca am confirmat la telefon, cred ca e ok, nu?

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #28 : Vineri, 10 August 2012, 20:54 »
Nici eu n-am primit mail-ul, dar am vorbit cu Samiza si am sa achit saptamana viitoare. 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Sarbatoarea recoltei. Sibiel 28 – 30 septembrie 2012
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 11 August 2012, 07:42 »
Geta, Dana, Caroline, mi-a spus Samiza - nu era vorba de voi, cei de care stia ca veniti sigur - ati anuntat participarea si cum pana acum nu ati avut nici o anulare sau retragere, erati deja pe lista de rezervari. Se referea strict la cei carora le-a trimis Email-ul de plata a avansului sau de anulare a inscrierii - mai noi sau dintre cei care aveau din alte actiuni anulari sau retrageri si deci de care nu era sigura de participare.

Cei vechi si care participati de regula la actiuni, sau chiar mai noi care dupa 2-3 excursii - nu aveti retrageri sau anulari - ati remarcat ca Samiza nu insista cu Email-urile de avans decat atunci cand evenimentul se apropie si trebuie platit integral. Pt voi platim noi, pt ca stim sigur ca ne recuperam ulterior banii. Sau in cazul acestei actiuni, rezervam un loc pt voi, cu toata convingerea ca o sa si participati.

Transmite din timp Email-ul de rezervare, este atenta si insista doar la cei noi sau care au deja renuntari. Pt ca de regula cei care au o renuntare, au sa o aiba si pe a doua si pe a treia. La un moment dat facea efortul si serviciul de a transfera banii de la o actiune la alta, ma refer la cele din tara, pana cand mi-a aratat in lista, unii plimbau banii prin 2-3 actiuni si tot nu participau. Atunci am luat decizia ca avansurile sa nu mai fie mutate de la o actiune la alta. Doar incurcau listele, contabilitatea si partea financiara a agentiei si pana la urma tot degeaba ca nu ajungeau nici in ultima optiune de tabara.

Problema la aceasta actiune si de aceea am si intervenit este ca inainte de plecarea in "luna de calatorie" trebuia sa stiu in linii mari unde suntem cu rezervarile. Sa postez ceva pe forum, cate locuri mai sunt, cine vine etc. Daca mai primesc sau eu sau Samiza Email-uri sau telefoane sa stim cate locuri libere mai sunt. Sa stim ce raspundem.

Locuri totale si maxime totodata sunt 40. Ar fi fost 42, dar o camera am retinut-o pentru prietenul meu pe care o parte il cunoasteti si care vine din America in 29.

Carnavalul si Sarbatoarea Recoltei sunt, alaturi de Revelion - cele mai importante evenimente anuale din Singles Camp. Pe deoparte pentru ca participa cel mai mare numar de membri Singles Camp - prilej ideal - pt cunoastere si formararea unor legaturi, pe de alta pt ca puncteaza niste momente ale anului. Toate trei sunt actiuni mai complexe, ies din sfera turisticului si de aceea necesita din partea mea o implicare totala si preorganizatorica si in timpul evenimentului. Partea de entertainment este esentiala, la fel cea de decor, de pregatire. Toate astea implica niste costuri, pe care le bugetez la o participare a 40 de persoane. Astfel de evenimente nu se pot face cu 20-25 de persoane, asa cum organizez de regula actiunile din tara, in primul rand pentru ca nu se poate optine efectul de petrecere dorit si in al doilea rand pt ca cheltuielile cu entertainmentul ar fi prea mari per persoana.

Pt cei care nu cunoasteti Sibielul - localul poate gazdui pana la 120 de persoane, deci in nici un caz nu poate fi vorba de supraaglomerare. 42 de persoane + Sibiul fac in total cca 46-47 de persoane, deci ultralejer ca spatiu.

Urmeaza ca in zilele urmatoare Samiza sa transmita tuturor celor inscrisi Email-ul de rezervare pt confirmare.