Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1189169 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1425 : Luni, 27 Iunie 2011, 15:50 »
cine are rabdarea sa treaca de acel "natuerlich verpackt" (#@*&)()) de la inceput, va descoperi un cantec chiar frumos, pe textul lui Joachim de Bellay si interpretat de un cantaret care-mi place mult. si bine!

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/MMBm76yiwOI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1426 : Luni, 27 Iunie 2011, 16:47 »
Mai spune-mi din nou ca ma iubesti!

O frumoasa stafeta in care fiecare ii spune altcuiva ceva frumos (si important se pare) la ureche...
Ce-ar fi si daca noi toti, cei care facem parte din SC,  ne-am spune din cand in cand, macar, numai lucruri frumoase: toti avem mai multe lucruri frumoase si bune in noi decat rele.  Hai sa ne aratam mai curand aceasta latura unii fata de altii si cu totii vom avea de castigat.


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/wQFQgItsm18?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1427 : Luni, 27 Iunie 2011, 17:30 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/vOuL2AnJPok?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1428 : Luni, 27 Iunie 2011, 21:02 »
O melodie superba, sensibila pe versurile poetului Adrian Paunescu: "Iertările"

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/F7IARYRgrpw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1429 : Luni, 27 Iunie 2011, 21:21 »
imi place mai mult varianta asta
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Ma42YJSb3WI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1430 : Luni, 27 Iunie 2011, 21:28 »
Imi place si varianta postata de tine, Silviu. Multumesc. ;)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1431 : Luni, 27 Iunie 2011, 23:12 »
pentru cei in cautarea fericirii, a iubirii, a prieteniei, pentru nostalgici, pentru cei care doresc sa uite, pentru cei care doresc sa-si aminteasca, pentru TOTI, o declaratie...

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/xgep7mI8CNk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1432 : Marți, 28 Iunie 2011, 19:08 »
O frumoasa stafeta in care fiecare ii spune altcuiva ceva frumos (si important se pare) la ureche...
Ce-ar fi si daca noi toti, cei care facem parte din SC,  ne-am spune din cand in cand, macar, numai lucruri frumoase: toti avem mai multe lucruri frumoase si bune in noi decat rele.  Hai sa ne aratam mai curand aceasta latura unii fata de altii si cu totii vom avea de castigat.




Doamne ajuta, ca acest mesaj al tau, draga Ayouni, sa fie citit de cat mai multi membri SC si macar aici sa nu mai fim martorii sau tintele rautatilor gratuite si a cinismului...

pentru prietenie, onestitate, incredere, bunavointa si toleranta...pentru toti membrii SC...aceasta minunata piesa

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/CW52Tcq64Hs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1433 : Marți, 28 Iunie 2011, 21:18 »
Doamne ajuta, ca acest mesaj al tau, draga Ayouni, sa fie citit de cat mai multi membri SC si macar aici sa nu mai fim martorii sau tintele rautatilor gratuite si a cinismului...
pentru prietenie, onestitate, incredere, bunavointa si toleranta...pentru toti membrii SC...aceasta minunata piesa


multumesc, fortuna  :-*! sper si eu ca aceste lucruri sa se adevereasca... Numai de NOI depinde!  ;) destule avem de indurat in viata de zi cu zi; cu totii ne ciocnim de tot felul de situatii care mai de care mai aberante, in care agresivitatea si uratul sunt la ele acasa. si atunci, aici avem ocazia sa cream o lume cat de cat diferita, mai frumoasa, mai blanda... totusi, cu o sugestie: sa incercam din toate puterile sa o luam cu noi atunci cand ne intalnim in diversele actiuni organizate, fie de GG, fie de oricare dintre noi. am mai pomenit eu pe-aici, odinioara, ceva in sensul ca toti avem un sufletel acolo si ca multi purtam rani, amintiri, unele mai mult sau mai putin dureroase si ca ceva a facut sa ne adunam pe acest forum. vorbeam cu cineva din comunitate acum cateva zile exact despre aceasta tema: suntem diferiti, asa este; dar toti avem foarte multe lucruri bune de dat, de impartasit. mult mai multe bune decat rele.  si-atunci de ce sa nu profitam de atatea oportunitati?! putem invata de la fiecare cate ceva, ne putem imbogati in fiecare zi cu ceva nou si frumos.  sigur, aceste lucruri ne vor da mai multa putere sa ne infruntam cu "demonii" pe care fiecare dintre noi ii avem intr-o mai mica sau mai mare cantitate. 
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1434 : Marți, 28 Iunie 2011, 21:26 »
merge domnule!

cu o fata foarte sexi, cu o voce si mai sexi!

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Fmhlgi_aTNs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1435 : Miercuri, 29 Iunie 2011, 09:38 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/My0HQ0QkGLQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1436 : Miercuri, 29 Iunie 2011, 13:15 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Qq4j1LtCdww?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1437 : Miercuri, 29 Iunie 2011, 16:32 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/PQTKe5-QpnA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1438 : Joi, 30 Iunie 2011, 08:19 »
super... ;D
marcutza, multam fain pentru buna dispozitie oferita... :P

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1439 : Joi, 30 Iunie 2011, 08:20 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/lyTy5VtB4Oc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>