Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1184002 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Monique

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 274
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1590 : Sâmbătă, 03 Septembrie 2011, 22:43 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/gwfF8EabZ78?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1591 : Duminică, 04 Septembrie 2011, 01:09 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/wL9ZleOXzQ0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1592 : Duminică, 04 Septembrie 2011, 10:52 »
Foarte drăguțe cele puse de marcutza! Când zic ukulele, îmi zboară mintea la asta:
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


Oh... The Great Pretender! Cum îl cânta Freddie Mercury! 
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


Cât despre sensibilitatea francezilor, îmi vin în minte...

Eternelle Edith Piaf - Non, je ne regrette rien - eu aș mai avea câte ceva de regretat, pe ici pe colo... Mai ales ce n-am făcut…
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


Un american la Paris - Joe Dassin - și el e oale și ulcele de mult! Mare dreptate avea cu Et si tu n'existais pas/Dis-moi pourquoi j'existerais…
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


Și una care îmi place foaaaarte mult: Patricia Kaas. E încă vie, dar a fost nițel vătămată de un truică d'al nostru - Pai ce credeai, măi Patricia, că românașu' nostru se bălăcește-n finețuri ca franțuzu' vostru?! Al nostru "Il me dit que je suis belle" dar "Il parle d'amour comme il parle des voitures"
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/IpWcSEaEyR8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>   

il joue avec mon coeur
il triche avec ma vie
il dit des mots menteurs
et moi je crois tout c'qu'il dit
les chansons qu'il me chante
les rves qu'il fait pour deux
c'est comme les bonbons menthe
a fait du bien quand il pleut
je m'raconte des histoires
en coutant sa voix
c'est pas vrai ces histoires
mais moi j'y crois.




Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1593 : Duminică, 04 Septembrie 2011, 16:39 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/OrTyD7rjBpw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1594 : Duminică, 04 Septembrie 2011, 17:06 »
o piesa estivala care mie mi-a amintit de concediu
(treceti peste partea de reclama de la inceput  :D)<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Nh5R6VBn63E?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1595 : Luni, 05 Septembrie 2011, 11:59 »
Foarte multe cover-uri cântă Florica asta... Mie îmi place ăsta:
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/PQZhN65vq9E?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Și din categoria dă muzica mai tareeee, Florence - pe coloana sonoră a filmului  The Eclipse
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/V_eOmvM-4zc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1596 : Luni, 05 Septembrie 2011, 13:32 »

Și din categoria dă muzica mai tareeee .....
"Heavy In Your Arms" - Florence And The Machine [OFFICIAL]


tot din seria "volumul la maxim "  ;D ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/8FI4PfZ8p_o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1597 : Luni, 05 Septembrie 2011, 20:01 »
Tarja Turunen are o voce desosebita(e soprana) si a sustinut un concert f. fain la festivalul  ARTmania Sibiu.

Tarja - Falling Awake

Nightwish - 05 The Phantom of the Opera (End of An Era) Live

Din pacate Tarja Turunen a cunoscut maturitatea artistica (si odata cu ea si varful carierei ei) alaturi de Nightwish.  Faptul ca nu mai face parte din trupa (nu comentez modul in care a parasit Nightwish) a fost un lucru cum nu se poate mai rau, atat pentru ea (nimic altceva nu s-a potrivit mai bine pentru vocea ei nemaipomenita, in afara pieselor lui Holopainen) iar din cealalta parte a baricadei Nightwish fara Tarja nu mai e Nightwish, lucru care s-a vazut pe ultimele doua albume; pentru Anette Olzon, saraca, Nightwish e o palarie mult prea mare. Iar cei care au avut cel mai mult de pierdut in acel razboi al orgoliilor au fost fanii. Oricum ar fi, Tarja e o mare solista, lucru indubitabil insa are nevoie de muzica care sa-i puna vocea in valoare, asa cum se intampla candva (intre 1996 si 2005).

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1598 : Luni, 05 Septembrie 2011, 20:52 »
pe 14 septembrie este in Bucuresti la Zone Arena concertul lui Yanni

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/EYK3--rpZtM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1599 : Marți, 06 Septembrie 2011, 08:10 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/-eCvTx5nDDA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1600 : Miercuri, 07 Septembrie 2011, 10:23 »
Unu' pe zi! (Că n-am ce face!) Ieri am scris de Pavarotti, azi vă reamintesc un clasic în viață. Un canadian (poa' să ningă, poa' să plouă, vă arăt un canadian și vouă ;D ) E single, proaspăt divorțat  :), are fo' 43 (aia de se unduiește în al doilea videoclip e fosta - Maria Bach). Un tip, un om foarte bun, un rocker de treabă. Din categoria pe umeri pletele-i curg râu - frumos e, mânca-l-ar mama (da' de ce mama? eu!) ori din categoria then and now - ce-am fost și ce am ajuns: Sebastian Bach. Nu, nu Johann.
Pe vremea când cânta cu grupul Skid Row - I Remember You
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/QF08BPb5wqY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Și azi: Kicking And Screaming
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/xKOruHhpAiQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Cică pe 27 septembrie va scoate un nou album...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1601 : Joi, 08 Septembrie 2011, 07:42 »
CRBL si noul lui single   ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/qreXQ7DBOvw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1602 : Vineri, 09 Septembrie 2011, 12:10 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/TIRFeItrhRg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1603 : Vineri, 09 Septembrie 2011, 14:14 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/dpmAY059TTY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

luciamanta

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1604 : Vineri, 09 Septembrie 2011, 23:14 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/FZdVo3NpO5k?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>