Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1190581 ori)

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1680 : Vineri, 30 Septembrie 2011, 14:09 »
Hai, repetaţi dansurile că vine Sibielul (pe mine să nu vă bazaţi nici la dans, nici la cântat!)
Beyonce
.......

aici chiar mi-ai dat "gata" - nu am avut rabdare sa le "vizionez" pe toate  :D

si ai aparut apoi la un "colt de cotitura" cu Bon Jovi si acolo m-am dus glontz  8)  ;D

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1681 : Vineri, 30 Septembrie 2011, 15:56 »
pai cin te pune sa asculti muzica d-asta trista de taiat vena ?!?...

 Merci pentru...In logica simpla masculina lucrurile stau un pic diferit. Faptul ca asculti un anumit de muzica nu iti induce neaparat o stare, ci starea in care te gasesti cauta reflectarea intr-un anumit gen de muzica (in cazul respectiv, nevoia de sectionare longitudinala a sistemului venos). Sau eventual cauti un alt mod:<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/icrNkmf9uyQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1682 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2011, 00:09 »
aici chiar mi-ai dat "gata" - nu am avut rabdare sa le "vizionez" pe toate  :D

si ai aparut apoi la un "colt de cotitura" cu Bon Jovi si acolo m-am dus glontz  8)  ;D


Măi, graba strică treaba! Nu scria clar acolo: pentru diseară?! Ce te repezi așa? Ce zodie ești? Măcar știu că ai ales bine! Dintre ei doi și eu tot la Ionel m-aș fi dus ca din pușcă! L-am văzut de aproape: nici nu zici că a făcut patru copii! (Mama lui a fost unul dintre primii iepurași Playboy. Și cred că pe el l-a făcut duminica după-amiaza, când era mai odihnită!)
(Măi draghe, nu mai poți scrie cuvântul Bed pe nicăieri! Și eu care credeam că o să-i placă Roses!)
Uite, unu' de miezul nopții:
One wild night (24 hours of midnight)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/NaNi8j36Gio?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1683 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2011, 04:44 »
......Uite, unu' de miezul nopții:
Bon Jovi - One Wild Night

......

le zic vecinilor ca tu esti de vina cu muzichia' asta  ;D  8)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1684 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2011, 08:19 »
 ;D  almi, este că n-ai dormit as-noapte?

bitek (nu-ți spun încă cum îți zice a mea! – o să-ți zic când o să fii mai bunedispus) și mie îmi place Alicia Keys. Nu știu care a fost mai întâi - muzica sau starea - dar... decât să ne întristăm, nu-i mai bine un cântec vesel să cântăm? Credeam că numai femeile au gânduri d-astea, să și le mai scurteze. Venele, ce credeați?! Eu o ascultam la nesfârșit pe Amy Winehouse cu  Love is a losing game (am pus-o și pe aici) și plângeam ca… Până într-o zi, când mi-am dat seama că-mi fac rău singură, cu mânuța mea, și am trecut de la Back to Black și Bach in Black la d-alea mai de nunți-botezuri-cununii (nu manele! never-never-never!) Și parcă am alt chef de veață!
bitek, hai să-ți zic pe nume, că-ți place rockul și că te cunosc, bifteck, fii bărbată!
Uite-o pe Alicia Keys cu maestrul Jay Z. N-are legătură cu subiectu’ și predicatu’, dar e mai bine că n-are:
 
Empire State of Mind
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/0UjsXo9l6I8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1685 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2011, 11:23 »
mari, dorm "iepureste"  ;D

Adele are mari sanse sa devina una dintre cele mai populare voci feminine din lumea muzicala. Noul ei hit, Someone like You are succes pe plan international. Piesa care are de zilelele astea si un videoclip este extrasa de pe albumul "21" ce a ajuns pe locul 1 in nu mai putin de 18 tari.

Cantareata de 23 de ani a realizat noul clip in alb-negru si are ca decor o alee din Paris, de pe malul Sennei unde o vedem plimbandu-se melancolica.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/hLQl3WQQoQ0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


silviu

  • Vizitator

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1687 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2011, 23:02 »
Păi cercetătorii englezi nu mai au ce cerceta. Ce fel de cercetători englezi? Freddie Mercury = gay, We Are the Champions e compusă (numai) de el, Village People – formație creată clar pentru gay,  fo’ 3 din ei = gay, YMCA înseamnă Young Men's Christian Association – care atunci era un fel de MISA pentru gay (exista una și pentru femei YWCA), Sum 41 – ei nu recunosc, cică sunt doar niște oameni fericiți etc.
Mă rog! Sănătate. N-am nimic împotriva lor. Fiecare pe unde-cum-cu ce poate!

varsator38

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1688 : Duminică, 02 Octombrie 2011, 18:32 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/ZGoWtY_h4xo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1689 : Duminică, 02 Octombrie 2011, 19:56 »
Încă unu' care îmi cântă direct în venă:  Sir Tom Jones. Pe 17 noiembrie la București...
Un reportăjel și un cânticel:

Tom Jones Admits He's a 'ladies Man'
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/_8KW-WhZG2Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tom Jones - The Road
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/peQbGOazOm4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1690 : Duminică, 02 Octombrie 2011, 22:34 »
(Auzi și la NePământeanu' ăla! Cică după muzică n-ar spune că am vârsta din profil... Hm! Păi el știe câți ani are Mick Jagger  și încă mai ascultă Rolling Stones! E mai mare și ca mama! E născut în '43! Ce, ăștia tineri mai ascultă Rolling Stones? Ăștia ascultă Justin Bieber!)

Azi am crezut că o să plouă… N-a plouat, dar tre’ să și plouă odată și odată… Why do we live in this strange grey town...

And the rain fell down
On the cold grey town
And the phone kept ringing
And we made sweet love


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/loo1I2b7KWY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1691 : Luni, 03 Octombrie 2011, 10:12 »
Îmi place Adele, îmi place mult Someone like you al ei (pus de bitek mai sus)... Azi mi-a trecut pe la urechi un alt Someone like you - cântat mai demult de un nene care-i de-o vârstă cu mama: Van Morrison
Să-l asculţi acum, toamna, uitându-te pe geam la culorile ei...  ::)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/RmZnw4zK63o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1692 : Luni, 03 Octombrie 2011, 13:00 »
Nu stiam de piesa asta a lui Van Morisson, ori am uitat-o, ceea ce ar putea insemna ca am imbatrinit serios si eu. :)
Desteapta pustioaica ta daca a auzit de Woerner politicianul, mai rar asa copii in ziua de azi!. Sigur asocierea e magulitoare dar e prea mult, cred ca cu razatoarea e mai bine. ;D

AC/DC mi-au placut in primul rind pentru ca au readus hard-rock ul la viata dupa ce disco-ul acaparase aproape complet atentia oamenilor (Boney M cu By the rivers of Babylon, tra la la,la :) si toate celelate prostii pentru cine mai tine minte  :)).
Ce-i drept eu nu sufeream prea tare pentru ca imi gasisem la vremea aia un refugiu caldut si transfigurat impreuna cu niste fete mai psihedelice  :) in muzica celor de la Pink Floyd si Genesis, ma mai incintau LED Zeppelin dar tot m-a bucurat mult cind au aparut Cei de la AC/DC si inca de pe un continent la care nu ma asteptam nici eu si cred ca nici altii.  Anii aia au fost cei mai frumosi ani, nu pentru ca i-am trait eu, (ca vad ca si tinerii de azi asculta cu multa placere, atunci cind o descopera,  tot muzica de atunci) ci pentru ca a fost o epoca unica in care muzica nu se facea pentru bani, sau ma rog nu banii erau pe primul loc.
 

Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1693 : Luni, 03 Octombrie 2011, 13:18 »
Da, Manfred. Place! Another brick in the wall (care cred că-i cea mai cunoscută) şi altele, maestrul Phil Collins cu tot cu tobele lui, Houses of the Holy îl am într-o cutie în pod lângă Queen II şi altele... Eeeeeeiiii, ce mai vremuri! (O să-mi pun acum nişte Stairway to Heaven...)
Puştoaica mea... Ce să zic? Ar trebui să zic că Seamănă cu mă-sa;D  ;D  ;D  Care e foaaarte modestă, după cum se vede! ;D  Dar mă depăşeşte cu mult. Însă cât am muncit pentru asta! Am plătit la meditaţii.............Cred că tot zic de ea pe aici pt.faptul că mă obsedează gândul că în curând va pleca... Asta e! Eu la vârsta ei am plecat din sat, ea pleacă din ţară... (Am observat că nu mai zice nimeni ce copii are p-acasă!)

Ia ziceţi, în ce film aţi auzit muzichia de mai sus, a lui Van Morrison? Trei indicii: era cântat de o femeie, EA era o blondă, iar EL! Ah, EL era unu' de care sunt îndrăgostită de muuulţi ani... Fie, încă un indiciu: îl cheamă Colin...

Ieri, pe stradă, era ca-n Minulescu:
În oraşu-n care plouă de trei ori pe săptămână
Un bătrân şi o bătrână -
Două jucării stricate -
Merg ţinându-se de mână...


Ce mai anotimp... Pentru nostalgici de toamnă (era să zic tomnatici!  :D) ca mine :

Jean Moscopol – A ruginit frunza din vii
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


Şi o felie din Toamna lui Vivaldi
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/8x4GC0-Z0ZI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1694 : Luni, 03 Octombrie 2011, 14:25 »
Hai că azi n-am ce face. Sau ar mai fi ceva, dar Nu am chef aaazi, nu am chef aaazi, n-am chef de nimiiiic...
Mai pun încă o muzichie de nostalgie     
Jean Moscopol – Vrei să ne-ntâlnim sâmbătă seară
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>

doar pentru că vreau să completez ceea ce am zis mai sus (că nimeni nu zice ce/câţi/ce fel de copii are pe acasă). Am mai scris pe-aici că-s de fo’ 6 ani pe un forum tehnic. Unu’ cu mii de înscrişi, majoritatea bărbaţi, media de vârstă în jur de 30. Eu eram (că am mai rărit-o cu ei, deh, bătrâneţile, nu mai pot ţine pasul !) un fel de bunicuţă a forumului. O maaare diferenţă pe care am observat-o imediat când m-am înscris aici a fost aceea că tinerii sunt mult mai deschişi comunicativi, expansivi, neprefăcuţi, prietenoşi, receptivi, sinceri, sociabili, volubili şi ce sinonime mai vreţi voi !  :)
Co-forumişti, de ce vă e teamă?  :) Securitatea nu mai există !  8) Sau, dacă mai există, e ocupată cu afacerile !  ;D
Scrieţi ce vă trece prin cap ! Eu scriu mult pe-aici, dar să ştiţi că vorbesc foarte puţin : îmi place enorm să-i ascult/citesc pe alţii !