Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1183836 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1695 : Luni, 03 Octombrie 2011, 15:23 »
Rockeri, urmăriţi Rock In Rio 2011 – de la Rio de Janeiro (23sept.-2oct.)? Au apărut filmuleţe pe youtube... Metallica, Slipknot, Red Hot Chili Peppers, Coldplay, Maroon 5 etc. Aseară a cântat G n R. De o juma' de oră au apărut filmuleţe cu ei pe facebook..... Axl cântă mai rău ca anu’ trecut... :(  Ce-şi bate joc timpul ăsta de oameni!

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1696 : Luni, 03 Octombrie 2011, 20:39 »
Pai oamenii ca si vinul: pe masura ce inainteaza in varsta fie se innobileaza, fie se otetesc. Iar Axl numai nobil nu e. Excesul de excese, de! Slash, in schimb...Pacat ca n-a avut Rose voce si talent pe masura Gibson-ului (Les Paul) al lui Slash.

julia

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1697 : Luni, 03 Octombrie 2011, 23:07 »
si pentru ca nu am mai trecut pe aici de mult, dau si eu ceva la schimb ...
(si eu lucrez la visurile mele)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/R3ZMfPXgd_M?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1698 : Marți, 04 Octombrie 2011, 02:20 »
O, da. Sunt fan al "Diavolului din Jersey" :)

(si eu lucrez la visurile mele)


Io am ramas fara material de constructie. Astept sa primesc marfa.

Asta cu visurile m-a dus cu gindul la melodia de mai jos:

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/_wLTx4v9kVc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1699 : Marți, 04 Octombrie 2011, 09:45 »

Of, ce a imbatranit si Bruce Springsteen! Noroc ca am ramas noi tineri!

Uite un posibil raspuns la o intrebare pusa aseara pe forum, la care nu am nici un raspuns.
Progresam si uitam sa fim fericiti…
Ingropam bucurii intr-o mare de biti …
Viata este viteza...
nu mai poti sa te-opresti!...
Cineva sa opreasca invazia de biti!
Cineva sa ne faca din nou fericiti!…

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


Fericire e cand iti-amintesti
cat de fericit esti cand iubesti
fericire e cand dormi tu la ea
chiar pe canapea…

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1700 : Marți, 04 Octombrie 2011, 12:48 »
The Verve - Bitter Sweet Symphony
Have you ever been down?
I can't change, I can't change...
I can't change my mold, no,no,no,no,no


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/1lyu1KKwC74?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1701 : Marți, 04 Octombrie 2011, 13:35 »
nou , nout  ;D

si daca rochia ei este bestiala  8) - culoarea parului este "incredibila"  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/4zgfxLqFHb8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1702 : Marți, 04 Octombrie 2011, 14:19 »
Ha! Imi place! A dat-o bunicu' Tony pe brazda si pe asta !  ;D  El are vreo 85! Uite ca poate si ea sa faca o treaba serioasa!  :D
Sper sa nu aiba soarta asteia:
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/_OFMkCeP6ok?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1703 : Miercuri, 05 Octombrie 2011, 09:24 »
Debbie Harry – o doamna de-o varsta cu mama. Cunoscuta mai mult dupa numele grupului in care canta : BLONDIE. O ascult si o admir de muuuuuulti ani.
Azi m-am trezit cu fata la cearceaf, cu egoismul marit si-mi fac o dedicatie mie, de la mine, pentru mine, mie insami.
Sonorul la maxim: She moves like she don't care...    MARIAAAAAAAAAAAAAA
                                                   <iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/lzUat_wC6Ko?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>





Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1704 : Miercuri, 05 Octombrie 2011, 18:34 »
......... insa eu, fiind one way ticket ...........


trec peste "obiceiul" meu de a aduce numai "prospaturi" in ale muziciii si iaca' o muzichie pentru tine

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/0bxgkcBKT7Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1705 : Joi, 06 Octombrie 2011, 00:13 »
A zis cineva "one way ticket"?

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/g_jUtiKSf1Y?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1706 : Joi, 06 Octombrie 2011, 09:13 »
Moaama, ce de one way... Mai, voi vreti sa scapati de mine?!  :o
Multumesc. Eruption! Pe Pretioasa asta o cantam cand eram tineri si cu toate visele la noi - am fi vrut one way ticket to oriunde! Nu-i ziceam one way ticket to the blues, ci one way ticket to the glue. Ca urla atunci in noi o dorinta de lipeala! Nu ca acum n-ar urla, dar acum am invatat sa o ascundem bine.
Azi-noapte m-am culcat azi dimineata. Si m-am trezit cu Valerieeeeeee. Sonorul nu la maxim, ci peste:
Well sometimes I go out by myself
and I look across the water
...
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/d_EADBnXjXc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>




Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1707 : Joi, 06 Octombrie 2011, 10:11 »
.......
Azi-noapte m-am culcat azi dimineata. .....


grea e viata cand te apuca dimineata  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/UEehm9q7uvI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1708 : Joi, 06 Octombrie 2011, 10:50 »
No, no, no ! Nu d-aia m-a apucat dimineata, desi ar fi fost fain! Am facut bagaje, nici macar altceva, ce-ar putea crede unii pe-aici !  ;)

Am citit ca dimineata coniacu’ taie greata! (E numai audio, ca cine mai vede dis-de-dimineata?! Oricum, e de ascultat la orizontala, cu ochii inchisi!)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/VG9fmiWXlYw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

luciamanta

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1709 : Joi, 06 Octombrie 2011, 19:35 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/HJzMESim-BQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>