Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1184571 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1755 : Vineri, 21 Octombrie 2011, 10:22 »
am chemat fetele sa mai anime un pic atmosfera  ;D - prea adie vant de toamna si nostalgie
am ales varianta coreana a melodiei pentru ca mi s-a parut interesanta trecerea de la coreana la engleza - fara a afecta ritmul  - un mixaj bun

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/6pA_Tou-DPI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1756 : Vineri, 21 Octombrie 2011, 21:45 »
Asta seara am zappat pe net prin muzici. Si am dat peste Santana…  Care cica
Maria Maria
She fell in love in East L.A.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/nPLV7lGbmT4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Cine? Io? Tre’ sa fie vorba de alta. Eu nici la concertul lui Carlos din 2009, de la Bucuresti, n-am fost… Eu cu mexicanii astia… Cu latinii, in general, nu prea…
M-am mai pacalit si cu María lui Ricky Martin
 Asi es Maria / Tan caliente y fria
(si, de fapt, lui ii plac Marinii  ;D … Dar il pun aici, ca stiu ca-i place lui almi_gabi de el   :D  )
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/vCEvCXuglqo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

(mi-am prins urechile in chestii tehnice si n-am mai stiut sa pun videoclipurile...)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1757 : Sâmbătă, 22 Octombrie 2011, 10:59 »
ehe, mari - bunut ricky - dar vorba ta - ii plac "marinii"   ???
si ca tot e innorat - ceva de sezon - il astept pe baiatul asta sa faca o data videoclipul de mai bine de o luna dar cred ca a uitat de el asa ca m-am plictisit eu sa il astept si il dau in varianta "fotografie"  ;D  (tot la fel stau si dupa Rihanna si Coldplay cu princess of china sa dea videoclip si ei nimic  ??? ) - ce ma bucura e ca fetele de mai sus "girl's generation" si-au facut deja intrarea in topurile "vestice" zilele astea - asiaticiii astia stiu ce vor 

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/fwr1hm_oBxE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1758 : Sâmbătă, 22 Octombrie 2011, 11:44 »
Fetele tale coreene mi-au amintit de niste baieti japonezi pe care-mi place sa-i ascult cu sonorul la maxim… Furious nu prea sunt eu, dar cu Fast... am o problema!  ;D
I don't want no problem,
Because me professional
   ;D
Teriyaki Boyz - Tokyo Drift (Fast & Furious Tokyo Drift Music Video)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/yJVdZQx4zjI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1759 : Duminică, 23 Octombrie 2011, 10:40 »
Pen' ca s-a trezit Gabitza, uite o dedicatie pentru duminica de dimineata  :) (merci ca m-ai invatat cu parantezele drepte!)
Daca-ti place Coldplay, crez ca esti totusi recuperabila. Mai cu stradanie, dar sperantele nu-s de tot pierdute cu tine  ;D 
Chris Martin si Coldplay (a stiut Gwyneth Paltrow sa aleaga…)
When she was just a girl
She expected the world
But it flew away from her reach so
She ran away in her sleep
And dreamed of
Para-para-paradise, Para-para-paradise, Para-para-paradise
Every time she closed her eyes
When she was just a girl
She expected the world
But it flew away from her reach
And the bullets catch in her teeth
Life goes on, it gets so heavy
The wheel breaks the butterfly
Every tear a waterfall
In the night the stormy night she'll close her eyes
In the night the stormy night away she'd fly

And dreams of
Para-para-paradise

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/1G4isv_Fylg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1760 : Duminică, 23 Octombrie 2011, 15:37 »
Asa. Ca sa nu fiu off pe topicul cu Hajdu---, zic aici ce am de zis: un canticel care ar fi mers mai repede pe topicul cu Sarbatoarea recoltei, ca le zice de protapuri, focuri si alte alea...  ;D
Radu Almasan. Live. Hai, ca nu-i asa rau! Mie-mi place ca are parul ca al meu. Il pun aici pen' ca lui admin nu-i place. Ca n-are parul ca al lui  ;D
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Dj6LZrgfwSg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

julia

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1761 : Duminică, 23 Octombrie 2011, 18:21 »
COLDPLAY  RULZ !!


<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/NH8t1gqkVnQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/PkCDRm_YRFg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1762 : Duminică, 23 Octombrie 2011, 22:28 »
Melodia de la Coldplay care imi place cel mai mult e asta. Mai ales clipul, misterul de acolo. Desi am inteles mesajul, tot vreau sa aflu motivul pt care sta intins ala pe jos. A aflat cineva?  ;D

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/-_qMagfZtv8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1763 : Duminică, 23 Octombrie 2011, 22:53 »
 Si eu am uneori momente cand pur si simplu vreau sa ma lase toata lumea in pace! Sa fiu numai eu cu mine ::)
Citeste comentariile de pe youtube la Radio-asta... Dau unii niste explicatii....  ;D  ;D  ;D

Imi place Coldplay. Si, desigur, muuult Jay Z, cu toate remixurile si coverurile lui...
Una de ore tarzii:

SADE ft. JAY Z - The Moon And The Sky (remix) - e numai audio
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/adOUY8Ue9LU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1764 : Luni, 24 Octombrie 2011, 07:48 »
mai te duci la un film , mai afli de unul care compune muzica  8)
la nici 3 secunde de la inceperea filmului "Contagion" m-am gandit ce muzica belea - si 80 % din film e de fapt muzica - ea iti indica actiunea, suspansul, secventa de  "contaminare" etc

asa ca un pic de Cliff Martinez (a compus muzica pentru mai multe filme cu subiect SF/ triller)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/DBY7FnkNI4c?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1765 : Luni, 24 Octombrie 2011, 09:17 »
Aseara, cufundandu-ma-n remixurile lui Jay Z, am ajuns la  el + Linkin Park + Sir Paul. Care am auzit ca iar se insoara – iar a gasit una care zice ca-l va iubi pana la ultimul shilling!
Dupa epoca Beatles, intre ’71 si ’81, isi facuse un grup cu nevasta-sa Linda (care a murit in 1998 de cancer la san - avea 56), cu inca un tip si cativa instrumentisti pe care ii tot rula: WINGS. Albumul Wings Greatest il am si acum prin pod.
Un canticel care mie imi place foarte mult, compus pentru un Bond 007, (si pe care il canta intr-un mare fel si my beloved Axl Rose) este Live and Let Die.
Paul McCartney - Live and Let Die   live
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/pZdsIj4pAzQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1766 : Luni, 24 Octombrie 2011, 10:56 »
Uf, ce urasc vremea asta… De acum, ce urmeaza? Hibernat pana la primavara!
Hai sa mai revin in zilele noastre. Uite unu’ care e cu un an mai mare ca mine: Anthony Kiedis. Sange de cherokee, vârât în kaballah aia a lor,  vegetarian, le are la catastif printre altele pe Sinéad O'Connor si pe Heidi Klum. A fost botezat de Sonny Bono si Cher i-a fost un fel de babysitter.
El e baiat frumos, nus-ce si-a lasat mustata aia... imi placea cand avea pletele pana la brau. Si cand s-a tuns si s-a facut blond...
Flea, basistul, ala cu parul verde, face toti banii!
Nu ma omoram dupa Red Hot Chili Peppers, dar cum a mea, când era prin liceu, mi-i punea in casa non-stop, au inceput sa-mi placă si mie…
Californication, Under The Bridge, Can’t Stop, Give It Away, Suck My Kiss si altele au fost (si sunt)super-difuzate si pe la noi.

Una noua: The Adventures of Rain Dance Maggie
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/RtBbinpK5XI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Si una mai veche. Ritmuri indracite in By The Way
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/JnfyjwChuNU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Apropo, ati vazut cum arata azi Sinéad O'Connor?!?!?!



silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1767 : Luni, 24 Octombrie 2011, 11:04 »
Citat din: Mari_a
Apropo, ati vazut cum arata azi Sinéad O'Connor?!?!?!
:o cand a trecut-o anthony kiedis la catastif? atunci sau acum? ???

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1768 : Luni, 24 Octombrie 2011, 11:23 »
Phoai! Atunci, desigur! Prin '89.
Cine dreaq se mai uita azi la noi, la cum aratam?! Femeile se ofilesc mai repede. Cand ma uit la pozele mele din '89 de la Costinesti si apoi la cele de la Hajdu--- Dar mai bine nu ma mai uit!
Anthony, dupa cum se vede, e verde. Nu s-a insurat niciodata, acum e cu o fotomodeala care, de vreo 1,5-2 ani, i-a facut o fetita... (Am cautat. Rectific. Acum 3 ani. Si nu mai e cu ea.)
Sinead a fost maritata de trei ori, are patru copii cu tati diferiti, in 2010 s-a maritat cu altul... Viata de artist!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1769 : Luni, 24 Octombrie 2011, 15:55 »
Asa, ca pentru o zi de luni rece, sa ne mai incalzim :)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/ELNUIG4rgao?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

If you were here
I'd whisper sweet nothings in your ear
And appeal to all your fears
If you were mine *If you were only mine*
I'd bring you so much further down
And twist your mind until the end of time