Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1184529 ori)

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

julia

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1770 : Luni, 24 Octombrie 2011, 16:18 »
Melodia de la Coldplay care imi place cel mai mult e asta.

pai si atunci de ce cinta astilalti?!??

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1771 : Luni, 24 Octombrie 2011, 16:22 »
julia, e si el smecher!  8)  ;D

In urma unei discutii publice pe privat cu Andromeda, am ajuns la concluzia ca am cam poluat acest topic. O sa incerc sa ma abtin (o sa-mi fie greu!  ;D)
Prea putina lume se exprima pe-aici. Puneti si voi. Orice. Ce va place. Chiar sunt curioasa cine-ce muzica asculta.
Copiati parantezele astea si intre ele bagati link-ul de pe youtube (stergeti spatiul de dupa linia oblica)

[youtube] [/ youtube]

Sunt numai urechi.  :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1772 : Marți, 25 Octombrie 2011, 08:00 »
mari, pentru urechile tale (ma bazez pe tine ca ne gasesti ceva cantece de catanie  :) ) si pentru ziua armatei  ;D
poate cei care au facut armata se mai gandesc la acele vremuri  8)

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/HGJOGhc8wNs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1773 : Marți, 25 Octombrie 2011, 10:26 »
 ;D chiar am cantat "drum bun" cand eram in armata.
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Z1eX1vEgiRQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1774 : Marți, 25 Octombrie 2011, 10:33 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/dn_542JYgo8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1775 : Marți, 25 Octombrie 2011, 13:59 »
mari, pentru urechile tale (ma bazez pe tine ca ne gasesti ceva cantece de catanie  :) ) si pentru ziua armatei  ;D
poate cei care au facut armata se mai gandesc la acele vremuri  8)


Mai, am zis ca nu mai scriu p-aici! Bagati si voi!
Mi-a cantat azi in urechi postul MTV Romania. Woah, aceeasi muzica (proasta) s-a repetat de paispe ori de azi dimineata!

De catanie, uite unu' veeeeechi, pe care-l cantam prietenilor mei prin anii '80.... Ce-au imbatranit si Status Quo!!!!
In The Army Now  Stand up and fight!

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/ObntvRcKMrE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

- Obama va retrage trupele din Irak pana la sfarsitul anului asta
- Imi pare rau ca nu se mai face obligatoriu armata, ii mai trezea si pe astia mici!
- Iubesc armata (nu m-au lasat ai mei sa ma duc la scoala la Sibiu, unde se dusese o mare parte din gasca mea)
- Il urasc rau pe un militar...  :D

Dupa US Army, pentru echilibru, uite unu care nu stiu ce zice, dar per total e bine:   ;D
Russian Airborne Troops
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/0rAHrHd2lcw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
(il mai stiu eu pe unu' de facea roata in maini  ;D)

Am onoarea sa va salut!


Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1776 : Marți, 25 Octombrie 2011, 15:29 »
Am facut si eu o tzâra de armata, si, desi nu sunt o feminista, tre sa pun aici si un omagiu militarelor  :)

Doamnelor, Chapeau!

Female Soldiers from around the world (pacat ca n-au pus decat tinere si mai mult asiatice)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/iCmppOwVPFg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Si ceva pentru barbati: v-o mai amintiti pe Demi Moore in G.I.Jane;)
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/XO_6FK_jzJQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

(Gata, nu mai scriu. Mai cantati si voi!!!)

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1777 : Marți, 25 Octombrie 2011, 15:37 »
Citat din: mari_a
Female Soldiers from around the world (pacat ca n-au pus decat tinere)
de ce e pacat?

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1778 : Marți, 25 Octombrie 2011, 15:47 »
Pentru ca si alea mai coapte merita omagii. Sunt o gramada de femei prin armata... Nu numai fotomodeale. E adevarat ca nu soldiers, au grade... Si nu au viata usoara...
Am avut in familie una care a murit coloneleasa, la 63 de ani... I-a trimis armata o coroana jumulita...

silviu

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1779 : Marți, 25 Octombrie 2011, 15:58 »
am inteles, sa traiti! ;D eu le omagiez pe cele mai putin coapte :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1780 : Marți, 25 Octombrie 2011, 16:07 »
Fa-le ce vrei tu!  :P  Dar, daca-s mai putin coapte, nu sunt acre?   ::)

Hai ca aici e loc de dat cu muzica. Ia zi, Silviu, ce muzica asculti cand te lupti cu omagiile:)

julia

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1781 : Marți, 25 Octombrie 2011, 19:50 »
uite de astea...
io asa cred.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/MSNMMLRN4gM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1782 : Marți, 25 Octombrie 2011, 20:14 »
Wow.... julia... ce frumoooos! Dar tu?  ::)

Pai daca e sa scotocim in strafunduri......
sunt gol, sunt sterp, sunt noapte, sunt ruină
sunt sensul cu nonsens amestecat...


am fost? voi fi? sunt doar cădere în abis?
nu îmi rămâne decât să trăiesc în vis?

Uite, pun si eu o delicatesa… desi imi e greu sa aleg...
Si-o mai aminteste cineva pe Janis Joplin? A murit in octombrie 1970…

To Love Somebody

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/AxJxUFoR0Es?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Piece of My Heart

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Mzy_BEzlHWI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mari_a

  • Vizitator
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1783 : Marți, 25 Octombrie 2011, 20:42 »
I Need A Man To Love

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/9NRzxu_Hak8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

                                                                                                Exista vreo persoana pe-aici careia ii place Jenis Joplin? Intreb si io....

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Re: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1784 : Marți, 25 Octombrie 2011, 20:42 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/eDIaDS9HhMw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Mari_a , cum sa nu ti-o amintesti pe JJ ? ca doar cu ea ne petreceam noptile pe la ceaiuri  :D

asta e unul dintre cantecele de suflet din tineretile mele...