Autor Subiect: Comunicam prin muzica  (Citit de 1183987 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Comunicam prin muzica
« : Marți, 16 Martie 2010, 13:43 »
Prin acest topic am dorit sa ne cunoastem mai bine si prin optiunile noastre muzicale, ce gen de muzica ne place sa ascultam samd.

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/rzpW7P83sb4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Jif09C_TJXU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #1 : Marți, 16 Martie 2010, 14:27 »
Excelent topic Marcutza! Muzica este unul dintre factorii care pot echilibra, relaxa si destinde. Tot ea creaza atmosfera, o intretine si este determinanta la un party. Eu de multe ori cand sunt obosit si stresat pun ceva care-mi face placere si se potriveste starii mele de spirit. Eua am ramas unul dintre partizanii muzicii vechi, imi place enorm de mult Beatles, mai ales ca am avut ocazia sa cunosc la Sibiel pe fostul lor manager logistic, cu care am povestit o saptamana in sir despre ei. Imi place mult Abba ma destinde extraordinar, ascult cu placere Deep Purple, Smokie, Yes, The Monkees, Neil Diamond, o da, Neil cu vocea lui inconfundabila, lista este lunga. Ascult insa si Lady Gaga, Bad Romance imi place mult pentru ca este antrenanta si foarte optimista. La Sibiel, la restaurnat am o adevarata colectie, pun clasica, jazz, oldies si lumea vad ca din picior, semn ca le place, asa ca nimeni nu m-a inebunit acolo cu stiluri care nu-mi fac placere. Nu critic si niciodata n-am facut-o, pe cei care asculta altceva decat mine, chiar si pe cei care asculta orientalism de tinichea. Accept placerea si gustul fiecaruia si n-am nici o problema in asculta si altceva cand sunt nevoit.

Offline deleanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #2 : Marți, 16 Martie 2010, 15:45 »
    Gusturile pentru diferite tipuri de muzica sunt ca si cele pentru femei : nu se discuta ci se accepta ca atare . Totusi de-a lungul timpului s-a dovedit ca muzica creeaza stranse legaturi intre oameni sau creeaza divergente . Este un lucru pe care il poti observa si in societate : simti un oarecare disconfort daca prietenii tai te duc intr-un loc unde se asculta muzica rock - care sa zicem ca nu este un gen care sa-ti faca placere -... chiar daca ei fac tot posibilul sa te simti si tu bine . Poti observa ca adeptii unui curent muzical au si multe lucruri in comun care tu de multe ori se intampla sa nu le ai ceea ce-ti accentueaza aceasta stare . In schimb , simti o stare de euforie atunci cand mergi intr-un loc cu o muzica care iti face placere , indiferent de oamenii care se afla in jurul tau . Muzica s-a nascut din sentimente si trairi si acest lucru ii face pe adeptii aceluiasi curent muzical sa descopere ca au atat de multe in comun chiar si pe alte planuri .

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #3 : Marți, 16 Martie 2010, 20:34 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/euk2M0mvpT4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


 ::)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #4 : Marți, 16 Martie 2010, 21:41 »

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #5 : Miercuri, 17 Martie 2010, 09:03 »

Daca tie iti place @admin, e totul ok  :)

Dolly

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13225
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #6 : Miercuri, 17 Martie 2010, 09:21 »
Intotdeauna mi s-a parut o femeie care sub o infatisare si o mutrisoara dulce ascunde ceva complex si adanc. Multora li se pare Parton, doar o frumusica mignona cu o voce particulara, dar din interpretativitatea ei razbate altceva...

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #7 : Miercuri, 17 Martie 2010, 10:59 »
Coloana sonora a filmului Kurbaan.
Imi place enorm melodia dar si filmul.

Shukran Allah

Lila

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #8 : Miercuri, 17 Martie 2010, 11:17 »
   As vrea sa aud pe cineva caruia nu-i place coloana sonora a unui film indian ... sunt melodii extrem de placute si linistitoare

Offline iudith

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #9 : Miercuri, 17 Martie 2010, 13:17 »
  Ce ziceti de Norah Jones?

Dorin

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #10 : Miercuri, 17 Martie 2010, 13:24 »
   Vocea este minunata ... dar parca putin prea lent pentru mine

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #11 : Miercuri, 17 Martie 2010, 13:31 »
Prin acest topic am dorit sa ne cunoastem mai bine si prin optiunile noastre muzicale, ce gen de muzica ne place sa ascultam samd.





Marcutza,asta este melodia mea preferată în ultima vreme.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #12 : Miercuri, 17 Martie 2010, 13:34 »

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #13 : Miercuri, 17 Martie 2010, 13:35 »
@gabitza , recunosc ca cei doi,Timbaland si Furtado au facut echipa muzicala f buna, pana acum.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Comunicam prin muzica
« Răspuns #14 : Miercuri, 17 Martie 2010, 13:37 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/qTjQDhfpQF0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>