Autor Subiect: Craciun Singles Camp 2011  (Citit de 25509 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Craciun Singles Camp 2011
« : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 13:39 »
Am primit cateva intebari referitoare la organizarea Craciunului in interiorul comunitatii si pentru ca aceste solicitari au venit prea tarziu (Sibielul este ocupat in totalitate) am incercat sa caut alte solutii. Si solutia a venit singura. Pasul schiorilor din Azuga, o locatie finalizata recent, care foarte probabil ca ne va fi si gazda pentru Tabara New Entry din februarie, ne-a facut o oferta personalizata, speciala pentru Singles Camp. Locatia ar putea fi inchiriata in totalitate in conditiile in care grupul ar fi de cca 16 persoane.
Am sa transmit azi un newsletter tuturor cu rugamintea sa-mi raspundeti cat puteti de repede daca doriti sa participati. Tarifele sunt trecute in oferta, am sa o postez si eu complet, asa cum am primit-o de la gazde. Avansul este de 50%, adica 200 lei.
Inscrierea se face pe office@singlescamp.ro sau direct la samiza@bonvoyagesibiu.ro

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #1 : Sâmbătă, 19 Noiembrie 2011, 13:58 »
Vine, Vine Craciunul!

Miros de brad si cozonaci, lumanari si fulgi de zapada, colinde.. Daca esti singur  in noaptea cea magica,  vino sa o petrecem impreuna!  Vom  impodobi bradul impreuna , ascultam si cantam colinde de Craciun si il vom asteptam pe Mosu' ca-n copilarie.  Apoi  ne  vom aseza la masa si ne vom bucura de bunatatile pregatite de gazde.
In alta zi ne bulgarim, ne plimbam,, ne dam cu schiurile si cu sania si respiram adanc aerul ozonat al Azugii; iar spre seara, depanam povesti la gura sobei.
 
Gazdele noastre, fam. Cristina si Stefan Sasu, au pregatit acest  eveniment special pentru Singles Camp,, programul este adaptat si potrivit celor single, sii mai ales  celor care au copii.

Perioada: 23 - 26 Decembrie 2011.
Cazare: 3 nopti/loc in camera dubla/Pensiunea Pasul Schiorilor*** Azuga.
Servicii incluse: Cazare, demipensiune (mic dejun bufet suedez in data de 24, 25 si 26; cina in 23 si 24.12), masa traditionala de Craciun.
Meniu - open buffet: variat, include preparate de post si traditionale, vegetariene si lacto- vegetariene, astfel incat sa satisfaca toate gusturile si pretentiile culinare.
Transport: cu masini personale, grupaje sau organizat la cerere, contra cost.
Tarif: 400 lei/persoana/pachet.
Copiii sub 10 ani beneficiaza de gratuitate, copiii cu varste cuprinse 10 - 15 ani beneficiaza de 50% reducere, la cazare in aceeasi camera cu tutorele.
Contra cost:
Pat suplimentar: 50 lei/noapte Masa de pranz: 35 lei/pers.
Alte elemente din program: monitori de ski si echipament; transport cablu etc

Program activitati:

Vineri, 23 decembrie
18:00 - 18:30 Welcome to Pasul Schiorilor*** Azuga: servirea unui ceai cald, sau o tuica/vin fiert
19:00 - 19:30 Cina
20:00 - 23:00 Confectionam decoratiuni, impodobim bradul si cantam colinde, la un pahar de vin din
partea casei

Sambata, 24 decembrie
08:00 - 10:00 Mic dejun
10:00 - 13:00 Activitati outdoor *
13:00 - 14:00 Pranz (pentru cei care doresc)
14:00 - 15:00 Siesta
15:00 - 18:30 Activitati outdoor
19:30 - 20:30 Cina
20:30 - 23.30 Vine Mos Craciun!
 
Duminica, 25 decembrie
08:00 - 10:00 Mic dejun
10:00 - 13:00 Activitati outdoor
13:00 - 15:00 Masa traditionala de Craciun
15:00 - 18:30 Activitati outdoor
19:30 - 20:30 Cina
20:30 - 23.30 Ne jucam jocuri sau vizionam un film de Craciun

Luni, 26 decembrie

08:00 - 10:00 Mic dejun
10:00 - 12:00 Activitati outdoor
12:00 - 13:00 Pranz (pentru ei care doresc), plecarea spre casa

Posibile activitati outdoor , in functie de conditiile meteo:
Ski
Patinaj Tubing
Plimbare cu sania cu cai
Plimbare pe jos Valea Azugii, Pastravarie, cu telegondola pe Muntele Sorica
Jocuri in aer liber: construim cazemate si modelaje din zapada
Excursie la Busteni Fun Park
 
Pasul Schiorilor***Azuga este pensiunea ideala pentru organizarea de evenimente si week-enduri, tabere de adulti si copii datorita: locatiei, amplasarii ei, spatiilor interioare generoase, numarului optim de camere (vila se rezerva in intregime si exclusivitate grupului), preparate prospete si sanatoase, ceea ce confera un grad de siguranta ridicat.
 
Finalizata recent, pensiunea este amplasata in apropierea partiilor de schi Sorica si Cazacu, la  aproximativ 300 m distanta de acestea. Confortul din spatiile de cazare si calitatea serviciilor  oferite, complementar numeroaselor obiective si atractii turistice existente la nivel zonal permite organizarea unor sejururi deosebite, in care clipele de odihna si relaxare pot fi armonios completate cu activitati de cunoastere, recreere, divertisment.

Pensiunea dispune de 12 camere pentru cazare, cu balcoane si grupuri sanitare proprii, TV cablu, sala de mese de 30 locuri, bucatarie destinata prepararii hranei dotata corespunzator, living generos, terasa curte, acces auto, inchiriere ATV-uri, inchirieri saniute, aventura off-road la volanul unui Jeep, sah, table, rummy.
 


Mari_a

  • Vizitator
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #2 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 08:43 »
Merge cineva cu copii pe-aici?  Eu as vrea sa vin cu nepotul meu de opt ani, dar doar daca ar avea cu cine sa se joace... Ma gandesc ca Azuga-i la o aruncatura de bat de Bucuresti. Si zapada nu-mi place decat cea alba de la munte, p-aia gri din oras o urasc.
Stiu ca Craciunul se petrece in familie si bla-bla-bla, dar parca anul asta vreau altceva!
Cineva?

Offline Ana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #3 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 13:26 »
Eu as vrea sa vin, sunt din Bucuresti, 33 de ani. Mi-ar conveni daca s-ar mai gasi amatori sa mergem impreuna. Pot merge cu masina mea (subcompacta, portbagajul are cca 200l) sau caut loc la altcineva in masina. Intentionez sa iau schiurile cu mine (daca o fi zapada).

Iuliana

  • Vizitator
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #4 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 14:20 »
Suna atat de frumos programul! Si locatia e perfecta.
Din pacate la mine si timpul si bugetul sunt epuizate pe anul asta.
Dar ma voi bucura pentru voi. Va astept cu poze si povestiri  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #5 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 14:24 »
Deschidem deci lista:
1. Mari_a
2. Ana

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #6 : Duminică, 20 Noiembrie 2011, 14:26 »
Gazda imi spunea ca are si ea o fetita de 10 ani. Si mi-a trimis o fotografie facuta azi, pe partie.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #7 : Luni, 21 Noiembrie 2011, 08:56 »
Gazda din Azuga mi-a comunicat de dimineata ca pentru locatia de Craciun a aparut un grup alternativ. Ceea ce micsoreaza termenul de prerezervare. De aceea am rugamintea pentru cei care ar dori sa participe dar sunt inca indecisi, sa incerce ca pana maxim pana joi sa stie daca merg sa nu de Craciun. Trebuie sa se formeze un grup de 14 - 16 persoane, nu este posibil sa primim locatia in exclusivitate pt mai putin de atat. Am vazut ca Ana isi pune la dispozitie masina din Bucuresti, asa ca pt cativa posibil participanti drumul numai constituie o problema. Ramane doar sa va decideti cat de repede, pt a strange grupul si apoi avansurile.
Locatia este frumoasa, gazdele sunt foarte disponibile pt a crea o atmosfera familiala acolo si cred ca pt cei care nu au inca un program de Craciun, este o optiune foarte buna.

Offline mona

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #8 : Luni, 21 Noiembrie 2011, 18:06 »
  Buna  eu sint mona nu am avut ocazia sa postez aici doar citeam,dar  cred pot sa-mi fac curaj si sa ies si eu cu voi si as vrea sa merg dar este foarte greu sa stiu sigur pina joi,daca pot avea liber de craciun,o sa incerc sa revin cit mai repede cu un raspuns sigur.
mona

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #9 : Luni, 21 Noiembrie 2011, 18:32 »
Mona, te trec cu ?.
1. Mari_a
2. Ana
3. Dana B
4. Mona ?
5. ama t

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #10 : Vineri, 25 Noiembrie 2011, 11:22 »
Buna!

Avand in vedere ca in sejurul de Revelion se pare ca nimeni ca nu si-a anuntat venirea cu copii, as fi tentata sa optez pentru acest Craciun cu cei/cele care vin insotiti de copii. Eu am un baiat de aproape 7 ani.

Ce nu am inteles din mesajele postate aici este daca copilul sub 10 ani are gratuitate, mama cu copilul vor sta intr-o camera single sau mama va sta cu o alta mama in camera (+ 1 sau 2 copii)? Este foarte important de stiut acest aspect.
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13250
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #11 : Vineri, 25 Noiembrie 2011, 11:34 »
Pentru Craciun, nu s-a strans pana la data limita de joi, numarul suficient de participanti pt a ocupa intreaga locatie. Urmeaza ca si gazda sa-mi comunice daca grupul alternativ care-l avea noua, este decis si achita avansul. Cred ca in cursul zilei de azi am sa aflu daca locatia va mai fi disponibila pt noi sau a inchiriat-o celorlalti. Daca raspunsul este da, mergem inainte cu inscrierile, atunci am sa pot lua de la d-na Cristina si acest detaliu cu cazarea copiiilor. Am sa postez tot aici.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #12 : Vineri, 25 Noiembrie 2011, 11:40 »
Eu tare as vrea sa mergem!   Daca-i spun alui mic, nici nu mai doarme pana atunci!
Sara, daca vrei sa stai cu o matusa in camera, eu ma ofer!  :) Nepotul meu are 8 ani si precis s-ar intelege cu baiatul tau de 7; abia si-ar gasi si el un prieten de joaca. Nu stiu daca/cum vom mai dormi noi cu doi jucausi in camera, dar ne-am descurca!  :)

Offline Sara

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 314
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #13 : Vineri, 25 Noiembrie 2011, 12:10 »
Mari, noi suntem mai linistiti, adica cine sta cu noi in camera (daca va fi cazul) nu va avea bataie de cap in sensul ca atunci cand sting lumina nu se mai aude nici "pas". "Recuperam" la trezire  ;) !Stim sa vorbim in soapta daca e cazul si ne adaptam usor situatiilor in care e nevoie de liniste si/sau atentie.

As fi foarte bucuroasa sa facem schimb de impresii si copiii sa socializeze pe timpul intalnirii, mai ales ca sunt de varste apropiate.
E curios cum umarul unei femei poate parea uneori de stanca pentru un barbat.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Craciun Singles Camp 2011
« Răspuns #14 : Vineri, 25 Noiembrie 2011, 12:19 »
Atunci nu ne ramane decat sa speram ca vom ajunge la Azuga de Craciun!  :)
Mai vine cineva sa ne tavalim prin zapada, sa ne bulgarim, sa ne dam cu sania?
V-am povestit ce am facut cu asta mic la mare: m-am pus la mintea lui! Si tare fain a fost!  8) ;D