Autor Subiect: Ce filme mai vedem  (Citit de 263964 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Ce filme mai vedem
« : Marți, 16 Martie 2010, 13:46 »

AVATAR


P.S. I Love You

Offline Faust

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #1 : Marți, 16 Martie 2010, 13:48 »
    "Avatar" este pe departe cel mai bun film realizat de mult timp incoace . Nu am ratat premiera 3D din Bucuresti

Offline Anita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #2 : Marți, 16 Martie 2010, 13:50 »
   Desi nu mai este de actualitate " The Curious Case of Benjamin Button " este cu siguranta cel mai bun film care l-am vizionat

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #3 : Marți, 16 Martie 2010, 14:15 »

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #4 : Marți, 16 Martie 2010, 14:32 »
Capsuna mi-a spus de "Lie to me", l-am primit, l-am urmarit, si intradevar este un serial cu adevarat captivant. Inca nu vazusem un film atat de documentat in tehnica gesticii si a introspectiei individului prin mimica sa. Imi plac filmele, dar chiar nu am timp si rabdare sa le urmaresc. Permanent am ceva de facut si gandul nu-mi ramane pe sticla, pleaca inspre ce trebuie sa fac...

Offline iudith

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #5 : Marți, 16 Martie 2010, 20:05 »
  Los abrazos rotos (cui ii place Almodovar?)
  Tetro

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #6 : Miercuri, 17 Martie 2010, 09:00 »
Pedro Almodóvar

"Cel mai interesant si original cineast spaniol al anilor 1980-2000. Practica un cinematograf coroziv, care nu cunoaste pudoarea si tabu-urile, al carui subiect principal este sexul; un cinematograf in care violenta si tensiunea se imbina cu satira."

Mai multe aici

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #7 : Miercuri, 17 Martie 2010, 09:28 »
La Sibiel, doi veri s-au filmat si montat de o echipa condusa de Dan Nutu si Cristina Hoffman mai multe documentare sociale. Nu stiu de ce nu apar pe canalele macar specializate pe acest gen, pentru ca sunt cu adevarat exceptionale. Firescul si realul, lipsa "fake-ului" te face sa crezi ca esti acolo unde s-a realizat filmarea. Daca aveti ocazia sa urmariti "The rebels", "The flying shepherd", "Nu te supara, dar", o sa aveti surpriza unor documentare cu adevarat deosebite. Eu sunt un fun al documentarelor indiferent antropologice sau sociale. Le mananc pe paine.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #8 : Miercuri, 17 Martie 2010, 10:55 »
Capsuna mi-a spus de "Lie to me", l-am primit, l-am urmarit, si intradevar este un serial cu adevarat captivant. Inca nu vazusem un film atat de documentat in tehnica gesticii si a introspectiei individului prin mimica sa. Imi plac filmele, dar chiar nu am timp si rabdare sa le urmaresc. Permanent am ceva de facut si gandul nu-mi ramane pe sticla, pleaca inspre ce trebuie sa fac...


Lie To Me

Lila

  • Vizitator
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #9 : Miercuri, 17 Martie 2010, 11:10 »
Pentru iubitorii acestui gen a aparut "Shrek forever after"

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #10 : Miercuri, 17 Martie 2010, 14:25 »
Shutter Island - regie Martin Scorsese, rol principal Leonardo di Caprio

Interesant, te pune pe gânduri - care este de fapt realitatea?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #11 : Miercuri, 17 Martie 2010, 14:35 »
Shrek forever after


Shutter Island


Executor al agenţiei federale de aplicare a legii - US Marshals, Teddy Daniels ajunge împreună cu partenerul său Chuck pe mica insulă Shutter, unde se află un ospiciu pentru tratarea condamnaţilor cu tulburări mentale. Cei doi investighează evadarea unei criminale, dar nimic în acest ospiciu nu este ceea ce pare. Şi nici Teddy Daniels nu este. Se află acolo pentru a găsi o pacientă disparută? Sau a fost trimis pentru a investiga zvonurile care denunţă practici extreme de tratare a bolnavilor? Pe măsura ce Teddy şi Chuck se apropie de adevăr, acesta este din ce în ce mai greu de surprins, iar cei doi încep să se teamă că nu vor mai părăsi niciodată Shutter Island. Pentru că cineva încearcă să-i facă să-şi piardă minţile...


marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #12 : Joi, 18 Martie 2010, 09:55 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/KYBF3HKzrmE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
New Moon

Protagonista Bella Swan implineste optsprezece ani, iar Alice si Edward ,vampirul pe care il iubeste ii pregatesc o petrecere surpriza.  La acesta petrecere are loc insa cel mai mare cosmar a lui Edward: in timp ce Bella deschide un cadou se taie in hartie, iar tanarul vampir Jasper nu isi poate stapani instinctele si o ataca. Edward o salveaza impingand-o din calea lui Jasper, dar acesta cade pe o masa de sticla unde se raneste mai rau, iar Carlise se vede nevoit sa ii coasa ranile. Dupa acesta intamplare Edward vrea sa o protejeze pe Bella, asa ca pleaca din orasul Forks impreuna cu toata familia lui gandindu-se ca iubita lui va putea trece peste iubirea care o purta pentru el. La aflarea vestii Bella este distrusa si intra intr-o depresie severa,avand serioase probleme de comportament la scoala si in relatia ei cu Charlie. La patru luni de la plecarea lui Edward isi gaseste in sfarsit linistea langa Jacob Black, un prieten de familie.  Insa acesta ascunde la randul lui un secret la fel de mare ca al familiei Cullen. Bella se gandeste in continuare la Edward si cauta noi metode pentru a-l putea simti mai aproape. Ea descopera ca de cate ori isi risca viata ea putea sa ii auda vocea. La un moment dat Bella va fi pusa in situatia sa il salveze pe Edward.


Saiuz

  • Vizitator
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #13 : Joi, 18 Martie 2010, 11:01 »
    Iata un film romanesc in regia lui Florin Serban , care se anunta extraordinar
   
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Ce filme mai vedem
« Răspuns #14 : Vineri, 19 Martie 2010, 09:41 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/lDew6E8N0QY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Un tanar ofiter operativ (Jonathan Rhys-Meyers) angajat al Ambasadei Americane din Paris, trebuie sa faca echipa cu un agent imprevizibil (John Travolta), trimis in Paris pentru a captura un terorist. Lucrurile se complica pentru incepatorul si ne-experimentatul ofiter in momentul in care caracterul exploziv si ireverentios al partenerului sau mai trecut prin viata isi pune amprenta pe si dicteaza evolutia invesigatiei.