Autor Subiect: Ce filme mai vedem  (Citit de 275897 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #705 : Duminică, 16 Noiembrie 2014, 15:48 »
as merge si io, dar... pe vremuri aveam un obicei: ma pupam cu fetele de langa mine si chiar ne mangaiam :giggle: ce fain era :thumbup:

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #706 : Luni, 24 Noiembrie 2014, 00:07 »
Fata disparuta in regia lui David Fincher si Ben Affleck in rolul principal.

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #707 : Vineri, 05 Decembrie 2014, 18:54 »
Si o comedie  ce merge exact in zilele astea ploioase...
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/9dP5lJnJHXg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #708 : Marți, 13 Ianuarie 2015, 10:43 »
...si au fost si Globurile de aur 2015 ! Castigatori BoyHood - inca nu l-am vazut dar il trec in lista cu filme de vizionat si Hotel Grand Budapest care merita vazut.

Offline Mari_a

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 179
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #709 : Vineri, 13 Februarie 2015, 12:39 »

( http://sarah-janeszikora.com/  Girl with the broken heart)

        Maine e 14! O duduie intervievata intr-un supermarket in fata unui raft cu ursuleti, gangurea azi-dimineata la tv, denaturand suav reflexivul lui "a darui", ca pentru ea 14 februarie "inseamna inca un moment in care sa ne daruim unul altuia".  :buck2:

       "Pentru mulţi dintre noi 14 februarie este doar o zi în care preţurile la trandafiri cresc, prin toate magazinele încep să atârne inimioare de pluş de dimensiuni variabile, iar depresia revine în forţă atacând din toate vazele de flori goale şi rafturile pe care ar fi putut să adune praful un ursuleţ . Chiar dacă credeai că e suficient să treci cu bine de Crăciun, de inevitabilele întâlniri cu mătuşile şi întrebările lor indiscrete, Valentine’s Day este mai nou adevărata probă de foc. Toate birturile se umplu de cupluri improvizate bucuroase că au reuşit să gasească următorul suflet pereche,  petrecerile se ţin lanţ şi peste tot lumea zâmbeste ducând tot felul de pacheţele cu ciocolată, flori, bilete în Dubai şi alte nimicuri. Pe scurt, Valentine’s Day nu este tocmai o binecuvântare pentru cei singuri sau pentru cei care nu cred în fericirea la comandă, aşa că am căutat câteva filme care să ne ajute să treacem cu bine peste Black Saturday de anul acesta."
Continuarea aici:
http://www.postmodern.ro/articol/filme-pentru-anti-valentines-day

Suedia, tara care e impotriva discriminarilor de orice fel, a transformat Valentine's Day in "Sarbatoarea tuturor inimilor", nu numai a indragostitilor. Suedezii daruiesc ciocolata, plushuri, sticle de vin cu inimioare atarnate de dop etc., care dupa cum il duce inspiratia, indiferent de sex, de varsta, de orice.

dianna

  • Vizitator
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #710 : Vineri, 13 Februarie 2015, 14:49 »
Atata drama... si ce daca sunt singura de Valentine's Day ? Sarbatoresc ca am scapat de vineri 13 :) Asta daca ma intorc intreaga de la ski :)

De fapt voiam sa zic ca duminica asta la HBO de la 20:00 e chiar The Grand Budapest Hotel !

Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #711 : Vineri, 13 Februarie 2015, 17:12 »
Multumim pentru informatie. Eu nu prind HBO dar o sa merg neaparat in ...deplasare.. Trebuie sa-l vad.
M-am "indragostit" de Ralph Finnes la prima vedere, merita Oscarul pt Lista lui Schindler. Nu stiu ce sanse are anul acesta dar ii tin pumnii. Inca odata MULTAM FRUMOS.

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #712 : Duminică, 15 Februarie 2015, 13:29 »

Inca un film SF, momentan ruleaza in 3D doar la cinema, eu cred ca o sa astept sa apara si online ca sa-l vad ...

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/THVFkk-sEus?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

silviu

  • Vizitator
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #713 : Luni, 16 Februarie 2015, 22:24 »
un el si o ea despuiati in jungla, pe discovery :o

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #714 : Miercuri, 11 Martie 2015, 10:33 »
http://www.descopera.ro/dnews/13962484-peste-700-de-filme-considerate-perle-rare-pot-fi-vizionate-gratuit-pe-acest-site
Peste 700 de filme rare, inclusiv unele care sunt regizate de cineaşti celebri, pot fi vizionate în mod gratuit pe site-ul OpenCulture, o platformă online care sprijină programele educaţionale destinate internauţilor şi distribuirea gratuită pe internet a producţiilor culturale, potrivit apar.tv.

Filmele incluse în această selecţie - atât lungmetraje, cât şi scurtmetraje - reprezintă adevărate capodopere ale cinematografiei mondiale. Printre ele se află şi câteva "perle rare", reprezentând primele scurtmetraje regizate de cineaşti celebri, precum George Lucas, Wes Anderson, Stanley Kubrik, Christopher Nolan, David Lynch, Tim Burton.

Offline Monicuta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #715 : Duminică, 29 Martie 2015, 16:12 »
SAREA PAMANTULUI-Regizor: Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado

Filmul este un documentar biografic, portretul lui Sebastiăo Salgado, cunoscutul fotograf brazilian, văzut prin ochii a două persoane: regizorul Juliano Ribeiro Salgado, fiul care încearcă să înţeleagă mai bine de ce tatăl său a stat mai mult plecat de-acasă, şi regizorul Wim Wenders, fotograf şi mare admirator al operelor lui Salgado Senior. În ultimii 40 de ani, Sebastiăo Salgado a străbătut continentele în căutarea umanităţii în continuă schimbare. A fost martorul câtorva evenimente majore ale istoriei noastre recente: conflicte internaţionale, foamete şi exod. De data aceasta, el pleacă în descoperirea unor teritorii virgine, a unei faune şi flore sălbatice, şi a unor peisaje grandioase, ca parte a unui proiect fotografic tribut pentru frumuseţea planetei.

Offline cristi

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 170
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #716 : Joi, 16 Aprilie 2015, 23:29 »
Desi sunt pasionat de muzica, nu refuz niciodata un film bun.
Am urmarit aseara un film impresionant pe care vi-l recomand.
Fara dialog, fara actori, fara nimic altceva in afara de prezentarea vietii oamenilor pe pamant, asa cum este ea.
De la nord la sud si de la est la vest.

Samsara



Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #717 : Duminică, 19 Aprilie 2015, 11:39 »
Un film simpatic despre hotii profesionisti ...

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/OvQ3LUhz_Jw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

silviu

  • Vizitator
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #718 : Duminică, 19 Aprilie 2015, 12:04 »
alba ca zapada si cei 7 pitici perversi.
nu vi-l povestesc ca ma baneaza :(

dianna

  • Vizitator
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #719 : Marți, 09 Iunie 2015, 08:49 »
Nu glumesc, desi s-au mai facut filme cu sfarsitul lumii si alte catastrofe, desi e tras de par maxim si ne-am dus din start hotarati sa facem bascalie cat se poate, la IMAX in 3D chiar a meritat !  Era sa ne sara popcorn-ul din brate de cateva ori chiar de la inceput. Recomand San Andreas la IMAX :

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Bz9e0PGSDeU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>