Autor Subiect: Ce filme mai vedem  (Citit de 110958 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Louie

• Full Member
  • Mesaje postate: 229
Re: Ce filme mai vedem
« Răspuns #780 : Luni, 08 Aprilie 2019, 22:07 »
Si fiindca tot vorbeam de Meryl Streep o puteti re-vedea in Madam " Florence Foster Jenkins" acesta fiind doar o comedie dupa intamplari reale , desi este muuult peste asteptari !  ::)  :applause:

Costi, da, l-am vazut si pe asta. Fooaarte buun film!
Sunt o mare cinefila. Vad filme acum asa cum citeam carti inainte de '89, (cu nemiluita  :laugh: )
Dar trebuie sa precizez: filme pe alese, nu aiurea  :)
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Nina Petre

• Full Member
  • Mesaje postate: 148
« Răspuns #781 : Vineri, 12 Aprilie 2019, 10:41 »
 ’’Leaving Neverland’’...pregătiți-vă pentru ceva greu de privit, un tumult de stări, o să vi se răstoarne lumea, va trebui să reconsiderați totul...Din păcate toți ne-am primit porția de seducție de la superstar, nu mai poți privi doar dintr-o singură perspectivă, ești obligat să iei la cunoștință, cumva ai vrea dar nu te poți preface că acest film nu există...
Ce ironie amară, peste timp, acest Neverland...

Offline costi31

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 279
« Răspuns #782 : Sâmbătă, 13 Aprilie 2019, 17:38 »
Vin si eu cu propuneri mai vechi , de fapt abia ce l.am vazut " Expresul de la miezul noptii " 78  :D
Nu stiu cat de dur o fi cel cu M.J. ... nici nu stiu unde sa-l vad ...dar pentru cine vrea ceva dur ... :giggle:  :hammer:

tot Netflix  :magic:

Offline Louie

• Full Member
  • Mesaje postate: 229
« Răspuns #783 : Marţi, 14 Mai 2019, 22:38 »
A inceput pe HBO un serial "Cernobil" - SUA-Anglia 2019

Este foarte bun serialul, dar nu este pentru cineva care nu are nervii tari.
Cine isi aduce aminte acel an 1986 stie despre ce este vorba...
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain