Autor Subiect: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic  (Citit de 237810 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Louie

• Sr. Member
  • Mesaje postate: 278
Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2595 : Luni, 03 Iunie 2019, 00:05 »
Natura si aventura - acasa la tanti Victoria

www.youtube.com/watch?v=sLWDPi3EImA

„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

• Sr. Member
« Răspuns #2596 : Luni, 03 Iunie 2019, 00:17 »
N-as avea niciodata curaj sa urc  aici. M-a luat ameteala doar uitandu-ma la film...

Piatra Craiului, creasta nordica.

www.youtube.com/watch?v=7rvuwaqdjnk
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline wonderland

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4865
« Răspuns #2597 : Vineri, 14 Iunie 2019, 05:55 »
Era bun de pus la excursia din Piatra Craiului, filmuletul asta.... Dar e ametitor si aici :)

La sfarsitul lunii mai au fost ceva excursii. Vad ca lumea nu se inghesuieste cu impresii. Chiar asa, vedi, vidi, vici?????
Iata si link-ul catre excursii incheiate, in caz ca nu stiati unde puteti scrie ce v-a placut, cum v-ati simtit...:
http://www.singlescamp.ro/forum/index.php/board,21.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

• Hero Member
  • Mesaje postate: 4865
« Răspuns #2598 : Vineri, 14 Iunie 2019, 06:11 »
La mine chiar este, am (0)Amici. Am facut print screen:
Nu este important, doar eram curioasa  :)

Mi-am amintit si am  explorat inca un pic.
Probabil cand te-ai inscris, la Profil - Modificare profil, ai adaugat pe cineva pe Lista de amici.
De exemplu, eu te-am adaugat acum pe tine, Louie. Acum imi apare si mie "68 Vizitatori, 2 Utilizatori (0 Amici)"

"0 Amici", nu inseamna "niciun amic". Inseamna doar ca niciunul dintre amicii tai din lista mai sus pomenita nu este autentificat/prezent pe forum in acel moment.

In concluzie e o functie nu prea utila, pentru ca nu e greu sa vezi 2 utilizatori online din 68 de vizitatori, de ex....  :crazy2:

Gata, am elucidat misterul, mi s-a linistit neuronul.  :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Louie

• Sr. Member

Offline Louie

• Sr. Member
« Răspuns #2600 : Duminică, 30 Iunie 2019, 00:07 »
Inventii 2019

Sunt prezentate 5 inventii. Toate sunt plauzibile, poate au aparut deja, sau sunt in curs de aparitie. Insa inventia nr 4 este atat de uimitoare incat pur si simplu nu cred ca este adevarata... voi ce parere aveti?

www.youtube.com/watch?v=2pEh9bZEtwA

Offline Louie

• Sr. Member

Offline Louie

• Sr. Member
« Răspuns #2602 : Luni, 29 Iulie 2019, 20:46 »
De cate ori ati fost la cumparaturi si ati pierdut mult timp la rind la casa din cauza aglomeratiei?
Sunt cateva metode pentru a grabi un pic acest timp pierdut.

•   Dupa ce se pun produsele cumparate pe banda, pana in momentul in care se ajunge in dreptul casierei, caruciorul de pozitioneaza in partea dreapta (clientul trebuie sa se afle intre carucior si banda). Binenteles ca se va folosi aceasta metoda in cazul unde spatiul permite acest lucru.  Caruciorul nu trebuie sa stea nici in spatele clientului, nici in fata acestuia pentru ca portiunea de banda aflata in dreptul acelui carucior nu poate fi folosita de catre alt client. Cozile la casa vor fi ceva mai mici si disconfortul creat de lipsa de spatiu va fi diminuat.

Hai ca am ajuns sa ma citez singura!   :crazy2:
Trebuia s-o fac pentru ca ieri am avut o surpriza uriasa la rind la casa la LIDL.
La toate cozile de la casele de marcat erau cate 3-4 persoane care au pozitionat carucioarele cu cumparaturi exact cum am explicat mai sus!  :o
Voi ce credeti? Faceau cu totii parte din comunitatea Singles Camp?   :2funny: