Autor Subiect: Cum te simti acum?  (Citit de 1358212 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8385 : Duminică, 05 Mai 2019, 17:27 »
Nu raspunde , decat daca era " Unul din Visele Tale "   :giggle:
Te-ai lamurit ?
Daca nu incearca metoda filmului " Yes man " cu Jim Carrey !
" Cere si ti se va da " o carticica destul de buna de Esther si Jerry Hicks ,
Sau tu stii ce-i mai bine dar nu prin telefon... desi mi-am dat seama ca ne-ai dat tema pt. acasa !
 :surrender:  :worship: oO
Dar totusi de cand ai ajuns din Tara Minunilor in Tara Viselor ?  :happy:
Concluzia mea ... Cu  Totii avem Vise , dar ale tale sunt Minunate !  :kissing: *|*

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8386 : Duminică, 05 Mai 2019, 18:50 »
Si ca sa nu fiu off topic ...imi vine s-arunc tel. pe geam ca nu ma suna nimeni pe vremea asta posomorata  :bully:
Oare e vremea de vina sau eu ? Mai devreme a fost soare...acum da sa ploua  :slap:  ???

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8387 : Sâmbătă, 18 Mai 2019, 22:42 »


Nu trebuia “is calling”? Adică așa... câte un vis, pe rând, nu de-a valma...
Suntem tot și nimic.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8388 : Duminică, 19 Mai 2019, 08:19 »
Your dream is calling you, adica?
Ma gandesc ca pentru visul care nu prinde randul, apare semnalul de...linie ocupata. Si, daca ai setat apel in asteptare, te bipuie, de nu te mai poti concentra si uite asa se invalmasesc si nu mai stii pe care sa-l urmaresti :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8389 : Duminică, 29 Martie 2020, 08:14 »
Incerc din rasputeri , ca noi toti dealtfel, sa gasesc lucruri interesante de facut  prin casa  |o... dar mai ales , incerc sa ignor vremea frumoasa de afara , cu toata primavara in plina  explozie de inflorire si agitatie de pasarele...cred ca  "innebunesc" si salcamii curand si , sper din tot sufletul si cu toata ratiunea pusa la grea incercare de tot ce se intampla, sa nu innebunim si noi... :worthy:
Apropo, cred ca rubrica meteo ar trebui suspendata temporar ...ca nu-i mai gasesc utilitatea... mi se pare ca ne sfideaza ; nu se potriveste obligativitatea  de stat in casa cu fericirea crainicului anuntand   vreme minunata... :idiot2:

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8390 : Duminică, 29 Martie 2020, 21:31 »
Ei, daca era si vremea urata cine stie ce se mai intampla.....
Daca stai la bloc poti merge la cumparaturi pe jos, evitand aglomeratia, sau faci ture prin cartier. Totul e sa ai Declaratia cu tine. Totusi incearca sa eviti Politia&Co.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8391 : Miercuri, 16 Septembrie 2020, 17:47 »
Parcă după o singură excursie mă simt atât de revigorat încat sunt nerăbdător să uit de toate restricțiile de până acum , totuși nu pot uita că nu am avut parte de un dans mai apropiat sau de o îmbrățișare la final ...
Probabil dacă  eu sunt bine  acum sunteți și voi ...
Nici nu știu cum să fac la următoarele... Inima zice intr.un fel iar viața își impune reguli  :whistle:

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8392 : Miercuri, 02 Decembrie 2020, 21:58 »
Cam așa mă simt...nu, nu am greșit topic-ul , dar parcă muzica ne cam dă  emoții mari   :)  :giggle:

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8393 : Duminică, 11 Aprilie 2021, 00:41 »
Îmi este frică...nu pentru mine , dar nu pot să-mi scot din cap problema principală  :help:
Am incercat , degeaba...

Offline Cell

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Cum te simti acum?
« Răspuns #8394 : Duminică, 27 Noiembrie 2022, 13:31 »
Azi am descoperit subiectul în forum și mi-a plăcut maxim modul familiar și apropiat în care se comunică. Doar că sunt aproape 2 ani de când nu s-a mai scris pe-aici. Să fi produs pandemia schimbări în felul în care ne exprimăm sentimentele? Eu am citit și parcă mi-a venit și mie să mărturisesc că simt în continuare emoții (nerăbdare, teamă, curiozitate) legate de plecarea în următoarea excursie, deși ar fi a doua cu singlescamp.