Autor Subiect: Socializare, stim bancuri ?  (Citit de 485807 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2505 : Sâmbătă, 17 Februarie 2018, 14:16 »
 ;D ;D

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2506 : Joi, 22 Februarie 2018, 14:22 »
- Acuzat, esti condamnat la 45 de ani de inchisoare!
- Dar, domnule judecator, nu cred ca mai traiesc atat!
- Fa si tu cat poti!
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2507 : Luni, 05 Martie 2018, 12:32 »
Zodiile la dat zapada:

Berbec: Are cate doua lopeti in fiecare mana, sparge mormanele de gheata cu capul si cand isi pierde rabdarea smulge cuva de la un escavator si aduna cu ea zapada.

Taur: Isi deschide un magazin ambulant cu lopeti, manusi, caciuli, fulare, ceaiuri, vin fiert, supe sau se gandeste la alte moduri prin care poate sa faca profit din zapada.

Gemeni: Agitatia de lume iesita pe strada la dat zapada este o buna ocazie sa se puna la curent cu cele mai noi barfe din cartier.

Rac: Priveste de la geam cum toti vecinii dau zapada. Musai cu un ceai in mana, patura pe spate si pisica in brate. Ahhh… ce frumoasa este iarna!

Leu: Sta sus pe o masina si da indicatii folosind o coada de lopata pe post de sceptru. Din cand in cand isi scutura zapada din par, nu cumva sa-i strice podoaba capilara la care a muncit jumatate de ora inainte sa iasa din casa.

Fecioara: Are maturici mici, mici si lopatele mici, mici cu care vine in urma vecinilor si corecteaza toate zonele unde zapada nu a fost data absolut perfect.

Balanta: Merge la mall sa-si cumpere manusi cu blanita, sosete cu diamante si lopata cu cristale. Pana se decide ea ce sa cumpere, deja a trecut iarna.

Scorpion: Dezvolta o psihoza despre cum sa faca zapada sa dispara si cauta de zor in cartile oculte o potiune magica sau un ritual. Se gandeste totusi si la varianta de a le propune vecinilor sa faca sex tantric in zapada, cu siguranta atmosfera incinsa o sa topeasca tot in jur.

Sagetator: Filosofeaza pe tema zapezii: De unde vine ea? Si mai ales ce vrea de la noi? Ce rost are si de ce apare in viata noastra? Oare trebuie sa dam zapada sau sa o lasam acolo unde a picat? Dar oare unde se duc mustele iarna?!

Capricorn: A facut deja o strategie pentru intregul cartier. Organizeaza oamenii in echipe, imparte pe loturi, distribuie task-uri si se ocupa ca toata operatiunea sa decurga snur.

Varsatorul: Incearca sa topeasca zapada cu puterea mintii sau se gandeste cum sa inventeze un laser cu care sa o faca pe toata sa dispara.

Pesti: Se pune pe spate, cu fata la cer si incepe sa umple cartierul cu ingeri de zapada.

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2508 : Luni, 05 Martie 2018, 13:52 »
 :giggle: bine zis, cine l-a inventat chiar stie cate ceva despre zodii...dar in ce ma priveste inca mai procesez...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2509 : Luni, 05 Martie 2018, 14:32 »
Eu nu procesez. Eu...filozofez.  :2funny:
Tare zodiacul asta!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2510 : Joi, 15 Martie 2018, 07:47 »
Doi programatori intr-un bar:
- Vezi tipa aia? Vezi ce "properties" are?
- Da. Am "testat-o" aseara... este read-only.
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2511 : Joi, 15 Martie 2018, 09:24 »
Error: 450 Wrong number of arguments or invalid property assignment
Description: Obiectul tipa avea mai multe proprietati insa nu putea fi read-only ca obiect ci doar ca proprietate iar despre metode si evenimente nu stim nimic.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2512 : Joi, 15 Martie 2018, 11:33 »
Incep sa inteleg...folosesti limbaj de programare.
Te rog,la intalnirile cu noi,treci pe limbaj basic...simturi arhaice.
Va fi mai usor. :)

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2513 : Joi, 15 Martie 2018, 19:22 »
011011110110101100100000011011100110111101101001011001010110110101100010011100100110100101100101

Sotia ii spune sotului programator:
- Du-te si tu sa faci piata, ia banii astia si cumpara paine. Daca au si oua, ia 5.
Se duce asta la magazin.
- Oua aveti?
- Da.
- Atunci dati-mi 5 paini.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2514 : Vineri, 16 Martie 2018, 06:40 »
 ;D

Nu-i chiar banc, daca e, e din categoria celui cu zapada. Se potriveste si la tema de la Atelier...
Tu stii cati pitici ai pe creier, in functie de zodia in care esti?
Afla din link:
http://www.zodiata.com/cati-pitici-ai-pe-creier-in-functie-de-zodia-in-care-esti/

Sii ca sa pun si un banc:
Am un prieten care s-a insurat pentru ca se saturase sa-si calce singur camasile. Acum a invatat sa calce si rochii.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2515 : Marți, 20 Martie 2018, 05:15 »
Un tip isi revine dintr-o coma profunda de 7 luni. In tot acest timp, sotia lui a stat zilnic linga patul lui.
La cateva zile dupa ce si-a revenit, isi cheama sotia:
- Draga mea, ai fost alaturi de mine in toate nenorocirile prin care am trecut: cand am fost concediat, m-ai sprijinit enorm; cand afacerea mea a dat faliment, ai fost langa mine; cand am fost impuscat, ai stat alaturi de mine; cand ne-am pierdut casa, ai fost tot langa mine; cand sanatatea mea s-a subrezit, m-ai sprijinit permanent. Stii ceva?
- Ce sa stiu, dragul meu? intreaba ea zambitoare,in timp ce inima incepe sa ii bata mai repede.
- Cred ca imi porti ghinion!
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2516 : Marți, 20 Martie 2018, 11:06 »
Da, domle, ce piaze rele sunt nevestele...


Nu e banc, e doar o gluma a Universului :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2517 : Marți, 20 Martie 2018, 19:38 »
Asta e o gluma pe care am gasit-o prin aprilie 2013...Deci, nu e prima data cand ne plangem ca nu mai vine primavara.

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2518 : Miercuri, 21 Martie 2018, 06:40 »
Cineva s-a suparat rau pe zodiace.  :faint:  Cica, aflam cat de proaste/prosti suntem in functie de zodie.  ;D
2 articole-pamflet, tratati-le ca atare.

6 proaste, 6 și mai proaste: Cât de proastă ești în funcție de zodie
https://www.modapebune.ro/2015/01/13/6-proaste-6-si-mai-proaste-cat-de-proasta-esti-in-functie-de-zodie-2/

6 proști, 6 și mai proști: Află cât de prost ești în funcție de zodie
https://www.modapebune.ro/2015/01/23/6-prosti-6-si-mai-prosti-afla-cat-de-prost-esti-in-functie-de-zodie/
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2519 : Miercuri, 21 Martie 2018, 07:41 »
Contraatac: Dragi vegani, va atrag atentie: de cate ori mancati un morcov, un iepure se culca flamand.
 :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.