Autor Subiect: Socializare, stim bancuri ?  (Citit de 483677 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2475 : Vineri, 12 Mai 2017, 09:25 »
 :faint: :2funny:

Un catolic, un protestant, un musulman si un evreu discuta la masa:
Catolicul: - Am o avere mare... voi cumpara Citibank!
Protestantul: - Sunt foarte-foarte bogat,asa ca voi cumpara General Motors!
Musulmanul: - Sunt print, sunt fabulos de bogat, intentionez sa cumpar Microsoft!
Evreul mesteca  linistit în cafea, aseaza  lingurita pe masa, soarbe calm din cafea, se uita la ei si le spune pe un ton indiferent:  -NU VIND NIMIC!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2476 : Vineri, 26 Mai 2017, 11:03 »
 :giggle:


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2477 : Duminică, 04 Iunie 2017, 12:37 »
Soacra: - Am trecut ieri pe langa casa voastra
Ginerele: ?- Multumesc frumos...!

Offline pinkpanthere

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 161
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2478 : Duminică, 04 Iunie 2017, 12:48 »
> Fiul da telefon din Paris la familie in Bucuresti si-si anunta parintii c-a hotarat sa se casatoreasca, promitandu-le ca le va trimite bilete de avion, spunandu-le totodata ca-i asteapta cu o mare surpriza.
> Parintii il felicita, dar a doua zi mama-l suna si-l roaga-n lacrimi sa-i spuna ce surpriza le face, sa „stim si noi cum sa ne pregatim”.
> Dupa multe discutii si la insistentele mamei, baiatul ii spune:
> - Mami scumpa, aici, la Paris, sunt alte mentalitati, progresiste, nu ca cele invechite de la noi. Ma însor cu Gheorghe, cu care am plecat din Romania, cu el am relatii din clasa a XI-a!
> Nu se mai aude nimic, telefonul incepe sa sune ocupat, mama si-a pierdut cunostinta.
> O gaseste sotul, o readuce la viata ?i dupa ce sotia ii povesteste ingrozitoarea veste, sotul ii zice:
> - Mario, las-ca-l iau eu in primire, ca doar n-o sa ratam casatoria unicului nostru copil care-i mare balerin la Paris! I?i suna fiul, dis de dimineata, care-i raspunde somnoros:
> - Ce-i tata, „tu est tombe du lit”?, pardon ca-?i vorbesc fratuzeste, dar asa zic astia cand te scoli devreme, ca ai cazut din pat!
> - Ma, Ionele, sa nu lungim vorba! Am lamurit-o pe maica-ta ca timpurile s-au schimbat si tu vei trai intr-o tara civilizata si progresista ca Franta. Dar ca s-o linistesc si mai bine, spune-mi ca intre barbati: eu ce costum sa-mi pun, de socru mare sau socru mic?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2479 : Duminică, 04 Iunie 2017, 20:57 »
John si-a invitat într-o seara mama la cina. În timpul mesei, mama nu a putut sa nu remarce cît de atragatoare era Judy, colega  de camera a fiului ei. De cîtva timp suspecta o relatie între cei doi, iar asta a facut-o curioasa. I-a urmarit cum interactioneaza în cursul serii si s-a întrebat daca între John si Judy nu era ceva mai mult decît se putea vedea. Întelegînd la ce se gîndea maica-sa, John spuse,
-Vad cum iti umbla ochii în toate partile, mama, si stiu  la ce te gîndesti. Te asigur ca eu si Judy sîntem doar colegi de camera.

Cîteva zile mai tîrziu, Judy s-a dus la John si i-a spus:
-Stii frumosul nostru polonic de argint?! Ei bine, de cînd a venit maica-ta la cina, nu-l mai gasesc. Crezi ca ar fi posibil sa-l fi luat ea?
-Ma îndoiesc, dar o sa-i trimit o scrisoare în acest sens ca sa fim siguri, raspunse John.

John scrise mamei sale urmatoarele:
„Draga mama, nu spun ca tu ai luat polonicul de argint, dar nici nu spun ca nu l-ai luat din casa mea, ramîne însa cert faptul ca acesta lipseste de cînd ai fost la noi la cina. Cu dragoste, fiul tau.”

Cîteva zile mai tîrziu, John primeste raspunsul mamei sale:
„Draga John, eu nu afirm ca tu te culci cu Judy, dar nici nu spun ca nu te culci cu ea, ramîne însa cert faptul ca ea l-ar fi gasit pîna acum, daca dormea în patul ei.Cu dragoste,
Mama.”
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2480 : Duminică, 30 Iulie 2017, 20:38 »
A primit de la so? acest mesaj:
,,Draga mea so?ie, o s? în?elegi c? acum, când tu ai 54 de ani, eu am anumite nevoi pe care tu nu mi le mai po?i satisface.
Sunt foarte fericit al?turi de tine, te consider o so?ie minunat? ?i, sincer, sper c? nu te vei sim?i r?nit? sau jignit? când vei afla ca în momentul în care tu prime?ti acest mail, eu între?in rela?ii intime în hotelul Camino Real cu Nicole, secretara mea, care are 18 ani.
Nicole îmi satisface toate fanteziile, nu m? refuz? niciodat?, nu se plânge niciodat? de oboseal? sau dureri de cap.
Totu?i, voi ajunge acas? înainte de miezul nop?ii.”

Când s-a întors b?rbatul acas? a g?sit pe masa din sufragerie un bile?el în care scria: ,,Dragul meu so?, am primit mailul t?u ?i nu pot decât s?-?i mul?umesc c? m-ai anun?at. Profit de aceast? ocazie s? î?i reamintesc c? ?i tu ai tot 54 de ani.
În acela?i timp, te anun? c? atunci când vei citi acest mesaj, eu voi fi în mijlocul unei partide de amor la Grand Hotel cu John, profesorul meu de tenis, care la fel ca ?i secretara ta, are tot 18 ani. J
ohn îmi satisface ?i mie toate fanteziile ?i nu se plânge niciodat? de oboseal?, exact ca ?i secretara ta, dar cu o mica diferent?, pe care o s? o întelegi imediat. Cum, pe lâng? faptul c? e?ti un om de afaceri de succes, e?ti licen?iat în matematica, vei în?elege cu usurin?? c? ne aflam în acelea?i împrejur?ri, dar cu o mic? diferen??: 18 intr? de mai multe ori în 54 decât 54 în 18.

Deci nu m? a?tepta în aceast? sear?, m? voi întoarce mâine.
Te sarut? so?ia ta, care te în?elege cu adev?rat. Sper s? m? în?elegi ?i tu pe mine. ”

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2481 : Marți, 01 August 2017, 09:19 »
– Rabi, am asa niste probleme, asa probleme! Nu pot sa fac fata la problemele astea! Ce sa ma fac, Rabi?
– Ascult? Haim, D-zeu îi trimite fiecaruia probleme dupa puterile sale. Asa ca, una din doua: ori le rezolvi, ori înseamna ca nu sunt problemele tale.

 ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2482 : Vineri, 04 August 2017, 07:11 »
 :oops: :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2483 : Duminică, 06 August 2017, 19:40 »
Dou? lucruri în via?? sunt foarte dificil de realizat:
1. S? pui ideile tale în capul altuia.
2. S? pui banii altuia în buzunarul t?u.

Cel care reu?e?te primul lucru se nume?te profesor!
Cel care reu?e?te al doilea se nume?te om de afaceri!
Cel care le reu?e?te pe amândou? se nume?te so?ie!
Cel care nu reu?e?te nici una nici alta se nume?te so?!


 Ufff! Caldura mare!😅
Bai, astia de la UE, mai potoliti-va!
- ati acceptat imigranti africani;
- i-ati bagat in case frumoase sa aiba o situatie demna;
- incercati sa ii integrati;
- le dati sustinere economica.
Dar sa schimbati conditiile climaterice ca sa se simta ei ca acasa e prea de tot. 😂😂😂
(sursa- de pe net, cu autor declarat: Maria MC)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2484 : Sâmbătă, 26 August 2017, 20:55 »
?var? are 93 de ani ?i, de?i e s?n?tos tun, se plânge tot timpul.
- De ce e?ti trist? îl întreab? fiul. Am grij? de tine, nu-?i lipse?te nimic.
- Bine, pân? când tr?ie?ti tu. ?i… pe urm??

 :2funny:  :happy: :applause: :2funny: :2funny:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2485 : Duminică, 27 August 2017, 18:57 »
Si...traducerea :slap:
Svart are 93 de ani si, desi e sanatos tun, se plânge tot timpul.
- De ce esti trist? îl întreaba fiul. Am grija de tine, nu-ti lipseste nimic.
- Bine, cat traiesti tu. Si… pe urma?

 :2funny:  :happy: :applause: :2funny: :2funny:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2486 : Luni, 23 Octombrie 2017, 10:35 »

Un politist incepator opreste o masina si dupa ce controleaza actele soferului negasind alt motiv pentru a-si arata zelul spune:
 - Semnalizarea dreapta spate nu va functioneaza! Ce s-a intamplat cu ea?
Din masina se coboara asta vizibil enervat si priveste uimit spatele masinii.
 - Vedeti! Va mai intreb odata ce s-a intamplat cu semnalizarea?
 - La dracu cu semnalizarea! Eu ma intreb ce s-a intamplat cu remorca...?

Un restaurant foarte elegant. Unul dintre clienti si-a legat servetelul la gat. Seful de sala cheama ospatarul si ii spune:
- Atrage-i, te rog, politicos, atentia, ca aici nu se obisnuieste asa ceva!
Ospatarul se duce la client si-l intreaba prietenos:
- Ce doriti, ras sau tuns?

Cascadorul catre actor:
- Incepand de azi eu voi face, in locul dumneavoastra, scenele mai periculoase.
- Perfect! Atunci du-te acasa la mine si spune-i sotiei ca diseara vin tarziu.

O proaspata soacra sta la o cafea cu o prietena.
- Cum ii merge fetei tale? o intreaba prietena.
- Nemaipomenit! Sotul ei o iubeste, ii cumpara parfumuri, haine de blana, o duce mereu in vacanta.
- Dar fiului tau?
- Of, cum nu se poate mai prost. Bietul meu baiat s-a insurat cu o nesimtita. Cere ba parfumuri, ba haine de blana, ba vacante.

Offline Johnson

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2487 : Duminică, 12 Noiembrie 2017, 16:47 »
- Cum a fost noaptea nuntii, fata mea ?
 - Eh, am avut si mai bune...   
 
Matrimoniale:
 Doresc sa fac cunostinta cu 3-4 barbati pentru relatii serioase!
 
- V-a? recomanda, pe cât posibil, o via?? sexual? regulat?. Sunte?i c?s?torit? sau ave?i un prieten?
 - ?i so?, ?i prieten, domnule doctor, dar se cam las? unul pe altul!..   
   

- Nu vreau s? par nepoliticos, dar a? face sex cu tine....
 - Nu vreau s? par curv?, dar sunt de acord!...   
 

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2488 : Miercuri, 13 Decembrie 2017, 09:35 »
Un politist de la o sectie rurala vede in mijlocul ulitei niste copilasi care scormoneau cu niste bete intr-o balega.
- Ce faceti voi aicea, in mijlocul drumului ? ii ia la rost politistul.
- Facem din balega asta un nene postas.
- Ha, ha, ha ! Dar un politist de ce nu faceti ?
- Ne-am gandit, dar nu ne ajunge balega...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #2489 : Joi, 14 Decembrie 2017, 09:13 »
Eiii, au aparut ceva bancuri faine in ultima vreme. ;D


In urma interventiei Departamentului de Stat al S.U.A., România a decis sa devina stat federal. Noua configuratie socio-politica se va numi Statele Uimite ale Romaniei si în componenta acestora vor intra: Statul De Drept, Statul Paralel, Statul Paralel Cu Cel Paralel, Statul Degeaba, Statul La Coada (aici e si provincia Statul În Coloana) si Statul Capra. Se poarta negocieri pentru aderarea tinutului Secuiesc care se va numi Statul In Gat.
(de pe net, autor necunoscut)

(ups - o sa ma taxeze Gigi, ca e din categoria subiectelor politice? :fight: :angel:)

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.