Autor Subiect: Socializare, stim bancuri ?  (Citit de 483736 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #330 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 13:56 »
Care este deosebirea dintre hoti si neveste?
- Hotii iti cer banii sau viata, nevestele le vor pe amandoua.


Un schelet merge la medic.
Doctorul mirat, il intreaba:
-Acum se vine?...

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #331 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 13:57 »
Recent s-a efectuat un sondaj pe plan mondial" Va rugam sa ne spuneti opinia dvs in legatura cu lipsa de alimente din tarile subdezvoltate."
Sondajul a fost un esec total pt ca:
-in Africa nu stiau ce sunt alea "alimente";
-in Europa de Vest nu stiau ce inseamna "lipsa";
-in Europa de Est nu stiau ce inseamna "opinie";
-in S.U.A. nu stiau ce inseamna "tari subdezvoltate".


carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #332 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 13:58 »

Niste reporteri TV merg intr-un sat din Ardeal pt a face un reportaj despre cum isi petrece badea Gheorghe ziua.
-D'apoi dimineata ma scol si trag un pahar de palinca.
- Stai bade ca nu e bine sa afle toata tara ca deja la prima ora bei. zi si dumneata ca citesti ziarul.
- No , atuncea, dimineata ma scol, citesc ziarul, dau la porc si dupa aia mai citesc un ziar. Pana la pranz lucru in atelier , timp in care citesc vreo 2-3 carti. La masa mai citesc vreo 2 reviste, iar seara aduc acasa fanul, dupa care urmeaza presa de seara. Dupa cina ma duc la biblioteca satului cu prietenii, iar la 10 cand inchide biblioteca, mergem la Costel ca el are tipografie

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #333 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 13:59 »
Un tip firav statea intr-un bar, ganditor ,cu o bere in fata. La un moment dat vine un individ care ii da 2 palme si ii bea berea. Omul incepe sa se tavaleasca pe jos de disperare...
- Ce-ai , ma? Plangi pt o bere? Ce barbat esti tu?
- Cum sa nu plang?
Azi dimineata m-a parasit nevasta, mi-a golit contul si mi-a luat tot din casa. La pranz am aflat ca sunt concediat...... Disperat, am incercat sa ma arunc in fata trenului, dar acesta a luat-o pe alta linie,. Am incercat sa ma spanzur, dar s-a rupt funia. Am vrut sa ma impusc, insa mi s-a blocat pistolul. Iar acum ,cu ultimii bani, mi-am luat o bere , i-am pus otrava in ea si vii tu si mi-o bei!!!

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #334 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:00 »
PARODIE-,,Muma lui BOC ‘’



Pe o stanca neagra, într-un vechi satuc,
chiar într-o casuta, langa un patuc,
Plange şi suspina o batrana mica,
care are fiul, cat un pustiulica.
Caci la guvernare, fiul ei iubit
a plecat aseara şi n-a mai venit.
Celularul suna noaptea jumatate
nu-i semnal, si totusi:
-Oare cine-i, frate?
-Eu sunt, buna maica, fiul tau dorit
n-a mai mers Taromu' şi n-am mai venit.
Sun din capitala, voi fi premier
m-a numit chiar Zeus, sunt timonier.
Capitan e dansu’, e ca la armata
mica mea ostire fuge sfaramata,
Vine criza, foamea, oamenii ma-njur’
l-am servit pe dansu', m-a mancat in …

-Ce spui tu, straine? Emil e departe,
cica de Basescu – nu se mai desparte.
Am crezut ca-i gluma, dar era sa mor
l-am vazut aseara la televizor.
Emil e cuminte, nu e derbedeu
de esti tu acela, nu-ţi sunt mama eu!
Lasa-ma cu Zeus, fiindca omul chel
se joaca cu tine cum doreste el.
Te-a numit pe tine dupa Stolojan,
crezi ca e pe bune? te-a luat de fazan.
Am vorbit cu tac-tu, asculta-l pe mos:
dupa tine vine Leana lu' Cocos.
Du-te la Basescu, fa-i un ultim sluj
apoi ia Taromu', sa te-ntorci la Cluj!

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #335 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:02 »
In fata unui dozator de cafea un politist observa cum un tip introduce o fisa, apasa un buton;tipul isi ia cafeaua si pleaca.
Curios, politistul introduce si el o fisa,apasa un buton si-i cade cafeaua.Foarte fericit acesta isi schimba toti banii in fise si incepe sa le introcuca in dozator.
Tot baga fisa, apasa pe buton,lua cafeaua,o punea deoparte si iar baga o fisa,si tot asa in continuare.La un momendat un tip de la coada ce se facuse intre timp ii spune:
-hai domle odata ca m-am saturat de cand stau aici.
Suparat,politistul ii raspunde:
-Ce vrei ba, te oftici ca am noroc si castig?

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #336 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:05 »
Gheorghe si Vasalie stau pe prispa casei. Dupa deal, la orizont, apare un deltaplan.
Vasalie ii zice lui Gheorghe:
- Iete, ba, ce pasaroi pa cer. Asta ne mananca oile.
- Lasa, zice Vasalie, il aranjez eu.
Vasalie ia pusca si trage un foc.
- Ai nimerit-o, ma?
- Nu stiu, zice Vasalie, dar vad ca la om i-a dat drumul.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #337 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:06 »
O femeie cauta un cadou pentru sotul ei. La un moment intra intr-un pet-shop si se opreste in fata unei broaste. Pretul afisat era exorbitant:10000euro. Il intreaba pe vanzator:
" - Ce are de special broasca pt. a costa asa de mult???"
" - Face sex oral mai bine decat o zeita"
Femeia isi zice atunci ca ar fi un cadou f. original si ca in mod sigur o sa-i faca placere barbatului ei. Cumpara broasca si pleaca bucuroasa. Seara i-o ofera barbatului ei ii ureaza la multi ani si se duce la culcare. Pe la 3 dimineata o trezesc niste zgomote ciudate. Sotul ei nu era langa ea. Era in bucatarie cu sortul pus plin de faina din cap pana-n picioare, cu borcane desfacute peste tot, etc. si cu broasca langa el.
" - Dar ce faci draga la ora asta?"
" - O invat sa faca mancare... dupa asta... poti sa te cari!!!!"

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #338 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:18 »
Doi ardeleni stau de vorba la o palinca. La un moment dat unul zice:
- Auzi ma, daca io i-as trage-o lu' nevasta-ta, ce inseamna ca am fi? Cumnati? Cuscri? Rude? Sau ce?
La care celalalt sta juma' de minut pe ganduri si apoi raspunde:
- Ma, io cred ca am fi chit.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #339 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:19 »
O superba blonda grabindu-se sa ajunga la lucru, hotaraste sa scurteze drumul.
Ajunsa la un semafor, suduie un aurolac care dorea sa-i spele parbrizul si merge mai departe. La urmatorul semafor acelasi aurolac. Blonda noastra se ciupeste, realizeaza ca e aevea si isi vede de drum. La al treilea semafor, acelasi aurolac, de cum opreste masina aurolacul o abordeaza grabit.
Doamna daca imi dati 10 mii va spun cum sa iesiti din giratoriu.

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #340 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:22 »
BARBATUL a descoperit sticla si a inventat PAHARUL. FEMEIA a luat sticla si a inventat OGLINDA . BARBATUL a descoperit ZARUL si a inventat jocul. FEMEIA a luat ZARUL si a inventat VRAJITORIA. BARBATUL a descoperit CUVANTUL si a inventat CONVERSATIA. FEMEIA a luat CUVANTUL si a inventat BARFA. BARBATUL a descoperit BANUL si a inventat COMERTUL. FEMEIA a luat BANUL si a inventat CREDITUL. BARBATUL a descoperit TRANZACTIILE si a inventat CARTEA DE CREDIT. FEMEIA a luat CARTEA DE CREDIT si BARBATUL a dat de dracu... BARBATUL a descoperit MUNCA si a inventat SALARIUL. FEMEIA a luat SALARIUL si iar au dat de dracu BARBATII. BARBATUL a descoperit FEMEIA si a inventat SEXUL. FEMEIA a descoperit SEXUL si a inventat ...CASATORIA. DUPA ASTA BARBATUL S-A SUPARAT SI NU A MAI INVENTAT NIMIC, CE NAIBA, PANA CAND SA TOT CADA DE PROST?

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #341 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:24 »
Intr-o zi de luni, un ardelean merge cu porcul in targ sa-l vanda. La un moment dat se apropie de el un domn mai bine imbracat, la costum, cravata... si-i spune omului: - De vanzare porcu'? - De vanzare! - Da'... ce porc fain! - Da, e fain! - Dar ce-i dati sa manance? - Pai... resturi... ce ramane de la noi dam la porc. - In cazul asta, dati-mi voie sa ma legitimez: sunt de la Protectia Consumatorului. Cum puteti sa-i dati porcului sa manance resturi? Daca se imbolnavesc consumatorii? Un milion de lei amenda! A doua saptamana, iar vine ardeleanul cu porcul in targ. De el se apropie un alt domn bine imbracat, care-l intreaba: - De vanzare porcu'? Ardeleanul, mai nervos putin: - De vanzare... - Da'... ce porc fain! - Da, e fain.... - Nici nu miroase a porc! - Da... - Dar ce-i dati sa manance? - Pai... pizza, cartofi prajiti, cola... ce mancam noi ii dam si la porc. - Da? In acest caz, dati-mi voie sa ma legitimez: sunt de la Protectia Copilului. Stiti cati copii din lume mor de foame? Si dvs. ii dati porcului pizza si cola? Un milion de lei amenda! A treia saptamana, iar vine omul nostru in targ cu porcul Si acum vine la el un domn bine imbracat, la costum si cravata: - De vanzare porcu'? Ardeleanul, si mai nervos: - De vanzare... - Da', ce porc fain! - Da, fain... - Da'... ce-i dati sa manance? - Nu stiu. - Cum, nu stiti ce mananca porcul dvs.?!? - Nu stiu, dom'le! Eu in fiecare dimineata ii pun o suta de mii in troaca si el isi cumpara ce vrea!

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #342 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:32 »
Ce gandesc un optimist si un pesimist despre criza economica mondiala?
Optimistul:
- Vai, vom ajunge cu totii sa cersim...
Pesimistul:
- De la cine?




Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp. Femeia: Vrei sa plec? Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta. Femeia: Ma iubesti? Barbatul: Bineinteles! Tot timpul! Femeia: M-ai inselat vreodata? Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu. Femeia: O sa faci sex numai cu mine? Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie. Femeia: O sa ma lovesti vreodata? Barbatul: Ai inebunit? Femeia: Pot sa am incredere in tine? Barbatul: Da! Femeia: Iubitule! Acum citeste de jos in sus!

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #343 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 14:51 »
@carmentoma, dupa stapana pozelor, constat ca exista si o stapana a inelelor bancurilor! chiar tu! mersi mult!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #344 : Vineri, 30 Aprilie 2010, 15:01 »
@carmentoma, dupa stapana pozelor, constat ca exista si o stapana a inelelor bancurilor! chiar tu! mersi mult!



 Mie intotdeauna mi-a placut sa ii inveselesc pe cei din jur! Daca ai ras putin pe ziua de azi "din vina mea", scopul  a fost atins! Te pup si pe tine si pe cei care ma rasplatesc cu un zambet, cat de timid!