Autor Subiect: Socializare, stim bancuri ?  (Citit de 483699 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #690 : Joi, 19 Mai 2011, 18:53 »
erata: i-ar placea

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #691 : Joi, 19 Mai 2011, 18:56 »
erata: i-ar placea
hirar mama ei de gramatica ... te-a acrit de tot draga micaela... nu poti sa faci abstractie de ea ? daca voiam lectii de gramatichie merjeam la scoli... nu ?
 transmite mesajul bine si o scriere schioapa la fel de bine ca una docenta...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #692 : Joi, 19 Mai 2011, 18:59 »
da' unde vazusi tu ca-s acrita, ha? uite-asa am io un respect maxim pentru limba muma  :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #693 : Joi, 19 Mai 2011, 19:00 »
da' unde vazusi tu ca-s acrita, ha? uite-asa am io un respect maxim pentru limba muma  :D
eh, inca docenta nu, da' doctor in... poate  ;)

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #694 : Joi, 19 Mai 2011, 19:04 »
da' unde vazusi tu ca-s acrita, ha? uite-asa am io un respect maxim pentru limba muma  :D
eh, inca docenta nu, da' doctor in... poate  ;)
avem un gust comun pentru limbi...limbile moarte...mie imi place cum suna latina , romana in 10 ani dispare si vorbim numai engleza sau pasareasca aia cu lol, brb, np, omg, etc...
macar latina va ramane in carti ...

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #695 : Vineri, 20 Mai 2011, 09:54 »
erata: i-ar placea
hirar mama ei de gramatica ... te-a acrit de tot draga micaela... nu poti sa faci abstractie de ea ? daca voiam lectii de gramatichie merjeam la scoli... nu ?
 transmite mesajul bine si o scriere schioapa la fel de bine ca una docenta...

da' unde vazusi tu ca-s acrita, ha? uite-asa am io un respect maxim pentru limba muma  :D
da' unde vazusi tu ca-s acrita, ha? uite-asa am io un respect maxim pentru limba muma  :D


Subscriu, @micaela! E bine sa neautocorectam! Asta dovedeste ca nu suntem ignoranti, ci doar grabitzi!

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #696 : Marți, 24 Mai 2011, 11:13 »
Mica publicitate:

"Tânar aratos situatie materiala exceptionala, post de mare raspundere, relatii bune, doua masini, casa vila in Caraibe.

Nu caut nimic, doar ma laud."


iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #697 : Marți, 24 Mai 2011, 19:07 »

- Doctore, nevasta ma inseala pe rupte si totusi nu imi apar nici un fel de coarne. Uitati-va si dvs, neted ca-n palma…
- Nu va faceti probleme, chestia cu coarnele e numai asa o vorba, nu exista cu adevarat.
- Ufff, mi-ati luat o piatra de pe inima, credeam ca am lipsa de calciu…


carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #698 : Miercuri, 25 Mai 2011, 15:32 »
Un individ e nevoit sa opreasca masina datorita unui blocaj al traficului. Deodata, cineva ii bate in geam: - Domnule, teroristii au ocupat Parlamentul Romaniei si cer 10 milioane de dolari rascumparare ca sa-i elibereze pe parlamentari . Altfel ameninta ca ii vor stropi cu benzina si le vor da foc. Acum mergem din masina in masina si facem o cheta. - Bine, si cat da fiecare? intreaba omul din masina. - Cam 5 litri..



Sper ca nu vi l-am mai spus! :))

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #699 : Miercuri, 25 Mai 2011, 22:50 »
Sunt inca in pat si nu-mi pot lua gindul de la tine, de la noaptea trecuta ...
Mi-as dori atit de mult sa te strivesc la pieptul meu! In noaptea calda, ai
venit la mine pe neasteptate ... si ceea ce s-a intamplat a lasat in mine
senzatii de neuitat. Ai aparut de nicaieri si fara sa-ti fie teama sau rusine,
te-am surprins atingind trupul meu gol ... mi-ai simtit indiferenta si m-ai
muscat fara mila, innebunindu-ma ... ne-am zvircolit toata noaptea intr-un joc
nebunesc! In zori am adormit in sfirsit, obosit ... Astazi, cind m-am trezit,
te-am cautat indelung, dar nu te-am mai gasit ... cearsafurile cazute de pe pat
sint singurele martore ale noptii trecute. In noaptea asta ma voi preface ca
dorm si te voi astepta sa reapari ... tantar nenorocit!!!

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #700 : Miercuri, 25 Mai 2011, 22:52 »
 :D

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #701 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:26 »
 :D :D



Un blogger  fanatic îşi cumpără, normal, o femeie gonflabilă. Ajuns acasă, se uită la data fabricaţiei: “8 decembrie 2007″.
- Offff… Iar o săgetătoare… şi ştiam că nu ne potrivim…

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #702 : Miercuri, 25 Mai 2011, 23:28 »
 :D si-apoi mai era si expirata, ca cica numai doi ani presteaza suficient de elastic si fara pierderi de aere.  :D

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #703 : Joi, 26 Mai 2011, 11:25 »
INTREBARE LA UN EXAMEN DE FIZICA LA UNIVERSITATEA DIN COPENHAGA :

CUM SE POATE MASURA INALTIMEA UNEI CLADIRI CU UN BAROMETRU?

Raspuns student: Se masoara lungimea barometrului, se leaga barometrul cu o sfoara si se coboara de pe acoperisul cladirii; inaltimea cladirii = lungimea barometrului + lungimea sforii.

Studentul a fost dat afara de la examen.

Studentul a facut contestatie, care a fost acceptata pentru ca s-a considerat ca  intrebarea nu impunea o anumita solutie. Dar cum raspunsul sau nu putea edifica examinatorul asupra cunostintelor de fizica dobandite la cursul respectiv, o noua examinare a avut loc.

Raspuns student: Se arunca barometrul de pe cladire si se masoara timpul pana la  impactul cu solul. Inaltimea cladirii = (g*t^2)/2.

Examinatorul solicita o alta solutie.
Raspuns student: Daca este o zi insorita, se aseaza barometrul pe cladire si se masoara umbra de pe sol. Cunoscand lungimea barometrului si a umbrei, totul se reduce la o simpla problema de asemanare.

Examinatorul solicita o alta solutie.
Raspuns student: Se leaga barometrul cu o sfoara si este lasat sa oscileze liber la sol si pe cladire. Cum perioada de oscilatie depinde de acceleratia gravitationala (g), se poate masura inaltimea cladirii in functie de variatia "g".

Examinatorul solicita o alta solutie si atrage atentia studentului ca este ultima sa sansa.
Raspuns student:
Solutia pe care o asteptati de la mine banuiesc ca este masurarea presiunii la sol si pe cladire - presiune care variaza cu inaltimea - si determinarea inaltimii cladirii in functie de variatia de presiune. Dar aceasta este o solutie de-a dreptul plicticoasa, de aceea va mai propun una:
Se poate propune administratorului cladirii un targ avantajos: Imi puteti spune in schimbul acestui frumos barometru care aste inaltimea cladirii...?

Studentul acesta a fost Niels Bohr, singurul absolvent al universitatii din Copenhaga  laureat al premiului Nobel.
 

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Socializare, stim bancuri ?
« Răspuns #704 : Vineri, 27 Mai 2011, 00:51 »
Un macelar vede intrand in magazinul sau un caine cu o bancnota de $10 si un bilet pe care scria: "10 antricoate de miel, va rog".
Amuzat, ia banii, pune antricoatele intr-o punga in gura cainelui, si inchide repede magazinul. Il urmareste pe caine si vede cum opreste la culoarea verde a semaforului, se asigura in ambele sensuri si traverseaza in statia de autobuz. Cainele verifica lista cu orarul si se aseaza pe banca. Cand autobuzul apare, se uita sa verifice numarul autobuzului, apoi se urca. Macelarul il urmeaza perplex. Dupa un timp, cainele se aseaza in fata, se pune pe labele din spate si apasa butonul "stop", iar macelarul il urmeaza afara. Cainele alearga pana in fata unei case si lasa punga la intrare. Se intoarce pe alee, mai face o cursa si latra catre usa. Si latra, si latra... Niciun raspuns din spatele uşii. Atunci sare pe perete, alearga in jurul gradinii, se bate cu capul de geam, sare si asteapta din nou la usa. Un tip masiv iese injurand si bombanind cainele. Macelarul incepe sa strige la tip: "Ce dracului faci? Cainele asta e un geniu!"  Stapanul ii raspunde: "Geniu, pe dracu... Este a doua oara saptamana asta cand isi uita cheia!"