Autor Subiect: Intrebari de chinuit neuronu'  (Citit de 106542 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #240 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 22:13 »
pentru steliana, ca sa fiu on topic, pentru ca a intrebat de ce nu este ea in america in acest moment:
- fiindca nu esti americanca
- fiindca ti-a expirat viza
- fiindca ai pierdut avionul
- fiindca nu ti-au aprobat concediul
(daca "fiindca" deranjeaza, inlocuiti si voi cu altceva :))

nimic din toate acestea ... ci doar
- fiindca nu am facut din acest lucru o prioritate  ;) am dat voie la "poate" sau "sa vad", ceea ce intotdeauna duce la NU.
nihil sine deo

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #241 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 22:18 »
nimic din toate acestea ... ci doar
- fiindca nu am facut din acest lucru o prioritate  ;) am dat voie la "poate" sau "sa vad", ceea ce intotdeauna duce la NU.

excelent raspuns!  :applause:  asta am observat si eu ca se intampla.  e de ajuns sa te cuprinda umbra unei leni, amanari, frici (ca tot vorbea caro de groaza pe undeva pe-aici) ca totul se duce pe apa sambetei.
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #242 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 22:25 »
pai a plouat asa de tare si indesat ca aici la tara chiar s-a facut noroi. 

Si eu am cizme de cauciuc. La noi, orasul e in reconstituire totala si primul lucru cand ajung la scoala este sa-mi curat incaltarile si tivul pantalonilor de noroi.  :slap:

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #243 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 22:36 »
excelent raspuns!  :applause:  asta am observat si eu ca se intampla.  e de ajuns sa te cuprinda umbra unei leni, amanari, frici (ca tot vorbea caro de groaza pe undeva pe-aici) ca totul se duce pe apa sambetei.

daca ti-as spune ca prima dovada a acestui lucru am avut-o la varsta de noua ani ... si ca de atunci a inceput pasiunea de a ma cunoaste si de a observa ce inseamna forta in ceea ce crezi ...
e de ajuns doar gandul ca ai putea face si altceva impreuna cu ceea ce ti-ai propus si totul devine ... nimic ...
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #244 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 22:48 »
pentru micaela: vremea de astazi m-a facut sa ma gandesc la tine si la ideea ta de a umbla desculta. uitandu-ma de jur imprejur, am ras de unul singur... cam naspa, nu-i asa? pai a plouat asa de tare si indesat ca aici la tara chiar s-a facut noroi.  dupa masa a trebuit sa scot din gradina niste resturi de flori vestejite si alte buruieni adunate deja.  noroiul, draga micaela, se face clisa si se lipeste in straturi straturi de incaltari, noroc ca aveam cizmele de cauciuc.

si eu am cizme de cauciuc pentru gradina, numai ca nu ma prea invrednicesc sa smulg buruienile... :-\
bine macar ca ai ras, chiar si de unul singur.  :)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #245 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 22:57 »
si eu am cizme de cauciuc pentru gradina, numai ca nu ma prea invrednicesc sa smulg buruienile... :-\

pai cum devine cazul? tu ai nevoie de cizme? nu mergi in gradina in picioarele goale, sa simti energia pamantului (noroios, ud, rece brrrr)? bag seama ca nu! :)

............e de ajuns doar gandul ca ai putea face si altceva impreuna cu ceea ce ti-ai propus si totul devine ... nimic ...

in concluzie, te concentrezi numai pe ceea ce ti-ai propus, fara alte ganduri laterale. voi incerca sa fac acest exercitiu. trebuie.


"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #246 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:01 »
pai cum devine cazul? tu ai nevoie de cizme? nu mergi in gradina in picioarele goale, sa simti energia pamantului (noroios, ud, rece brrrr)? bag seama ca nu! :)

in concluzie, te concentrezi numai pe ceea ce ti-ai propus, fara alte ganduri laterale. voi incerca sa fac acest exercitiu. trebuie.

ba da, merg in picioarele goale pe putina iarba pe care o am, dar nu cand e noroi. elementar, dear Watson. :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #247 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:02 »
Pai atunci poate ne asociem si vindem impreuna cizme de cauciuc in Africa, nu pantofi...  :strambatura:

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #248 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:04 »
Pai atunci poate ne asociem si vindem impreuna cizme de cauciuc in Africa, nu pantofi...  :strambatura:
eu ma tin departe de actiuni imorale.  ;D

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #249 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:07 »
eu ma tin departe de actiuni imorale.  ;D
in concluzie, te concentrezi numai pe ceea ce ti-ai propus, fara alte ganduri laterale. voi incerca sa fac acest exercitiu. trebuie.

nu trebuie sa faci exercitiu, trebuie sa crezi cu toata puterea fiintei!
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #250 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:16 »
nu trebuie sa faci exercitiu, trebuie sa crezi cu toata puterea fiintei!
pare-se ca gandurile si intentiile noastre sunt informatie si energie. cu cat e mai mare energia (ca rezultat al unei dorinte autentice, din sinele real, si ca rezultat al focalizarii indelungi pe acea dorinta) cu atat sansele de materializare a informatiei pe care o emiti sunt mai mari.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #251 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:20 »
Pai atunci poate ne asociem si vindem impreuna cizme de cauciuc in Africa, nu pantofi...  :strambatura:

mai bine slapi.  la ce calduri sunt acolo, saracii, o sa le fiarba picioarele in cizme. unde mai pui ca mai poate intra si-un serpisor. si ce daca micaela nu vrea, o luam pe steliana ca ne-nvata cum sa ne concentram; sau pe nicolae ca vad ca stie sa puna benzina. azi se pare ca nu prea a fost o zi prielnica pentru barbati la volan.  in timp ce mergeam eu, asa, linistit, pe soselel patriei, am avut impresia la un moment dat ca masina ma hurduca mai tare decat de obicei.  mi-am zis ca acum cu ploile, au incoltit proaspat gropile de toamna.  cineva din spate ma tot flashuia, m-am uitat eu suparat in spate ca sa-l salut cum se cuvine intre soferi si, cand colo, un nene imi tot facea semne spre partea din spate a masinii.  am oprit un pic mai incolo si da, roata dreapta din spate se dezumflase. noroc ca am dat de-o vulcanizare pe-aproape. 
"Stay hungry, stay foolish"

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #252 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:23 »
micaela si cu steliana, ce-aveti voi cu neuronul meu? prea-l chinuiti cu chestii super elevate.
"Stay hungry, stay foolish"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #253 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:27 »
micaela si cu steliana, ce-aveti voi cu neuronul meu? prea-l chinuiti cu chestii super elevate.
nu-i nimic elevat. e ceea ce traim si inca nu ne-a fost explicat. fizica cuantica incepe sa ne "lumineze".

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Intrebari de chinuit neuronu'
« Răspuns #254 : Vineri, 21 Septembrie 2012, 23:30 »
micaela si cu steliana, ce-aveti voi cu neuronul meu? prea-l chinuiti cu chestii super elevate.

de ce te chinuie ceea ce ai la indemana?  :(
nihil sine deo