Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481673 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Roxana79us

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1965 : Marți, 31 Ianuarie 2017, 14:56 »
Buna Nina!
Fiecare contact uman ne imbogateste ,iar o prietenie valoreaza mai mult decat orice bun material,deci as trage concluzia ca e posibil sa ma imbogatesc in curand  :)
Asta e o alta intrebare care ma framanta si nu am gasit raspunsul:) dupa studii in 2010 raportul era 102 barbati la 100 femei  :idiot2:,raportul variind in functie de varsta...la 80 de ani raportul devine 8 barbati la 10 femei ....evident ca  cifrele variaza in functie de studiu...deci  :laugh: :laugh: :laugh: unde sunt barbatii din studii?

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1966 : Marți, 31 Ianuarie 2017, 16:09 »
   Evident au murit : :angel:, sper ca perechea noastra sa fie inca in viata :)!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1967 : Marți, 31 Ianuarie 2017, 20:31 »
Nora... ;D, asa, ai putea spera ca nici nu s-au nascut inca...

Evident, nu puteam rata ocazia sa va...directionez spre alt topic si sa va invit sa continuam discutia despre statistici.
 :angel: :giggle:

http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1798.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1968 : Marți, 31 Ianuarie 2017, 22:14 »
  Wonderland dai un miel :giggle:, nu sunt Nora...sau n-am inteles eu bine cui te-ai adresat!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1969 : Miercuri, 01 Februarie 2017, 08:42 »
Nina... :worthy:  :blush:

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Nina Petre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1970 : Miercuri, 01 Februarie 2017, 11:15 »
 Asa da :applause:! Am primit cu bucurie, o sa-l botez Springtime... dar daca are deja un nume intram intr-un cerc vicios :happy:!

Offline danyella30

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1971 : Sâmbătă, 11 Februarie 2017, 19:29 »
Buna,

Sant noua intrata pe site, e o idee buna acest site si altceva decat cele matrimoniale. Am ales sa fiu singura o perioada, parca e altceva decat singra intr-o relatie in doi. imi place ideea de intalniri, de calatorii, de a cunoaste noi prieteni.

Multumesc,

Offline alicedima

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1972 : Marți, 21 Martie 2017, 11:59 »
Vin si eu catre voi cu povestea mea. Evident este incarcata de propriul meu subiectivism (imi place sa cred despre mine ca sint la fel de onesta si directa cu mine insami asa cum sint si cu cei din jurul meu). Am fost impreuna 23 ani. Ne-am cunoscut in primul an de facultate, ne-am indragostit foarte tare, la finalul facultatii ne-am casatorit. A urmat Maria, apoi inca o facultate pentru mine, apoi Luca, apoi inca un job pentru mine...In tot acest timp nu am reusit se pare sa ma "maturizez", sa devin sotia ce si-a dorit-o conform standardelor ce le avea el. Eu (sincer de tot) m-am straduit, dar nu am putut. Am ramas jucausa si "infantila", am continuat sa imi doresc lucruri si pentru mine ceea ce in capul meu nu contravine cu ideea de mama si sotie. Apoi s-a imbolnavit tata, a suferit cumplit doi ani, apoi a murit. Aceasta perioada ne-a indepartat si mai mult, eu ocupindu-ma pe linga job-uri si copii si casa si de tata. L-am lasat mult timp singur este adevarat, am uitat de foarte multe ori sa il intreb daca ii este bine, am ajuns sa nu mai vorbim aproape deloc, nu mai aveam fizic timp caci aveam asa de multe de facut in permanenta...si sa contorizam dezamagiri dupa dezamagiri, ranchiuni si ura. Am reusit "performanta" ca, pina la urma, sa scoatem ce era mai urit in celalat sistematic. Asa am ajuns..sigle. Mi-au ramas copiii si job-urile. Abia de foarte curind am reinceput sa imi amintesc cum sint eu de fapt, am inceput sa zimbesc, sa rid chiar..uneori...sa dansez de una singura prin casa in noptile cind nu am somn, sau cu copii, sa realizez ca eu chiar exist chiar daca mi se parea ca am inghetat pe undeva pe drum si m-am transformat intr-un robotel. Nu sint robotel..sint omulet...si am nevoie de compania altora asemeni mie.
Sper ca nu am scris prea mult..se vede ca sint nevorbita (hi hi).

Offline alexia50

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Viata lucreaza in favoarea ta
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1973 : Miercuri, 05 Aprilie 2017, 06:59 »
Buna dimineata!
Scriu pt prima oara in acest forum si m am inscris nu demult pe site ul respectiv ,pt a participa la o excursie.Deci am ceva emotii.Dar sunt de bun augur.Am citit cateva commenturi si mi au placut.Imi plac oamenii deschisi si comunicativi.Eu sper sa ....fie bine.....cel putin  O0 :coolsmiley: :D.Va urez o zi minunata cu mult soare!

Offline BBS

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1974 : Luni, 15 Mai 2017, 23:33 »
Bine v-am gasit.
De ce sunt single? Pentru ca am hotarat ca e mai "curat" sa fii single ca statut, decat casatorita  si singura...asta de vreun an ..
Pentru ca sunt single, dar nu singura : am o familie frumoasa : doi copii minunati pe care ii iubesc nespus si, pentru ei, relatia cu tatal lor s-a imbunatatit ca prin farmec dupa divort :) pentru ca nu ne-am certat deloc nici in timpul nici dupa divort ( lucrurile fusesera spuse de mult ).
Am ajuns astfel sa ma regasesc incet-incet , si am devenit o persoana toleranta, dornica de experiente noi si, parca sunt din nou la 20-30 de ani ( dupa 22 de ani de casatorie).
 
Imi place sa calatoresc , sa cunosc oameni , sa am experiente noi. Am credinta ca va fi frumos si voi intalni oameni frumosi. Inca nu ma gandesc la intalniri de tip matrimonial, caut deocamdata sa socializez, sa cunosc oameni noi , sa vad locuri noi ....daca pe "drum" voi intalni pe cineva special, cu atat mai bine .Daca nu, ramane bucuria experientei. Un castig sigur.
:) BBS  <3

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1975 : Joi, 18 Mai 2017, 10:02 »
Buna tuturor,

"Mai bine singur decat intr-o companie nepotrivita" spune o veche zicala tibetana, careia ii subscriu.
SC e mediul potrivit pentru o persoana single sa cunoasca oameni de calitate, sa calatoreasca, sa petreaca si sa lege prietenii minunate.
Alexia iti faci prea multe griji, totul o sa fie mai bine si mai usor decat iti imaginezi;dupa prima iesire cu grupul SC o sa-ti doresti sa revii cat mai repede.

Bun venit celor noi si vacante frumoase !

Nu uitati ca daca aveti o  iesire cu SC puteti participa si la party, care in acest an sunt din plin!

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1976 : Sâmbătă, 01 Iulie 2017, 01:49 »
Nu mai conteaza ce a fost in trecut, sa ne bucuram de prezent, sa calatorim, sa sarbatorim!

Offline Morris

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1977 : Marți, 04 Iulie 2017, 23:49 »
Bine v-am gasit,

     De ce suntem singuri? Ha! E o intrebare retorica? E destul de dificil sa acordam un  raspuns exact acestei intrebari, avand in vedere ca nu detinem adevarul absolut si ca, mai ales, nu avem cum sa oferim o versiune justificabila acestei chestiuni fara a fi subiectivi. Probabil ca doar cei din exterior ar putea sa emita o judecata de valoare dupa ce, in prealabil, au cercetat, in mod obiectiv, situatia fiecarei persoane luata individual.
   Cu siguranta ca noi avem tendinta sa invocam, in apararea noastra, motive precum: standarde inalte, cariera, persoana ideala (desi, in opinia mea, este o expresie care poate fi asociata mai mult figurii de stil a oximoronului), nepotrivire de caracter, situatie sociala, economica si profesionala, etc., insa eu cred ca adevarul se afla undeva pe la mijloc. In general, o mare sau mica parte din vina ne apartine, iar cand vom deveni destul de intelepti sa recunoastem si sa ne asumam aceasta culpa, probabil ca se va schimba si starea noastra civila. :) (my opinion!! ;))

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1978 : Miercuri, 05 Iulie 2017, 15:45 »
"Asa-s de negri ochii tai, lumina mea."

                Izvorul noptii
                          Lucian Blaga

Offline xxxxx

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1979 : Sâmbătă, 08 Iulie 2017, 07:29 »
Buna tuturor !!!
Sunt si nu sunt noua pe acest site.Sa incep cu nu sunt noua : da ,m-am inscris acum 5 ani ( dupa cate imi aduc aminte ) pe acest site, am fost la o intalnire, s-a nimerit sa fie si carnaval, a fost excelent, mi-a placut mult ce am vazut si anume persoane care doresc sa socializeze, persoane care doresc sa apartina unui grup, am vazut ideea de comunitate si nu ideea de matrimoniale, am cunoscut persoane deosebite, dar nu dupa mult timp am cunoscut pe cineva, ( nu din cadrul acestei comunitati)  si astfel am intrerupt legatura cu single camp.Acum am revenit si este simplu de inteles de ce am revenit si de ce sunt....din nou noua pe acest site.
  Imi doresc sa redescopar acea persoana din mine de care imi placea mult caci era o fire vesela, comunicativa si cu simtul umorului.In rest las timpul sa ma surprinda .Sper sa ne vedem de Revelion.Va doresc zile senine.