Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481238 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1980 : Marți, 11 Iulie 2017, 21:05 »
Bine ai revenit, XXXXX!
Nu eram pe aici acum 5 ani, dar e ok, sper sa ne intalnim in excursii.
Viata merge mai departe!

Offline ELENY

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1981 : Luni, 17 Iulie 2017, 21:12 »
      Bine v-am gasit! Sunt noua aici si vreau sa va spun cateva cuvinte despre mine.Sunt singura pentru ca cel care mi-a fost alaturi a parasit aceasta lume.Vreau sa merg mai departe ,sa cunosc oameni noi, sa vad si sa revad locuri frumoase in lume.Pana acum obisnuiam sa iau o ruda sau o prietena cu mine dar nu intotdeauna ne potriveam concediul .Sunt o persoana sociabila, o prezenta cat de cat agreabila, vesela, ma adaptez usor oricaror situatii.Vreau sa socializez, sa imi fac prieteni noi.Sper sa ma ajutati sa ma integrez in grupul vostru.Multumesc!

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1982 : Luni, 17 Iulie 2017, 22:57 »
ELENY bine ai venit!

Sper sa ne intalnim in excursii sau la petreceri cu grupul!

Pentru 2017 mai sunt locuri libere in excursii! In ce oras esti?

Offline ELENY

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1983 : Marți, 18 Iulie 2017, 13:05 »
Buna Camelia!Sunt din BRAILA.Abia astept si eu sa va cunosc.As opta chiar acum pentru o excursie dar nu stiu ce sa aleg.Am inteles ca trebuie sa aleg mai intai o tabara dar nu stiu in ce sectiune sa le gasesc.Daca mi-ai da cateva indicatii as aprecia foarte mult.Multumesc!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1984 : Marți, 18 Iulie 2017, 13:43 »
Tabara? Cred ca te referi la tabere new entry. Dar nu e o regula. Nu poti participa la cele unde e mentionat ca e nevoie sa fi fost macar intr-o actiune/excursie SCT (de ex, in cele de centrate pe socializare/petrecere)

La acest moment cred ca poti alege dupa numarul de locuri ramase disponibile. Adica nu prea mai ai de unde alege, cam la toate excursiile locurile sunt ocupate. Dar mai sunt cateva.
Glumesc. Ideal ar fi sa alegi in functie de stilul tau, de preferinte, de buget.
Toate actiunile sunt active - presupun mers mult pe jos. Cele montane presupun un minim de cunoastere a ceea ce presupune deplasarea pe munte, in grup, echipament etc.

La fiecare excursie sunt prezentate detaliat toate informatiile de care ai nevoie pentru a lua decizia cea mai buna pentru tine.

:oops: Intre timp mi-am amintit.  Acum nu exista neaparat o oferta de tabara new entry, dar exista o excursie adresata cu predilectie celor noi, in care mai sunt 2 locuri libere.

http://www.singlescamp.ro/eveniment/sampanie-castele-muzee-cinegetica-si-voie-buna-azuga-18-20-august-2017/


Si, ca regula generala, excursiile le gasesti fie pe site, la Calendarul excursiilor, fie pe forum Pagina de Start-Excursii si Evenimente- Excursii Singles Camp & Travel 2017

Bine ai venit. Succes!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1985 : Marți, 18 Iulie 2017, 21:28 »
Buna Camelia!Sunt din BRAILA.Abia astept si eu sa va cunosc.As opta chiar acum pentru o excursie dar nu stiu ce sa aleg.Am inteles ca trebuie sa aleg mai intai o tabara dar nu stiu in ce sectiune sa le gasesc. Daca mi-ai da cateva indicatii as aprecia foarte mult.Multumesc!

wonderland ti-a lasat toate detaliile, te poti uita unde mai sunt locuri, si te poti inscrie pe site., si apoi primesti e mail de la agentie.
Aici este site-ul  http://www.singlescamp.ro/evenimente/

In excursii cei vechi "te adopta" imediat, toata lumea este foarte draguta si atenta.

Daca te mai pot ajuta cu ceva, cu mare drag!

Offline ELENY

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 15
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1986 : Miercuri, 19 Iulie 2017, 17:09 »
Multumesc Wonderland pentru informatii.Vreau sa-ti spun ca m-am inscris deja in excursia de la Azuga din 18/20 august.Sper sa decurga totul bine,sa ma integrez rapid sa pot merge si in alte excursii cu voi.Multumesc Camelia!       

Offline Matias Camelia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1987 : Joi, 20 Iulie 2017, 21:51 »
Cu placere, Eleny, sa ne povestesti cum a fost in excursie!
Eu o sa merg in noiembrie la bai in Ungaria!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1988 : Vineri, 21 Iulie 2017, 07:32 »
cu drag, eleny. n-are de ce sa nu decurga totul bine, daca ai decis ca e o actiune potrivita pentru tine.  ;)

Un alt sfat ar fi sa iti faci simtita prezenta pe topicul excursiei.  Aici mesajul tau s-ar putea sa nu fie vazut de cei cu care vei petrece cele cateva zile de vizitare si socializare la Azuga.  E important sa aveti un minim de comunicare pe forum inainte de a va intalni. La fel de important e sa ne povestiti si noua, la intoarcere, cum v-a placut :)
Iata si link-ul, sa-ti fie mai usor
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2430.0.html
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1989 : Vineri, 21 Iulie 2017, 21:23 »
Buna seara Eleny!
Eu sunt Rami, din Ploiesti, si cred ca avem ceva in comun ;), si pentru mine excursia de la Azuga, a fost prima mea iesire cu Singles Camp(SC)! Asta se intampla anul trecut in august!
Atunci, am fost "botezata" :giggle:, ca sa zic asa,si tot atunci, m-am virusat cu SC :giggle:!
De atunci si pana acum am 5 excursii la activ ;), ba chiar ar fi urmat cea de a sasea, in Delta, dar din pacate nu mai pot merge, si mai am 2 excursii ce vor urma ;)
Dar sa revenim la tine si la Azuga ;)
Sunt sigura ca o sa-ti placa tare mult! Dupa cum ai citit in prezentare, nu o sa ai timp sa te plictisesti ;) Serios, ai atatea lucruri si locuri faine de vazut! Bisericile fortificate, atat de bine conservate, la fel si Castelul Cantacuzino, de la Busteni, rezervatiile de ursi si de zimbrii, cramele Rhein, furnizori ai Casei Regale, si tot asa mai departe! O sa-ti placa, o sa vezi :D
Apropo de Cramele Rhein, se va face si degustare de sampanie :D Chiar o vezi cata munca "sta" intr-o sticla de sampanie! Serios! O sa vezi, dar si o sa gusti, de fapt o sa degusti ;) sampania
Iti vand un pont, vezi ca ei fac acolo niste cocktail-uri cu sampanie in tot felul de combinatii, mie mi-a placut cel cu fructe de padure si sampanie :D,si, si, era sa uit, au niste papanasi, o nebunieee :D
O sa-ti placa o sa vezi,ca asta va fi prima din multe alte iesiri SC
Si, am mai uitat sa-ti spun ca prin intermediul acestor excursii, am reusit sa cunosc niste oameni minunati, din toata tara, si chiar mi-am facut prieteni!
Sa nu uit, vezi ca se fac inscrieri si pentru Revelion ;) Anul trecut a fost super la Odorheiul Secuiesc :yeah: *|* :dance:, asa ca, m-am inscris si anul asta la Targu Mures :giggle:
Astept impresii dupa excursie ;)
O sa vezi, nu o sa-ti para rau ca ai descoperit SC ;) :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1990 : Sâmbătă, 22 Iulie 2017, 05:48 »
Fetelor, dragelor, ne-a luat valul discutiei, dar suntem  :offtopic:
Eleny, daca vrei sa raspunzi mesajului dragut si incurajator al lui Rami, intra pe  linkul de mai jos si raspunde direct la topicul cu Azuga:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2430.msg126951/topicseen.html#msg126951

Asta ca sa nu-i derutam pe cei care vor sa dezbata pe tema acestui topic: De ce suntem single?  ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1991 : Sâmbătă, 22 Iulie 2017, 09:07 »
Buna dimineata Wonderland!
Scuze, gresala e a mea, ca nu i-am raspuns lui Eleny acolo unde trebuie, dar nu stiam daca o sa vada raspunsul!
Scuze :blush:
Daca e cazul, te rog frumos, poti duce tu raspunsul acolo unde trebuie? :flori:
Sper sa o ajute pe Eleny!
Sanatate multa si zile frumoase sa ai, cu spor in toate :D :)

Offline Rami

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 213
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1992 : Marți, 25 Iulie 2017, 00:32 »
Buna tuturor, cunoscuti, sau, necunoscuti ;)
Sunt Rami, si nu mai sunt chiar noua in SCT! ;)Mai am putin si fac un an "vechime"  :yeah:
Poate aceasta "vechime", si gandurile voastre, mi-au dat curajul sa raspund si eu la aceasta intrebare, ( de ce sunt single?), sau poate, asa cum ati spus unii dintre voi, trebuie de fapt sa fiu sincera eu cu mine, sa inteleg de ce s-a intamplat asta, si sa pot merge mai departe...
De ce sunt single???
Probabil din vina mea! O prietena mi-a spus ca trebuia sa ma nasc acum 100 de ani, si ca viata nu e ca in carti sau ca in filme! Cine stie, poate chiar a avut dreptate?! :((
 Poate, depinde ce carti, sau ce filme?! ;)
Am facut o alegere, la un moment dat in viata, am iubit, am visat, am daruit tot sufletul, am crezut ca mi-am gasit jumatatea mult visata, am crezut in omul de langa mine, am crezut ca iubirea adevarata include la "pachet" si sinceritatea, am crezut, am visat, am sperat...
Cine stie, poate, prietena mea a avut dreptate, si, trebuia sa ma nasc acum 100 de ani...
Am prietene, colege, care imi spun ca, mai bine ca mine, adica singura, decat ca ele...
Cine stie, poate au dreptate?!
Si totusi, eu cred ca singuratatea e unul dintre cele mai urate lucruri de pe lumea asta...
Iubirea adevarata te face sa radiezi, sa visezi, sa daruiesti, sa plutesti...
Si totusi, trebuie sa recunosc, singuratatea mea, a adus si un lucru super bun in viata mea, a adus SCT :yeah: si pe "singurii" din SCT, ca sa o citez pe Dana de la Medias! Dana, sper sa nu te superi ca am preluat forma de alit auzita la tine, dar mi-a placut tare mult expresia, "singurii mei" ;),si sper ca baiatul tau sa nu-mi ceara drepturi de autor :giggle:
Toate iesirile alaturi de voi, mi-au umplut sufletul, si mi-au incarcat bateriile la maximum :yeah:
Astept cu mare nerabdare intalnirile cu voi, "singurii" din SCT, oameni care au o poveste de viata, oameni frumosi, oameni care mi-au devenit prieteni... :bow: :flori: :smitten:

Offline ina68

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1993 : Miercuri, 26 Iulie 2017, 09:10 »
Buna, tuturor!

Nu cred ca a fi singur de unul singur este chiar o tragedie. Este extrem de greu si dureros sa fii singur in doi. Este important sa constientizezi ca asta se intampla si sa iei masuri cat mai repede (desi nu cred ca sunt cea mai potrivita persoana sa spun asta ;)...la mine a durat destul de mult). Odata cu "patrunderea" in acest grup am convingerea ca-mi voi recapata viata.

Sa avem o zi frumoasa si usoara! 

Offline Constanta Craciunescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1994 : Sâmbătă, 23 Septembrie 2017, 13:03 »
Buna intrebare , dar greu de raspuns ,
In cazul meu , raspunsul  sincer este unul singur :"asa a fost sa fie" , am plecat de acasa , dintr-un sat de langa Ploiesti la varsta de 19 ani, la facultate , apoi am ramas in Bucuresti , singura cu un singur sfat  de la tatal meu -un taran simplu dar un tata exceptional , dat  la plecare  in gara  , " Sa am grija  sa  nu imi fie niciodata rusine de ceeace fac , si sa am grija de mine ca el nu ma mai poate proteja si ajuta in lumea in care ma duc " . Acest sfat mi-a dat increderea in mine , ca pot face orice , ca pot muta muntii ,daca de acel lucru nu imi este rusine dupa aceea.
Apoi am intrat in  valtoarea vietii , dar am fost tot timpul inconjurata de prieteni adevarati , marea majoritate familisti ,care m-au inconjurat cu multa dragoste si prietenie incat nu m-am simptit niciodata singura .
Dar viata este asa cum este , vine si un moment cand cei dragi pleaca definitiv , si viata merge inainte .
Imi doresc sa raman in continuare la statutul de persoana singura cu numti prieteni in jurul meu
Tanta Craciunescu