Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 484648 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1845 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:14 »
Da, ella, buna intrebare - unde sa-l gasesti? Dar, eu cred ca important e sa fii pregatit/a,cu adevarat, sa nu te inchizi, in tine sau in casa, apoi sa astepti, cu rabdare si incredere ca Universul sa isi  faca partea lui de treaba  :D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1846 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:18 »
Da, ella, buna intrebare - unde sa-l gasesti?...

La farmacia inimilor Catena.  O0
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1847 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:31 »
Da, ella, buna intrebare - unde sa-l gasesti? Dar, eu cred ca important e sa fii pregatit/a,cu adevarat, sa nu te inchizi, in tine sau in casa, apoi sa astepti, cu rabdare si incredere ca Universul sa isi  faca partea lui de treaba  :D
Cand i-am raspuns mai devreme lui eEduard ma gandeam la tine, intrebandu-ma ce ai raspunde.
La farmacia inimilor Catena.  O0
:thumbup:

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1848 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:35 »
Cand i-am raspuns mai devreme lui eEduard ma gandeam la tine.....

Am înțeles....   ;D :angel:
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1849 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:38 »
Ce ai inteles?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1850 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:44 »
Io cred ca a inteles ca nu mergem la farmacie, ca n-avem reteta  ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1851 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:46 »
Ce ai inteles?

Că, atunci când îmi scriai mie te gândeai la wonderland...eu când scriu cuiva mă gândec la el/ea deobicei....ce să înțeleg....asta. Tu ce ai înțeles?  :)
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1852 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:50 »
Eu m-am gandit la wonderland fiindca ea stie totdeauna ce sa spuna si o face cu mare usurinta ,iar mie imi e foarte greu sa ma exprim aici.Abia am prins curaj.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1853 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:56 »
  :kissing:ella, important e ca ai prins curaj!

Inca mi-e rusine sa spun ca sunt divortata ,desi au trecut 2 ani.
Chiar asa, de ce sa-ti fie rusine sa spui ca esti divortata? La urma urmei si asta a fost o dovada de curaj.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1854 : Luni, 16 Iunie 2014, 22:58 »
Eu m-am gandit la wonderland fiindca ea stie totdeauna ce sa spuna si o face cu mare usurinta ,iar mie imi e foarte greu sa ma exprim aici.Abia am prins curaj.

Încet, încet o să te obișnuiești...nu suntem rău intenționați. :)
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1855 : Luni, 16 Iunie 2014, 23:07 »
Încet, încet o să te obișnuiești...nu suntem rău intenționați. :)
Chiar daca am mai putine postari, cred ca sunt mai veche decat tine in SC, si am avut norocul sa cunosc o parte din oamenii minunati care fac parte din aceasta comunitate . De aceea am si inceput sa postez( incetul cu incetul) pentru ca am gasit sprijin si intelegere.

Offline eEduard

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 248
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1856 : Marți, 17 Iunie 2014, 07:20 »
Asta nu am știut, dar este foarte posibil, având în vedere componenta de bază a acestei comunități. Ce spui tu nu face decât să mă bucure. Felicitări pentru curajul dobândit! Sunt sigur că nu este ușor.  :flori:
„Between two evils, I always pick the one I never tried before.” - Mae West

Offline swissheart

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1857 : Miercuri, 30 Iulie 2014, 23:14 »
de ce sunt singura? hmmm o sa incerc sa schitez un raspuns. nu pentru ca as fi prea pretentioasa ba poate chiar din contra pentru ca in anumite momente m-am multumit cu mai putin decat as fi meritat. am acceptat multe tocmai din frica de singuratate. pana intr-o zi cand mi-am luat inima in dinti si am realizat usor usor ca singuratatea asta nu-i chiar asa de speriat...ba din contra.. e de preferat cel putin pentru mine pentru ca mi-a adus si liniste

asta nu inseamna ca-mi doresc sa raman la statutu de single. tanjesc dupa ideea de a avea la un moment dat o familie. insa nu-mi doresc acest lucru cu oricine ci cu acea persoana care va sti sa ma respecte in primul rand

Offline DianaIoana

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1858 : Duminică, 03 August 2014, 20:17 »
Eu sunt singura pentru ca  ... nu ma simt singura . Cred ca asta-i problema la mine .
Pentru ca daca m-as simti singura (macar din cand in cand) ar trebuie sa fac ceva in privinta asta .

Imi place viata pe care o duc , imi place ceea ce fac , am un job ok datorita caruia sunt independenta si doi parinti minunati care m-au sustinut intotdeauna si care m-au invatat ca nu exista nu se poate .

In loc sa ma intristez in fiecare zi pentru ceea ce nu am , am ales sa ma bucur de ceea ce am .
Imi doresc pe cineva langa mine, dar nu cu orice pret .

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1859 : Luni, 18 August 2014, 06:44 »
Eu sunt singura pentru ca  ... nu ma simt singura . Cred ca asta-i problema la mine .

In loc sa ma intristez in fiecare zi pentru ceea ce nu am , am ales sa ma bucur de ceea ce am .
Imi doresc pe cineva langa mine, dar nu cu orice pret .
:bow: Interesanta perspectiva, desi pentru cei mai multi dintre noi abordarea e un pic, invers - Nu ma simt singura, desi sunt singura.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.