Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481350 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Ilya

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2010 : Sâmbătă, 03 Noiembrie 2018, 16:59 »
Buna, sunt noua pe site. Am divortat recent, si aici, cu voi, sper sa ma regasesc, sa-mi adun fortele si sa-mi inving temerile. Imi place sa calatoresc si sa cunosc oameni noi, locuri noi, sa socializez. Va doresc o zi frumoasa!

Offline maria.impingau

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2011 : Sâmbătă, 08 Decembrie 2018, 20:45 »
Aşa a fost să fie. Există o balanţă nu poţi să le ai pe toate, pe rând.

Offline IgnatAndreea

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2012 : Duminică, 06 Ianuarie 2019, 18:18 »
Bună, sunt noua pe aici 😉 La întrebarea dumneavoastră am un singur răspuns: nu am găsit aceea persoana sa mă accepte așa cum sunt,dar nu'i stres. Am decis sa mă răsfăț eu dacă altcineva nu o face așa ca am pus ochii pe excursia în Maramureș 😉 sper sa fie totul bine, a fost greu sa mă decid sa plec singura în lume 😊

Offline Pepy

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2013 : Duminică, 06 Ianuarie 2019, 23:02 »
Buna. Sunt Pepy, noua in acest club. Sunt divortata si singura. Ma descurc mai greu cu acest site dar am sa invat. M-as inscrie la Carnavalul de la Sighisoara dar n-am cu ce sa ajung acolo. Astept sugestii.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2014 : Luni, 07 Ianuarie 2019, 03:35 »
Buna, Pepy.

1. Recomandare generala:  intrebarile specifice legate de o excursie se pun pe topicul excursiei.
2. Toate excursiile le gasesti in Pagina de Start - Excursii si evenimente -    Excursii si vacante Singles Camp&Travel 2019

4. O sugestie: vezi ce trenuri, autocare/microbuze de linie circula intre localitatea ta si Sighisoara, directe sau cu legaturi.
Mai exista si varianta ca, dupa ce te inscrii sa  vezi, pe topic, cine si cum de unde si cu ce vine. Se mai organizeaza grupaje pe masini.

Bine ati venit tuturor celor care au dat un semn pe aici. Se pare ca mesajele voastre s-au ratacit un pic, pe aici: Pepy, Andreea, Maria, Ilya, George... Nu va pierdeti curajul, nici increderea. Mai explorati forumul, ca sa gasiti cele mai potrivite locuri pentru postarile voastre, astfel incat sa nu ramaneti asa...fara niciun semn de bun venit! O sa vedeti - titlul indica foarte bine si subiectul de discutie...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2015 : Sâmbătă, 26 Ianuarie 2019, 19:25 »
wonderland, punctul 3 este scris cu cerneala invizibila...
Suntem tot și nimic.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2016 : Sâmbătă, 26 Ianuarie 2019, 19:47 »
Sunt single pentru ca e mai ok decat intr-o relatie nepotrivita. La cat de frumoase par a fi excursiile dedicate acestui grup, as avea un regret cand il voi intalni pe Mr. Right: dorul de grupurile best.
Gabriela
Suntem tot și nimic.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2017 : Duminică, 27 Ianuarie 2019, 04:47 »
Da, Leia, chiar si pentru mine e invizibila. S-a sters si...intentia a ceea ce-o fi vrut sa fie  :slap: :hammer:

Si, da, cred ca multi dintre noi inteleg prea bine ce vrei sa spui. "In doi" si in "grupuri best SCT" sunt doua notiuni incompatibile.
Dar sa nu anticipam si sa luam lucrurile pe rand.

Sa descoperi si sa te bucuri!
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2018 : Miercuri, 30 Ianuarie 2019, 05:55 »
Da, Leia, chiar si pentru mine e invizibila. S-a sters si...intentia a ceea ce-o fi vrut sa fie  :slap: :hammer:

Si, da, cred ca multi dintre noi inteleg prea bine ce vrei sa spui. "In doi" si in "grupuri best SCT" sunt doua notiuni incompatibile.
Dar sa nu anticipam si sa luam lucrurile pe rand.

Sa descoperi si sa te bucuri!

No, și-acum eu cum dau “like”?
 ;;)
Suntem tot și nimic.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2019 : Joi, 31 Ianuarie 2019, 07:06 »
 :magic:
Asta e farmecul formului. Nu te limiteaza la un click pe buton cu iconite. Te incurajeaza sa te exprimi in cuvinte. :angel:
Multumesc pentru like, indiferent de la ce mi s-a tras. :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Marra

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2020 : Joi, 31 Ianuarie 2019, 17:23 »
De teama de a sta cu un partener nepotrivit, agresiv, exploatator sau cu "baiatul mamei" dominat de parinti.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2021 : Vineri, 01 Februarie 2019, 02:02 »
De teama sau din dorinta sau hotarare? Intreb si io...
Iar ca sa mai si glumim, io cred ca  "baiatul mamei" e dominat de mama. Care de altfel sigur îl domină și pe tată.

Si, dacă tot m-ai stârnit, mi-am amintit de o poză, cam dură, dar amuzantă.
Plus ca ne ajuta sa intelegem de ce se poartă mamele (unele) de baieti asa. Cică, acele unele, cam așa văd când se uită la prețiosul lor fiu și vrăjitoarea de noră care l-a prins în mreje...

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline stefania stefania

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2022 : Sâmbătă, 16 Februarie 2019, 22:19 »
Buna tuturor,
E bine si single,am gasit un loc unde putem socializa,oameni langa care sa mergem in excursii si sa facem si Revelionul impreuna.
Nu ma asteptam la atatea beneficii *|*

Offline stefania stefania

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2023 : Sâmbătă, 16 Februarie 2019, 22:37 »
Buna tuturor,
E bine si single,am gasit un loc unde putem socializa,oameni langa care sa mergem in excursii si sa facem si Revelionul impreuna
Nu ma asteptam la atatea beneficii *|*

Offline stefania stefania

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2024 : Sâmbătă, 16 Februarie 2019, 22:44 »
Cred ca am tastat ceva gresit,de s-a dublat mesajul sau a fost eroare tehnica? :oops: