Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481189 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline mira. bălan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2025 : Vineri, 22 Februarie 2019, 15:04 »
Singuratatea poate fi si ...in doi!
 Dar acum sunt chiar singura....Am divortat de singuratatea in doi!Pasesc pe un drum nou,incerc sa cladesc o noua viata ,sa traiesc altfel zilele...Sa traiesc!Pentru noua viata mi-am facut un cadou: o minivacanta ! iar Single Camp mi-au oferit posibilitatea.

Offline marian1204

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2026 : Vineri, 22 Februarie 2019, 18:21 »
Suntem singuri pentru ca.. suntem intr-o permanenta cautare a perfectului, uneori multumindu-ne si cu semiperfectul, daca il gasim :D Important nu este de ce suntem singuri ci de ce am devenit singuri! Uneori, singuratatea poate devenii o binecuvantare pentru ca ne acordam mai mult timp noua insine. Totusi, aceasta "binecuvantare" va pierde, in timp, lupta cu doleantele sufletului si nevoile trupului! Multi dintre noi consideram sau macar speram ca perioada in care am fost singuri, a fost un sfetnic bun pentru noi caci am avut timp suficient atat sa ii cunoastem pe cei din jurul nostru (oamenii, in general) cat si pe noi insine, invatand din trecutul nostru si incercand sa evitam tipul de greseli care ne-a aruncat in singuratate! Totusi, nu multi reusesc sa faca asta pentru ca... asta este firea omului! Nu suntem fiinte perfecte ci suntem predispusi greselilor de orice fel!!! Oricum... "singuratatea" este acea perioada in care te autoconvingi ca trecutul alaturi de persoanele care au fost toxice pentru tine (pe parcursul vietii), poate distruge viitorul atata timp cat il raportezi la trecut. Doar prezentul este cel ce te poate indrepta spre un viitor luminos!

Va multumesc pentru rabdarea cu care mi-ati citit cuvintele! Al vostru, Marian!

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2027 : Marți, 05 Martie 2019, 02:27 »
Lasă, marian1204, că vezi tu când te-o păli dragul de imperfecta perfectă pentru imperfectul de tine...! :)
Suntem tot și nimic.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2028 : Marți, 05 Martie 2019, 02:49 »
 :happy:   :giggle:   8)  Leia , mai ai din astea ?   :kissing:

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2029 : Marți, 05 Martie 2019, 02:57 »
costi31, 😊
Suntem tot și nimic.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2030 : Marți, 05 Martie 2019, 03:02 »
 ;D   :happy:   :dance:  Ei daaa , cum Lee iei tu .....la toti  8)  :2funny:

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2031 : Marți, 05 Martie 2019, 03:16 »
Lee iau zâmbetele și... ochelarii de soare. 😉🏖🏝
Suntem tot și nimic.

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2032 : Marți, 05 Martie 2019, 03:33 »
 :flori:  :thumbup: Foarte fain ,  si  ce  faci  cu ei la ora asta de dimineata ?  :giggle:

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2033 : Marți, 12 Martie 2019, 01:19 »
E dimineața acolo unde ești tu. La mine poate e soare...
Suntem tot și nimic.

Offline nina61

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2034 : Luni, 29 Aprilie 2019, 11:32 »
Buna ziua ,ma numesc Nina , M-am înscris azi în acest grup,   locuiesc in București ,sunt singură pentru soțul meu a decedat acum zece ani.

Offline lima

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2035 : Vineri, 10 Mai 2019, 11:09 »
Buna ziua ! M-am inscris de curand in grup!Incerc sa ma informez si sa ma adaptez!
Am iesit de curand dintr-o relatie pentru ca am constatat ca s-a consumat !Ce pot sa spun deocamdata - ca usor nu este.
In alta ordine de idei m-am inscris in excursia de la Braila din iunie!Abia astept plimbarea cu vaporul pe  Dunare!
O zi frumoasa va doresc tuturor!

Offline Daniella2

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2036 : Sâmbătă, 11 Mai 2019, 12:34 »
Frumos spus, Marian! Ma regasesc in cuvintele tale. Este important sa ne debarasam de vechi si sa imbratisam noul cu speranta si incredere. Si cu emotie constructiva  :) 

Suntem singuri pentru ca.. suntem intr-o permanenta cautare a perfectului, uneori multumindu-ne si cu semiperfectul, daca il gasim :D Important nu este de ce suntem singuri ci de ce am devenit singuri! Uneori, singuratatea poate devenii o binecuvantare pentru ca ne acordam mai mult timp noua insine. Totusi, aceasta "binecuvantare" va pierde, in timp, lupta cu doleantele sufletului si nevoile trupului! Multi dintre noi consideram sau macar speram ca perioada in care am fost singuri, a fost un sfetnic bun pentru noi caci am avut timp suficient atat sa ii cunoastem pe cei din jurul nostru (oamenii, in general) cat si pe noi insine, invatand din trecutul nostru si incercand sa evitam tipul de greseli care ne-a aruncat in singuratate! Totusi, nu multi reusesc sa faca asta pentru ca... asta este firea omului! Nu suntem fiinte perfecte ci suntem predispusi greselilor de orice fel!!! Oricum... "singuratatea" este acea perioada in care te autoconvingi ca trecutul alaturi de persoanele care au fost toxice pentru tine (pe parcursul vietii), poate distruge viitorul atata timp cat il raportezi la trecut. Doar prezentul este cel ce te poate indrepta spre un viitor luminos!

Va multumesc pentru rabdarea cu care mi-ati citit cuvintele! Al vostru, Marian!

Offline Ramona Revencu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2037 : Sâmbătă, 18 Mai 2019, 15:08 »
Buna, tuturor!

Sunt Ramona, din Bucuresti, si sunt vaduva de aproape 4 ani si jumatate. Sotul meu a plecat intr-o lume mai buna, brusc intr-o noapte, fara sa am ocazia sa imi iau macar la revedere si sa ii spun cat de mult il iubesc :'( Alaturi de el am fost foarte fericita, am iubit si am fost iubita. Mult timp am crezut ca nimeni si nimic in lume nu Il va putea inlocui in inima mea...
DAR...cu multa lupta cu mine, oameni dragi care mi-au fost alaturi si gandul ca VIATA MERGE INAINTE si MERITA TRAITA DIN PLIN, iata-ma aici, grup de oameni frumosi :smitten:

Imi plac foarte mult calatoriile, sunt o fire sociabila si foarte vesela (mi-am regasit umorul, terapia prin ras chiar m-a ajutat f mult :) Am intrat in aceasta comunitate in primul rand sa calatoresc, sa socializez, sa cunosc oameni noi si sa ies din "zona de confort" (asta e un pariu cu mine in 2019:).
Prima mea excursie va fi drumetia la stana din 31 mai-2 iunie, unde sper sa ma integrez, sa leg prietenii puternice si ... la cat mai multe experiente frumoase impreuna in viitor!!! Un week-end minunat tuturor!  :flori:

Offline boboc maria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2038 : Miercuri, 05 Iunie 2019, 00:19 »
Buna intrebare!..prin natura dualitatii ce guverneaza planeta ,singuratatea in marea majoritate a cazurilor este destul de greu de dus. Cind ai ocazia sa intilnesti sufletul pereche ,totul intra pe un fagas lin.... iar de nu,.. suntem intr-o  perpetua cautare sau asteptare .Si ..de avem ocazia de a ne largi cercul de prieteni...nu trebuie ratata nici o ocazie.  :giggle:

Offline Iarina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • Forma supremă a inteligenței este bunatatea
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #2039 : Miercuri, 07 August 2019, 09:16 »
Buna dimineata! Cred ca nu suntem singuri chiar daca nu avem un om iubit langa noi.  Suntem inconjurati de parinti, de frati, de copii, de oameni dragi. Asa cum cineva spunea ..nu exista singuratate absoluta ci doar momente de singuratate in care doresti sa imparti bucuria cu cineva care vibreaza in acelasi timp cu tine si acel cineva nu exista.  Singuratatea pe termen lung de cele mai multe ori este o alegere.