Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481165 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Grey_witch

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #375 : Joi, 13 Mai 2010, 11:39 »
Toti avem cate un monstru in noi, mai mic sau mai mare. Depinde cum stim sa il ucidem sau sa il imblanzim...  :-\
Dar, revenind la citatul acela, eu voiam sa stiu cum sa imi pun citat asa ca voi, dupa replici apare un citat, de exemplu, cum avea Marcutza, sau Saturnianul, cu oamenii care se straduiesc sa faca lucrul bun si par nebuni. Eu voiam sa imi pun ceva din Blaga... cred ca din "Noi, cantaretii leprosi". Imi place mult poemul respectiv.
Grey_witch

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #376 : Joi, 13 Mai 2010, 11:54 »
@grey, Profil - Modifica profilul - Informatii relative la profilul din forum - Semnatura, acolo e loc pt a scrie ce vrei tu. deja vad ca ai ceva pus acolo si anume: grey_witch

Offline Grey_witch

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #377 : Joi, 13 Mai 2010, 20:16 »
A, Ok. Mersi. O sa ma uit acolo si adaug si un vers sau ceva.
Grey_witch

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #378 : Marți, 08 Iunie 2010, 12:14 »
acest forum, acest proiect ne-a ajutat ca intrebarea acestui topicului sa aduca un zambet pe chipurile noastre. suntem multi care intr-un fel sau altul prin acest proiect, multumita adminului si celor care au fost alaturi de el, de noi in actiunile forumului, nu mai simtim singuratatea.
observ cu regret ca putini sunt ce noi, putini sunt ce-i care reusesc sa intre aici si sa comunice asa cum noi am reusit pana acum !

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #379 : Marți, 08 Iunie 2010, 13:24 »
acest forum, acest proiect ne-a ajutat ca intrebarea acestui topicului sa aduca un zambet pe chipurile noastre. suntem multi care intr-un fel sau altul prin acest proiect, multumita adminului si celor care au fost alaturi de el, de noi in actiunile forumului, nu mai simtim singuratatea.
observ cu regret ca putini sunt ce noi, putini sunt cei care reusesc sa intre aici si sa comunice asa cum noi am reusit pana acum !


si eu m-am gandit la acest aspect destul de mult in ultima vreme; la un moment dat chiar am pus intrebarea impreuna cu o captura de ecran din care se vedea numarul membrilor... raspunsurile pot fi multe.  poate nu au timp; poate nu au interes; poate au citit ce scrie pe aici si se mai gandesc; poate au citit si unele lucruri si abordari ale celor care am postat, i-au facut sa-si ia talpasita.  in ultimile zile m-am apucat sa citesc multe din postarile anterioare venirii mele pe forum si am descoperit chestii foarte interesante; si inca mai descopar. este un proiect frumos si unic in tara asta la care, cu un pic de bunavointa si bunatate, generozitate sufleteasca, am putea sa ne aliniem si noi. si sa realizam ceva frumos prin el; de ce sa daramam cand putem construi? putem face o diferenta in bine, totdeauna; se poate.  :) tocmai pentru a nu mai avea motive sa spunem "sunt singur/a". sta in mainile noastre, sau in minte sau in suflet!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline gabrel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 84
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #380 : Marți, 08 Iunie 2010, 18:35 »
Eu sunt foarte singur acum si datorita bolii care ma impiedica sa mai merg la serviciu. Cand lucrezi, singuratatea te apasa mai mult in week-end si de sarbatori. Poate pe aici sunt si alte persoane din Bucuresti care, din diverse motive, stau acasa. Daca da, ne putem auzi ca sa ne facem un program si in cursul saptamanii.

Si eu la inceput am intrat foarte optimista pe acest forum, dar apoi, nu pot explica de ce, mi-am cam pierdut interesul. Poate lipseste ceva, asa s-ar explica de ce activeaza pe aici asa de putine persoane. Daca as fi reusit sa-mi fac prieteni cu care sa ma si pot vedea mai des, sa ne vizitam descoperim interese comune, ar fi crescut interesul. Asa, totul se reduce la cateva schimburi de idei, pe care le putem avea si la telefon cu prietenii/cunostintele actuale. Cred ca oamenii singuri vor mai mult de la un astfel de proiect.
Universul stie lucruri pe care noi nu le cunoastem.

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #381 : Marți, 08 Iunie 2010, 18:52 »
ce anume ai vrea, @gabrel?
daca reusesti sa definesti ce te-ar multumi, sau ce asteptari ai avea de la acest forum, poate, unindu-ne fortele, am putea face asa.. :)

Offline gabrel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 84
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #382 : Marți, 08 Iunie 2010, 19:02 »
Am sa ma gandesc la asta si poate vorbim cand ne vom vedea.
Universul stie lucruri pe care noi nu le cunoastem.

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #383 : Marți, 08 Iunie 2010, 19:08 »
sigur, te astept :)

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #384 : Marți, 08 Iunie 2010, 19:17 »
hehheeeeei! ce mishto! sunt singura aici.. pot sa chiui si sa olario-esc cat vreau eu.. fainnn! e prima oara cand sunt singura .. aici..
ia sa gustam noi senzatia pe indelete..  ;)

o luam sistematic: de ce sunt singura?
pentru ca lumea e probabil pe drum dinspre birou spre acasa, sau dinspre acasa spre alimentara, sau sta la televizor ca au inceput stirile de ora 19.00 si lumea vrea sa vada .. meteo, ce stiu eu, no?

ce facem? stam aici si vorbim singura sau mergem la alimentara/televizor/completat lectura inceputa? mmmmmmm?
ne gandim.. si.. dam drumul la tv sa auzim .. meteo, tragem o fuga la frigider sa vedem daca e cazul de alimentara si.. strigam tare ... olariiiiiiioooooooooooooo, inainte de a ne reapuca de citit cartzoaia noastra inceputa..

cartzoaia? a, da, se cheama asa: "poarta-te ca o lady, gandeste ca un barbat" si e scrisa de un barbat..

daca vine cineva pe aici sa ma intrebe de sanatate, ii dau citate semnificative din carzoaie.. pana atunci.. olariiiooooooo!
see ya! :-*

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #385 : Miercuri, 09 Iunie 2010, 16:46 »
de ce suntem singuri? pentru ca de multe ori dorim sa vina o forta din afara, o minune care sa ne schimbe viata... si asteptam... in video-ul urmator veti vedea doua persoane care nu a asteptat, si-au luat viata in maini si picioare si impreuna au realizat ceva extraordinar! am ramas fara cuvinte...

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/LnLVRQCjh8c?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #386 : Miercuri, 09 Iunie 2010, 16:47 »
fe de errata mesaj anterior: care nu au asteptat  :-*
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #387 : Miercuri, 09 Iunie 2010, 18:28 »
intr-adevar, @ayouni, cutremurator exemplu de vointa si incredere in sine!

Offline gabrel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 84
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #388 : Miercuri, 09 Iunie 2010, 19:20 »
Ce pot sa mai spun, extraordinar, dar vezi ca e nevoie de doi.
Universul stie lucruri pe care noi nu le cunoastem.

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #389 : Miercuri, 09 Iunie 2010, 19:21 »
incredibil dar atat de adevarat...si atat de sensibil...