Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481437 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Goanga

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #495 : Luni, 25 Octombrie 2010, 22:29 »
Buna seara, eu sunt (evident) Goanga, si cred ca sunt singura pentru ca acela care imi place nu e perfect disponibil, iar cei care ma plac nu prezinta interes operativ  ;D  Aaa, si pentru ca fac goange :)

Offline zinutz

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 135
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #496 : Miercuri, 27 Octombrie 2010, 19:04 »
Bine ai venit, Goanga!
Cu drag

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #497 : Luni, 01 Noiembrie 2010, 20:22 »
Buna seara tuturor! Ma bucur ca sunt alaturi de voi. Mi-a luat ceva timp sa ma prind cum pot sa ma adresez voua, desi sunt de ceva vreme pe aici. Intre noi fie vorba, abia dupa ce termin actiunea vad ce isprava am facut!
Intru-n cuvant, bun venit noilor membrii.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #498 : Luni, 01 Noiembrie 2010, 20:35 »
Buna seara tuturor! Ma bucur ca sunt alaturi de voi. Mi-a luat ceva timp sa ma prind cum pot sa ma adresez voua, desi sunt de ceva vreme pe aici. Intre noi fie vorba, abia dupa ce termin actiunea vad ce isprava am facut!
Intru-n cuvant, bun venit noilor membrii.

Buna, Magdalena. Ma bucur ca doresti sa comunici cu noi. O seara buna iti doresc!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #499 : Luni, 01 Noiembrie 2010, 20:39 »
Magdalena_ este de ceva timp alaturi de noi...si chiar a participat la una dintre ultimele actiuni: Budapesta - Hajduszoboszlo. Doar pe forum este noua....Bine ai venit si aici Magdalena_!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #500 : Luni, 01 Noiembrie 2010, 20:54 »
Magdalena_ este de ceva timp alaturi de noi...si chiar a participat la una dintre ultimele actiuni: Budapesta - Hajduszoboszlo. Doar pe forum este noua....Bine ai venit si aici Magdalena_!
Am inteles, admin! Felicitari Magdalenei pentru activitatea ei!

Offline Ardan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #501 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 11:08 »
Santem singuri pentru ca asa am ales sau....asa s-a intamplat, nu cred ca are rost sa ne batem capul cu acest lucru.
Sintem asa si gata, sa privim inainte si sa vedem ce facem nu ce ar fi trebuit facut. Viata merge inainte ca vrem noi sau ca nu vrem.  :)
Ard

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #502 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 11:14 »
Ti-am trimis un mesaj personal, iti scriu si aici, bine ai venit! Ceea ce ai scris este exact ceea ce incercam si eu sa transmit intr-unul dintre articolele scrise despre singuratate. 

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #503 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 13:57 »
Bine ai venit @Ardan printre noi. Cu totii incercam sa privim inainte aici :)

Tatiana

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #504 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 20:22 »
Eu cred ca suntem singuri pentru ca asa am ales sa fim la un moment sau altul...dar suntem aici pentru ca acum am ales ca singuratea poate fi mai frumoasa impreuna cu cei asemeni noua  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #505 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 20:27 »
Tatiana, sper ca nu o sa te superi daca am sa folosesc ca motto, in urmatorul newsletter, ceea ce ai scris aici. Nu sunt atat de bogat sa platesc drepturi de autor...

"suntem aici pentru ca singuratea poate fi mai frumoasa impreuna cu cei asemeni noua"

excelent!

Offline calina

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • just me
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #506 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 20:29 »
Ce ar fi sa prezantam fiecare acele trasaturi pe care le-ar putea avea un potential partener pentru a ne face sa nu ne mai simtim singuri si apoi ceilalti sa faca aprecieri critice......un fel de Pat al lui Procoust pentru ceea ce ne dorim la celalalt si nu avem.
Poate asa vom afla fiecare unde exageram sau daca gresim prin pretentile pe care le avem.

Tatiana

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #507 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 20:52 »
Draga Admin, multumesc pentru apreciere si nu-ti fa probleme in ceea ce priveste drepturile de autor. Sa stiti ca chiar imi doresc sa intalnesc aici persoane reale care sa se bucure de aceleasi lucruri ca si mine, care sa aiba aceleasi pasiuni ca mine si care sa aiba acelasi timp, linertate si independenta ca mine. De ce trebuie sa fie atat de greu sa gasesti pe cineva cu care sa mergi la teatru, sau la patinoar, sau cine stie unde,  sau pe cineva cu care sa imparti o camera cand vrei sa mergi intr-o excursie externa (urasc ideea de a da cu 80% mai mult pe o camera single)?...Uite, cred ca ar trebui sa existe si un topic unde am putea "striga": cine vrea sa mearga cu mine la... ce ziceti? (daca exista si nu l-am descoprit imi cer scuze;sunt absolut nou venita:D) )

Mult bine tuturor!

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #508 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 20:56 »
Cred ca ai dreptate calina, nu avem masura asteptarilor de la un posibil partener, desi si partenerul ar trebui sa interactioneze, cunoscandu-ne, sa poata stii, intr-o oarecare masura ce poate oferi. Si uite, ajungem, cred eu intr-un punct in care speram sa gasim sufletul pereche, acea persoana cu care sa poti comunica usor.

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #509 : Marți, 02 Noiembrie 2010, 22:58 »
Draga Admin, multumesc pentru apreciere si nu-ti fa probleme in ceea ce priveste drepturile de autor. Sa stiti ca chiar imi doresc sa intalnesc aici persoane reale care sa se bucure de aceleasi lucruri ca si mine, care sa aiba aceleasi pasiuni ca mine si care sa aiba acelasi timp, linertate si independenta ca mine. De ce trebuie sa fie atat de greu sa gasesti pe cineva cu care sa mergi la teatru, sau la patinoar, sau cine stie unde,  sau pe cineva cu care sa imparti o camera cand vrei sa mergi intr-o excursie externa (urasc ideea de a da cu 80% mai mult pe o camera single)?...Uite, cred ca ar trebui sa existe si un topic unde am putea "striga": cine vrea sa mearga cu mine la... ce ziceti? (daca exista si nu l-am descoprit imi cer scuze;sunt absolut nou venita:D) )

Mult bine tuturor!


tatiana, daca esti noua, atunci bine ai venit! esti a treia tatiana pe care o cunosc in decurs de o luna!  :)si daca vrei sa strigi, striga si vei fi auzita! mai ales daca esti din bucuresti :) sigur vei gasi mai multe urechi dornice sa te asculte si posesoarele lor (ale urechilor, desigur) care sa te insoteasca. noi chiar organizam o iesire la un concert luni seara!
http://singlescamp.ro/cluburi/bucuresti/abc/index.php/topic,19.0.html
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)