Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481193 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dasaunu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #570 : Marți, 15 Martie 2011, 12:10 »
Buna, eu m-am inscris ieri...

Am fost singura mult timp..am vrut sa reusesc in viata profesionala si mi-am transferat exigenta in viata personala.
La un moment dat am obosit sa fiu singura si am vrut sa impartasesc cu cineva si bucuriile si tristetile. Am incercat sentimentul placut de cele mai multe ori ca cineva are grija de mine...Si am devenit vulnerabila...
Apoi totul s-a terminat, linistea si caldura sufleteasca au fost inlocuite cu ceva urit...ce nu pot defini acum..
Si din nou singura..din nou totul de la zero.
Asta e povestea.

Alaturi de voi sper ca va fi o alta poveste...


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #571 : Marți, 15 Martie 2011, 12:29 »
Bine ai venit dasaunu!

Aici toti avem povestea singuratatii noastre ! Si multe se aseamana. Uneori tristetea ca nu putem impartasi sentimentele, trairile, viata cuiva este atat de puternica incat .... doare.

Sper din toata inima sa te simti bine aici, alaturi de noi si sa participi la cat mai multe din intalnirile si taberele noastre!

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #572 : Marți, 15 Martie 2011, 13:46 »
@dasaunu, bine ai venit printre noi :)

povestea ta e si povestea multora dintre noi, te asteptam alaturi de noi aici, pe forum cat si la intalnirile din real !


Offline dasaunu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #573 : Marți, 15 Martie 2011, 14:04 »
Bine ai venit dasaunu!

Aici toti avem povestea singuratatii noastre ! Si multe se aseamana. Uneori tristetea ca nu putem impartasi sentimentele, trairile, viata cuiva este atat de puternica incat .... doare.

Sper din toata inima sa te simti bine aici, alaturi de noi si sa participi la cat mai multe din intalnirile si taberele noastre!

Bine v-am gasit pe toti, multumesc pentru mesaj!

Offline dasaunu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #574 : Marți, 15 Martie 2011, 14:07 »
@dasaunu, bine ai venit printre noi :)

povestea ta e si povestea multora dintre noi, te asteptam alaturi de noi aici, pe forum cat si la intalnirile din real !



Multumesc pentru mesaj, as completa cu ceva status-ul tau...un mic citat de pe blogul meu..
"Uneori oamenii sunt prea obositi ca sa va daruiasca un zimbet. Daruiti-le voi unul, pentru ca nimeni nu are maimulta nevoie de un zimber decit acela care nu il mai poate darui..".

luciamanta

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #575 : Marți, 15 Martie 2011, 14:16 »
Bun venit, dasaunu! Ceea ce ai scris despre tine nu este o mare surpriza pentru mine. Si eu am fost indragostita, casatorită si apoi am constatat că viata in doi mi-a contrazis asteptările. Si tin să îţi spun că viaţa în doi pentru mine a însemnat la un moment dat o despărţire de mine...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #576 : Marți, 15 Martie 2011, 14:22 »

....un mic citat de pe blogul meu..

"Uneori oamenii sunt prea obositi ca sa va daruiasca un zimbet. Daruiti-le voi unul, pentru ca nimeni nu are maimulta nevoie de un zimber decit acela care nu il mai poate darui..".


Cata nevoie avem de un zambet atunci cand tristetea ne copleseste! Si intradevar sunt oameni care uita sa zambeasca .... Ma uit la oameni pe strada si uneori vad nefericirea in ochii lor, chipul le este crispat si parca ii ocolesc pe ceilailti! Cata nevoie au acei oameni de un gest de prietenie, de un zambet sau o strangere de mana!

Offline dasaunu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #577 : Marți, 15 Martie 2011, 15:16 »

....un mic citat de pe blogul meu..

"Uneori oamenii sunt prea obositi ca sa va daruiasca un zimbet. Daruiti-le voi unul, pentru ca nimeni nu are mai multa nevoie de un zimbet decit acela care nu il mai poate darui..".


Cata nevoie avem de un zambet atunci cand tristetea ne copleseste! Si intradevar sunt oameni care uita sa zambeasca .... Ma uit la oameni pe strada si uneori vad nefericirea in ochii lor, chipul le este crispat si parca ii ocolesc pe ceilailti! Cata nevoie au acei oameni de un gest de prietenie, de un zambet sau o strangere de mana!

Din pacate sunt oameni care aleg sa fie nefericiti. Mult timp am cautat o explicatie dar nu am gasit nici una care sa ma satisfaca.
Sunt si oameni care considera ca nu traim timpuri care sa ne permita sa zimbim, nici pe acestia nu ii inteleg, dar continui sa le zimbesc si sa fac gesturi de prietenie pemtru ei.
Eu cred ca zimbetul si abordarea pozitiva te ajuta sa gasesti solutii pentru orice problema de care te lovesti. Si daca acele solutii nu sunt in exterior, in mod sigur sunt in interiorul fiecarui dintre noi.

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #578 : Marți, 15 Martie 2011, 15:19 »
@dasaunu, te felicit pt curaj, optimism si incredere, tine-o tot asa :)

Offline dasaunu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 10
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #579 : Marți, 15 Martie 2011, 17:08 »
@dasaunu, te felicit pt curaj, optimism si incredere, tine-o tot asa :)

Multumesc mult!

Offline bety

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 62
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #580 : Marți, 15 Martie 2011, 22:51 »
Sa nu uitam sa zambim,fiecare zi aduce o alegere:putem alege sa zambim sau nu.Bucuria,in final e o decizie.Sunt prea multe lucruri de care sa fim multumiti si de care sa ne bucuram!
     Aici nu mai suntem singuri.

                           O seara minunata  va doresc!

               

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #581 : Marți, 15 Martie 2011, 22:54 »
     Aici nu mai suntem singuri.

Citat

acelasi lucru l-am simtit si eu.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #582 : Marți, 15 Martie 2011, 22:59 »

Din pacate sunt oameni care aleg sa fie nefericiti.

Multa bataie de cap mi-a dat candva aceasta afirmatie si am avut  si discutii cu diverse persoane pe aceasta tema ~ chiar Abraham Lincoln spunea ~ ca suntem fericiti atat cat ne hotaram sa fim.

Eu totusi ma gandesc la societatea noastra ~ uneori amara si gri chiar si pentru cei mai optimisti oameni. Chiar asta seara vorbind despre ceea ce s-a intamplat in Japonia s-a spus ca ei sunt eduati sa faca  fata unor astfel de catastrofe , ca au secole de civilizatie asiatica care ii invata ca moartea si dezastrul sunt doar simple aspecte ale vietii.
Oare noi romanii suntem altfel?

silviu

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #583 : Joi, 17 Martie 2011, 11:17 »
Citat din: almi_gabi
Oare noi romanii suntem altfel?
evident! noi suntem latrini.

silviu

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #584 : Joi, 17 Martie 2011, 11:17 »
wow! scuze! am vrut sa scriu latini.