Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481275 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #765 : Miercuri, 01 Iunie 2011, 15:14 »
bine ai venit @lotus_flower  :)

aici cu noi nu vei mai simti singuratatea,

"iubesc atat de mult sa ma bucur de tot ce inseamna viata" - perfect, optimismul te va ajuta mult, succes !

Offline lotus_flower

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #766 : Miercuri, 01 Iunie 2011, 22:07 »
Multumesc pentru urari.....

Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #767 : Joi, 02 Iunie 2011, 21:37 »
bine ai venit @lotus_flower  ...stii vorba aceea? "Marcutza stieeee"...are dreptate..

Offline lotus_flower

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #768 : Joi, 02 Iunie 2011, 22:34 »
bine ai venit @lotus_flower  ...stii vorba aceea? "Marcutza stieeee"...are dreptate..

multumesc francesca.....ramane sa ma si conving...:P

romantic

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #769 : Sâmbătă, 04 Iunie 2011, 10:29 »
Esti o fiinta deosebita dupa cum gandesti dar si cum scrii. Citesc si printre randuri....calitatile tale. Meriti mult de la viata. Stiu ce inseamna singuratatea si o simt ca o povara. Nu-mi mai intra nimic in voie. Ca si tine nici emisiunile TV, precum internetul, nu imi mai pot umple "golurile", nu imi mai pot distrage atentia de la singuratate. Doar cand ies la plimbare prin oras sau cu autoturismul in afara orasului, mai uit de singuratate dar asta este trecator si cand ma intorc acasa ma cuprinde, iarasi, tristetea, deznadejdea si gustul amar al singuratatii. Imi place arta culinara dar, acum, nu o mai fac cu aceeasi placere si o fac de nevoie iar, in acest caz, mancarea nu mai iese atat de gustoasa, parca a imprumutat din "gustul" amar al singuratatii. Se spune ca o mancare este gustoasa  aceea la care pui suflet ptr a o gati. Am sa-ti trimit un pasaj de la o rugaciune ce mi-a fost incredintata de catre staretul unei manastiri, iata: "Tu stii Doamne nepriceperea si slabiciunea mintii mele. Izbaveste-ma prin harul Tau de neputintele care ma apasa. Vino in ajutorul meu, Iubitorule de oameni! Daruieste-mi intelepciune si rabdare. O, grea este crucea rabdarii, si greu imi este sa nu fiu covarsit de ea. Dar in Tine imi pun nadejdea...." Daca doresti iti voi trimite intreaga rugaciune pe mail. Week-end placut! dorindu-ti si multa putere sa depasesti momentele, orele, zilele de singuratate fiindca meriti. Cu stima, Viorel

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #770 : Sâmbătă, 04 Iunie 2011, 19:06 »
Bine ai venit, Dorel.
Cuvintele tale descriu frumos starea pe care multi dintre noi am simtit-o. Sper ca aici sa gasesti prieteni care sa alunge tristetea.

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #771 : Sâmbătă, 04 Iunie 2011, 23:03 »
m-am saturat de cliseele cunoscutilor care nu pot intelege ca, de la un moment dat, singuratatea poate deveni apasatoare.....


cei care nu sunt singuri nu au cum sa inteleaga ce simtim noi...pana nu sunt pusi in situatie nu au cum sa-si dea seama

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #772 : Duminică, 05 Iunie 2011, 14:19 »

Si tu scrii frumos Viorel. Bun venit si tie. Ai dreptate, singuratatea schimba “gustul” lucrurilor.
Dar eu am o intrebare pt tine si pt toata lumea de aici: daca lucrurile frumoase pe care le traim nu sunt impartasite cu o persoana alaturi, asta inseamna ca sunt mai putin frumoase?


optimus sum

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #773 : Duminică, 05 Iunie 2011, 23:53 »
poate nu sunt mai putin frumoase , dar sigur poarte cu ele tristete in doza mai mare sau mica ... o tristete asa frumos numita ...dor

Magdalena_`

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #774 : Luni, 06 Iunie 2011, 00:01 »
lucrurile frumoase, sunt frumoase, in doi capata totusi alt sens, au esenta, au sens.

optimus sum

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #775 : Luni, 06 Iunie 2011, 00:06 »
da , magda, un cer senin , un copac , o floare , sunt frumoase, dar in prezenta cuiva drag capata valente noi , sunt alte dimensiuni ... daca esti in prezenta celui drag , iubesti o floare care iti aduce bucuria de a o admira, daca vezi o floare care iti aduce aminte ca ai mai admirat-o in prezenta cuiva , iti aduce dorul impreuna cu admiratia pentru frumusetea ei .. admiratia ramane doar admiratie...

marcutza

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #776 : Luni, 06 Iunie 2011, 10:06 »
Bun venit @romantic

"Stiu ce inseamna singuratatea si o simt ca o povara. Nu-mi mai intra nimic in voie."

aici cu noi nu vei mai simti asa ceva, ai incredere !  :)

iulia17

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #777 : Marți, 07 Iunie 2011, 18:10 »

nu ele lucrurile poarta in ele tristetea, ci noi. asa ca ne dorim schimbarea de acolo trebuie sa incepem.


Offline francesca777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 793
  • after all...tomorrow is another day..:)
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #778 : Marți, 07 Iunie 2011, 21:50 »
bine ai venit @romantic ;)

luciamanta

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #779 : Marți, 07 Iunie 2011, 21:54 »
Bun venit, @romantic. Sper sa fii participativ la discutii si actiuni, sa ne spui cate ceva despre tine.