Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481276 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1230 : Joi, 28 Iunie 2012, 15:04 »
Nu tre`sa fie neaparat prostie, zic io. E si aia, nu zic nu, ca fara aroma ei, n-ar mai avea lumea farmec ;D dar sunt situatii cand ne debusolam si fara sa ne tampim. Si (uite asa devin redundantant), chiar si in situatia asta caut s-o scot la un capat cat mai omeneste posibil.  :).

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1231 : Joi, 28 Iunie 2012, 15:11 »
pai, da! ca doar nu e nimeni tampit sa traga de punctul finish spre el. chiar daca asta e posibil!
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1232 : Vineri, 29 Iunie 2012, 07:43 »
pentru ca intr-o zi am simtit acut ceea ce scrie in articolul de mai jos, m-am intrebat daca mai pot trai asa pana la sfarsit. raspunsul pe care l-am simtit foarte categoric a fost "nu" si atunci am luat decizia sa divortez, dupa multi ani de nemultumire. aparent aveam toate "datele" fericirii, numai ca, atunci cand ma uitam in interiorul meu, plangeam cam mult... privita din exterior, unora decizia mea li s-a parut "o nebunie", pentru mine a fost un mare curaj si, desi ulterior am trecut printr-o perioada "de iad", acum ma simt mult, mult mai bine decat inainte.  :)  ma simt libera, linistita, impacata cu mine.
desi "usurel", continutul articolului este un mare adevar si de aceea vi-l postez.

http://cupersonalitate.ro/traieste-in-stilul-tau-si-gusta-diferenta

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1233 : Vineri, 29 Iunie 2012, 12:55 »
:)))-vezi,micaela,de-aia ai sa ramai singura,ptr ca* ma simt libera, linistita, impacata cu mine.:*...frumusetea este sa traiesti in doi si sa te simti libera,linistita si-macata cu tine... este greu,dar nu imposibil...

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1234 : Vineri, 29 Iunie 2012, 13:12 »
...frumusetea este sa traiesti in doi...
Sau nu  :).

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1235 : Vineri, 29 Iunie 2012, 13:42 »
:)))-vezi,micaela,de-aia ai sa ramai singura,ptr ca* ma simt libera, linistita, impacata cu mine.:*...frumusetea este sa traiesti in doi si sa te simti libera,linistita si-macata cu tine... este greu,dar nu imposibil...

esti profet? de unde stii ca o sa raman singura? :P
asa ma simt acum. dar sigur ca, daca as gasi un om care sa-mi infrumusteze libertatea, sa nu-mi strice linistea si am avea si celalalte ingrediente necesare, nu m-as crampona de singuratate.   :) Insa in momentul asta, ziceam, mi se pare muuult mai multumitoare o singuratate linistita si frumoasa decat un compromis in doi.
Culmea e ca inainte credeam despre mine ca sunt facuta sa traiesc in cuplu, fiindca sunt o familista convinsa. Experienta singuratatii mi-a schimbat olecutza opinia.  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1236 : Vineri, 29 Iunie 2012, 13:43 »

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1237 : Vineri, 29 Iunie 2012, 14:03 »
1-micaela...uneori le mai nimeresc... tu cred ca ai extras nuanta corect-sa nu mai fi singura...poate nu te simti bine in doi ,ci intre doi:)))...sa nu ma bati,da!?:)))
2-bitek-tu esti de gen neutru?...oops!...
pentru toti...ca-mi sunteti dragi...
Wonderful Chill Out Music - Elmara Native American [HD]

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1238 : Vineri, 29 Iunie 2012, 14:07 »
ntza. sunt din aluat "one man's woman". :buck2:

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1239 : Vineri, 29 Iunie 2012, 14:12 »
hm...:))))...suntem singurei p-aci!...oare o sa dam de banuit?!:))))...si ici ,si dincolo...aham,si eu tot pe aceiasi idee merg,ca a ta,dar invers::P

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1240 : Vineri, 29 Iunie 2012, 14:17 »
nu cred ca se alarmeaza nimeni. ;D
de la o varsta nici nu-i greu sa ramanem la "only one".  ;D

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1241 : Vineri, 29 Iunie 2012, 14:59 »
hm...e frumos si singuri in doi:)...in niciun caz singur in doi....

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1242 : Vineri, 29 Iunie 2012, 15:01 »
   Single ori în cuplu, important este să fim sănătoşi, să trăim frumos... Cred că este la fel de important să ne asumăm propria viaţă şi cu bune şi cu rele. În ceea ce mă priveşte, este adevărat că am unele probleme cu îndrăgostirea, parcă nu mă mai pot îndrăgosti. Poate eu una nu mi-am iertat unele greşeli, poate percepţia mea asupra oamenilor nu este corectă... Trebuie să învăţ să mă reîndrăgostesc de oameni.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1243 : Vineri, 29 Iunie 2012, 15:21 »
depinde care doi.  ;D
Bre: Varianta A: sau nu in doi.
        Varianta B :sau nu deloc.

Ce, asa nu se poa`? Iote, de parca fericirea zace in ala de langa tine, cum zac diamantele in fundu`pamantului, asteptand frun istet sa le scoata...

Offline neo

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 60
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1244 : Vineri, 29 Iunie 2012, 15:29 »
luciamanta...eu am o vorba-dragostea nu stii cand vine,nu stii cand pleaca...ca sapoti iubi iar,trebuie neaparat sa dai liber la trecut,ca sa poti sa vezi prezentul,care clipa de clipa trece in viitor...cand ai sa armonizezi trecutul ,prezentul si viitorul,atunci suntem pregatiti ptr o noua dragoste...unora le place sa se cufunde in trecut,sunt masochisti...altii,isi iau* inima in dinti*si traiesc clipa cu bunele si rele ei