Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481168 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1320 : Duminică, 01 Iulie 2012, 20:42 »
Daca e ca in bancul cu pricina, sigur nu-mi doresc :)

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1321 : Duminică, 01 Iulie 2012, 20:49 »
Am zis eu ca ma vand ieftin?  :faint:

Nu stiu de ce, da' eram sigura ca nu si ma intrebam de ce "suna" declaratia ta tocmai invers. Trolling dovedit!  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1322 : Duminică, 01 Iulie 2012, 20:51 »
Daca e ca in bancul cu pricina, sigur nu-mi doresc :)
zi-ne bancul, sa aflam si noi ce nu-ti doresti, domnu' troller  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1323 : Duminică, 01 Iulie 2012, 20:54 »
mai am o opinie si o arunc in vazduh.
trebuie putina inconstienta, cea a junetii, ca sa te arunci in construirea unui cuplu. si noi nu mai suntem (foarte) tineri.  ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1324 : Duminică, 01 Iulie 2012, 20:54 »
ciudata inversare de aspiratii.  :)

Pai tocmai la o inversare similara de aspiratii ma refeream si eu. Familia idilica - celula societatii - nu mai e chiar asa de idilica. Nu vezi ce se tot aduna oamenii in sindicate, cluburi, ONG-uri, swing ca sa scape de dusmanul comun - societatea de azi?! La urma urmei, orice fenomen pe lumea asta e ciclic... depinde daca traim suficient cat sa acoperim perioada sinusoidei. Daca nu traim, avem o sansa sa traim cu iluzia ca fenomenul e liniar...  ;D

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1325 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:02 »
Nu stiu de ce, da' eram sigura ca nu si ma intrebam de ce "suna" declaratia ta tocmai invers. Trolling dovedit!  ;D
Care declaratie? Cea cu casatoria? N-am vrut sincer sa sune ca ma voi casatori doar ca sa am un copil, subliniam doar ca asta e primul si cel mai important motiv pentru mine. Asta nu inseamna ca ma duc cu prima de pe strada si ma apuc sa-l fac. :)

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1326 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:06 »
zi-ne bancul, sa aflam si noi ce nu-ti doresti, domnu' troller  ;D
Pe scurt, cica la o intalnire de swingeri se stinge lumina si incepe treaba, dupa un timp se aprinde pentru o scurta pauza, si tot asa de vre-o trei ori. A treia oara se ridica unu si zice:
- Ba, hai sa mai schimbam, ca e a treia oara cand iau mure! ;)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1327 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:08 »
 :slap:

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1328 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:09 »
mai am o opinie si o arunc in vazduh.
trebuie putina inconstienta, cea a junetii, ca sa te arunci in construirea unui cuplu. si noi nu mai suntem (foarte) tineri.  ;D
Inconstienta poate........in mod sigur insa si un libido pe masura, iarasi apanajul junetii............ma rog, la barbati asta se manifesta pana pe la batranete :)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1329 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:10 »
Care declaratie? Cea cu casatoria? N-am vrut sincer sa sune ca ma voi casatori doar ca sa am un copil, subliniam doar ca asta e primul si cel mai important motiv pentru mine. Asta nu inseamna ca ma duc cu prima de pe strada si ma apuc sa-l fac. :)
cu a doua ai incerca?  ;D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1330 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:13 »
fac subiecte de examen. poate scap vreo prostie in intrebari, ca de exemplu: care sunt factorii de influenta ai swing-ului? ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1331 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:13 »
Da' cu a noua? :happy:
Mica, ca pui intrebarea nu ar fi atat de grav pe cat ar fi sa primesti si raspunsuri pe care nu le stii si sa ai probleme cu baremul de notare.  :P

Offline Guesswho

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1907
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1332 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:14 »
 
fac subiecte de examen. poate scap vreo prostie in intrebari, ca de exemplu: care sunt factorii de influenta ai swing-ului? ;D
;D
Toata lumea iti vrea binele. Nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

luciamanta

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1333 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:15 »
   Un caz concret: o cunostinta de-a mea a dorit cu orice pret o familie si cand spun orice pret, ma refer de fapt la pretul suprem: viata! Ea fusese informata de medici ca nasterea unui copil este un risc foarte mare...Si-a cautat omul potrivit in tara si in afara tarii. A calatorit mult in lume... Si l-a gasit pe EL in final la Mall Vitan, era bodyguard. Ea intelectuala, cu posibilitati materiale, el un coate goale. Ea era bolnava de mai multi ani, dar tinea boala sub control. Dupa casatorie si nasterea unei fetite, boala a lovit agresiv si a dobandit complicatii grave. A urmat divortul intentat de el, apoi ea s-a decompensat total, face citostatice acum si in loc de un diagnostic nemilos are doua diagnostice teribile.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1334 : Duminică, 01 Iulie 2012, 21:16 »
As incerca si cu prima si cu a noua............nu degeaba s-au inventat prezervativele  ;D