Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481608 ori)

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1365 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:20 »
Sunt de aceiasi parere.

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1366 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:22 »
La varsta asta eu am ajuns la concluzia ca sunt dator sa fac asta...........cred ca sunt dator parintilor mei.

OMG. Daca ma luam dupa maica-mea, trebuia sa-i fac cel putin 10 nepoti pan-acum.  ;D Copiii nu sunt datori parintilor cu nimic decat cu  iubire... in niciun caz cu viata lor proprie si personala. Parintii sunt datori sa-si creasca copiii. Si fiecare copil e dator fata de copii lui, in acelasi sens, mai mult decat fata de parintii lui. La urma urmei, si parintii au primit viata de la parintii lor, asa ca trebuie sa dea viata mai departe, nu sa ceara darul inapoi.

Asta nu inseamna ca trebuie sa ma dau peste cap, nu e nicio problema daca nu e sa fie.
In toate cazurile in care la o intrebare iti raspunzi cu "poate" de cele mai multe ori inseamna "poate ca nu".  :P

Eu vreau sa ma asigur doar ca sunt pavat numai cu bune intentii :)

Banuiesc ca stii care e drumul pavat cu cele mai bune intentii, nu, da' iara te dai troll...  :P

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1367 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:30 »
Soacra e buna ca berea.

Rece si pe masa. Asa stiam eu bancu'...  :P















Rece.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1368 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:31 »
Cred ca nu a reiesit destul de clar ce-am vrut sa spun. Un copil nu poate fi in acelasi timp motivatia de a te casatori si motiv de respingere la aceeasi persoana. Daca ai in sange sentimentul patern, esti in stare sa iubesti si copiii altora, daca nu, degeaba ai copilul tau, nu-l vei putea iubi. Mie mi se pare logic... gresesc?  :-\
Probabil ca eu sunt exceptia. Ori vrei sa-ti iei diploma in "trolling" ori nu vorbesti serios..... ;D
Vorbim despre doua lucruri diferite.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1369 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:33 »
Banuiesc ca stii care e drumul pavat cu cele mai bune intentii, nu, da' iara te dai troll... 

ma gandeam eu ca are doua excrescente sub palarie  ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1370 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:35 »
Vorbim despre doua lucruri diferite.

Eu nu sunt exceptia, eu sunt media, asa ca nu inteleg. Explica!  :)

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1371 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:40 »
Parintii mei mi-au dat viata..........nu cred ca poate sa ma doara-n cot de ei. M-am referit la faptul ca daca am o datorie simbolica(cred ca am explicat in ultima parte de ce simbolica), o am numai fata de parintii mei.
Copiilor mei nu pot sa le datorez chestia asta pentru ca nu ei m-au adus pe lume, o sa le datorez iubire si ce mai vreti voi atunci cand o sa-i nasc  :P

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1372 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:44 »
In legatura cu exceptia, eu nu sunt de acord ca voluntar sa ma apuc sa cresc un copil care nu e al meu doar ca sa nu stau singur in casa sau ca sa aiba cine sa-mi schimbe mie scutecele la batranete.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1373 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:47 »
Daca fac chestia asta voluntar atunci inseamna ca tot voluntar trebuie sa-i cresc pe toti copiii abandonati sau fara parinti...........de ce sa fac discriminare si sa cresc numai unul, daca tot am spiritul patern in sange? :)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1374 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:48 »
dar ca sa stai cu femeia iubita si ceea ce ea iubeste ar putea fi un motiv solid.  :)
eh, opinii si opinii.
cand ajungi sa iubesti cu adevarat un copil, ajungi sa poti iubi toti copiii, inclusiv pe cei care nu-ti apartin.

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1375 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:49 »
Daca fac chestia asta voluntar atunci inseamna ca tot voluntar trebuie sa-i cresc pe toti copiii abandonati sau fara parinti...........de ce sa fac discriminare si sa cresc numai unul, daca tot am spiritul patern in sange? :)
Fa bine si nu te uita catre China, ca-i de rau!  ;D

Caroline

  • Vizitator
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1376 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:53 »
Copiilor mei nu pot sa le datorez chestia asta pentru ca nu ei m-au adus pe lume, o sa le datorez iubire si ce mai vreti voi atunci cand o sa-i nasc :P

Iti faci operatie de sex si ii nasti tu? Evrika, uite unde era solutia!  :happy:

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1377 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:54 »
cand ajungi sa iubesti cu adevarat un copil, ajungi sa poti iubi toti copiii, inclusiv pe cei care nu-ti apartin.
Imi plac copiii, ii iubesc, asta nu inseamna ca trebuie sa-i cresc eu, sunt doua lucruri diferite.

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1378 : Duminică, 01 Iulie 2012, 22:58 »
Iti faci operatie de sex si ii nasti tu? Evrika, uite unde era solutia!  :happy:
Ce nu face omul din iubire..............  oO
Concluzia:
- Prea multa iubire tampeste  :P

Offline nickyblu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 388
Re: De ce suntem single ?
« Răspuns #1379 : Duminică, 01 Iulie 2012, 23:01 »
Fa bine si nu te uita catre China, ca-i de rau!  ;D
N-ar fi rau sa-mi fac o mica armata.........sau macar o echipa de fotbal  ;D