Autor Subiect: De ce suntem single ?  (Citit de 481318 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pe_jumate

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #240 : Marți, 06 Aprilie 2010, 20:55 »
buna sugestie! joc si eu! bravooo!
hai, osiris, infiinteaza topicul cu adevaruri si ne-provocari! ;)

Offline mikyboy

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #241 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 15:11 »
poate pentru ca in felul nostru de a fi exista ceva mai deosebit decat la altii si atunci ne este mai greu sa gasim parteneri pe masura... stiti cum e ca o cutie plina de mufe electrice si doate formele si dimensiunile atat mufe tata cat si mama doar ca unele sunt mai des  intalnite deci mai comune cum sunt mufele care se baga in priza si altele mai deosebite cum sunt de exemplu mufele electrice de o masina carora li se potriveste doar o anumita mufa... sper ca intelegeti metafora

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #242 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 15:57 »
poate pentru ca in felul nostru de a fi exista ceva mai deosebit decat la altii si atunci ne este mai greu sa gasim parteneri pe masura... stiti cum e ca o cutie plina de mufe electrice si doate formele si dimensiunile atat mufe tata cat si mama doar ca unele sunt mai des  intalnite deci mai comune cum sunt mufele care se baga in priza si altele mai deosebite cum sunt de exemplu mufele electrice de o masina carora li se potriveste doar o anumita mufa... sper ca intelegeti metafora



Am inteles metafora, dar nu inteleg ce te preocupa. Esti detinatorul unei mufe speciale si cauti o priza la fel de speciala. Nu crezi in adaptabilitate. Ai reusit sa-mi aduci un zambet, pentru ca astazi stirile au fost foarte dure si eram total indispusa. Uite asa, cu o gluma, incet, incet imi reamintesc de ce am intrat pe acest forum.

Offline mikyboy

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #243 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 20:20 »
legat de adaptabilitate... e mai bine sa nu exista adica mufa sa fie cea potrivita pentru ca altfel intre exista un element strain care va face o intermediere intre si se poate ca la un moment dat acel element intermediar sa se distruga si mufele raman in aer... ceva strain intre nu e de preferat... e daca vrei ca atunci cand faci dragoste... si ai un element intermediar... intotdeauna  se poate rupe si nu poti avea 100% incredere niciodata si atunci ai ajuns la acelasi punct de la care ai plecat si mai bine o faceai fara ca tot asa trebuie sa ai grija ca nimic sa nu iasa necontrolat... :)) ;)

maria171

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #244 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 20:31 »
dragilor
cand va citesc imi zboara mintea la prostioare
subiectul e unul serios, nu?

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #245 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 20:31 »
Ha, ha! Uite ca de la tema topicului am ajuns la mufe si prize. M-am distrat. ;D

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #246 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 20:40 »
Maria, prostioarele reprezintă unul din condimentele vieţii. În proporţii potrivite îi dă savoare ;)

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #247 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 20:47 »
dragilor
cand va citesc imi zboara mintea la prostioare
subiectul e unul serios, nu?

... subiectul e foarte serios, apartine jurnalului singuratati. Prima incercare de adaptabilitate a fost conectarea la o priza nepotrivita, de acolo i se trage lui @mikyboy prima pagina a jurnalului. Incercam doar sa-l determin  sa scrie a doua pagina, conectat la realitate nu la priza. ;)

maria171

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #248 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 21:01 »
Catherinna
esti teribila, ai un umor!
 :D
saturiene, vad ca si pe planeta ta se poarta sare si piperul ca si condimente pt viata
bravo voua

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #249 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 21:07 »
saturiene, vad ca si pe planeta ta se poarta sare si piperul ca si condimente pt viata

 :D La mine se poartă şi alte condimente, pe lîngă cele două. Cum ar fi: piper alb, piper verde, oregano, busuioc, cimbru, boia, măghiran, curry. Hai că iar ne ceartă cineva că suntem offtopic şi vorbim de reţete culinare :P

maria171

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #250 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 21:16 »
pana maine nu ne cearta
 ;D
sa profitam
 ;D

sile43

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #251 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 23:48 »
Anunt: Mufa (adaptabila),caut triplu stecher ???

Offline clopotel32

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #252 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 23:56 »
Ei bravo domnule Sile !! Nu te multumesti doar cu un stecher doresti 3 !!! De fapt ai dreptate mataluta cu cat  iti propui mai mult cu atat realizezi mai mult!! E chiar normal sa gandesti asa!!!

Offline Catherinna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 631
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #253 : Sâmbătă, 10 Aprilie 2010, 23:59 »
Anunt: Mufa (adaptabila),caut triplu stecher ???

Asta sa fie motivul singuratati tale ?? Pretentiosule  ;D

sile43

  • Vizitator
Re: Jurnalul incepatorului - De ce suntem singuri ?!
« Răspuns #254 : Duminică, 11 Aprilie 2010, 14:11 »
Ei...mai glumesc si eu. Adevarul e ca as fi multumit si cu o priza micuta,micuta.