Autor Subiect: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012  (Citit de 43368 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #135 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 09:19 »
Am vrut sa evit scoaterea cardului. Bluetooth, zice acolo ca nu poate transmite, la fel ca si hotspot-ul  decat cate 100 de poze...Am incercat prin USB, nimic, am intrat prin explore in el, (asa ma jucam usor intr-o tableta tot androida), la fel, imi arata folderul DMCI, cel care stocheaza pozele, ca gol, zici ca am intrat in twilight zone....

Iti dai seama ce m-a ambitionat creatura mica, neagra si plata....Mai ramane sa o deschid cu surubelnita sa vad daca pozele nu sunt deja printate in ea.... :)

Offline dauina

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 642
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #136 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 09:27 »
 :2funny: ;)
Nu ceea ce aduni, ci ceea ce raspandesti spune ce fel de viata ai trait!

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #137 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 12:49 »
Gigi se pare ca Black Friday a facut victime si printre tine ...   :giggle:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #138 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 16:03 »
Am reusit, pozele sunt descarcate, redimensionate, pregatite sa plece spre voi. Le mai astept pe cele de la Cristi, as prefera si ar fi mai bine daca vi le-as transmite deodata pe toate. A fost plecat, imi spunea ca ajunge doar deseara....

Offline Karola

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 76
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #139 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 17:02 »
Le asteptam cu nerabdareeeeee!!!

Offline Nicoleta Bucuresti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #140 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 18:20 »
Postez cateva foto deosebite atat pentru cei care au venit in tabara, cat si pentru cei care au ramas acasa.

Probabil ca v-ati intrebat ce se vedea in partea stanga a Pensiunii Nedeea.

Offline Nicoleta Bucuresti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #141 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 18:22 »
Astept sa ghiciti ....

Adaug cate peisaje deosebite pe care le-am cules de pe drum.

Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #142 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 18:31 »
....creatura mica, neagra si plata....Mai ramane sa o deschid cu surubelnita .... oO :D ;D
 :giggle:asa ceva....

Offline Nicoleta Bucuresti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #143 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 18:40 »
Postez cateva foto deosebite atat pentru cei care au venit in tabara, cat si pentru cei care au ramas acasa.

Probabil ca v-ati intrebat ce se vedea in partea stanga a Pensiunii Nedeea.

Este o gospodarie 'taraneasca'.
Cel mai mult m-a impresionat dotarea din bucatarie / living si terasa rustica.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #144 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 19:25 »
Nicoleta mi-a facut o propunere pe Email. Sa facem un concurs al fotografiilor realizate in aceasta tabara. Eu in general evit competitia intr-un grup, pt ca automat creeaza asa sa le zicem niste tabere. Dar de data asta nu cred ca se poate pune problema de competitie, doar toti ati fost castigatori acolo! In grup, ca asta este cel mai important si asta m-a bucurat cel mai tare!

Deci: concurs  :box: ....dar de.... poze!

Mari_a

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #145 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 20:40 »
Buna idee, dar nu ma inscriu, ca ale mele nu-s "de concurs". Dar mor de curiozitate sa vad pozele celorlalti!  ::)
Nicoleta, m-ai dat gata cu astea! Am pozat si eu “aratarea”, dar de sus, de la mare distanta… de unde, asa inchis, parea un han-ceva. Mi-a amintit de Hanul lui Manuc ori mai degraba de cele din filmele in care aia buni erau atacati de aia rai si intrau cu caii, cu carele intr-o constructie de genul asta si se baricadau in interior… Aseara ma intreba cineva daca in zona sunt ursi. I-am zis ca nu cred, dar vazandu-i p-astia, ma gandesc ca se apara ei de ceva... Poate de... haiduci!


Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #146 : Marți, 27 Noiembrie 2012, 22:42 »
Buna seara tuturor
in sfarsit am reusit sa intru pe forum
TOTUL, ABOSOLUT TOTUL A FOST MINUNAT
TOTI SUNTETI DEOSEBITI
VA MULTUMESC
am petrecut clipe superbe
de cand m-am inscris la aceasta actiune am avut sentimentul ca va fi foarte bine
de abia astept revelionul
zilele acestea voi descarca si eu pozele si le vi le voi trimite

cu drag
moni

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #147 : Miercuri, 28 Noiembrie 2012, 06:51 »
Am primit fotografiile de la Cristi si le-am adaugat la ce am avut eu, ce am primit de la Maria, de la Nico si le-am transmis la toate adresele de Email din lista de participanti. Pe care am inclus-o in transfer.

Descarcarea pozelor o faceti prin accesarea link-ului de "download" de pe Email-ul pe care vi l-am transmis. Este prin wetransfer, iar pozele sunt impachetate winrar, deci pentru a le putea deschide trebuie sa aveti instalat pe calculatorul pe care faceti descarcarea, soft-ul winrar. Este free pe net, este pe multe site-uri. Unul dintre acestea este: http://freedownloadwinrar.org/ Succes sper sa reusiti cu totii sa vedeti pozele. Sunt cred in jur de 800... :slap:

Nu uitati ca aveti atasata si lista cu Email-urile si numerele de telefon. Ati fost o gasca asa de faina acolo, ar fi pacat sa nu continuati sa tineti legatura intre voi, in continuare. :)

Offline Nicoleta Bucuresti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #148 : Miercuri, 28 Noiembrie 2012, 07:19 »
Multumim Gigi pentru tot!

Maria a facut fotografii SUPERBE!

Am propus concursul de foto cu peisaje pentru ca fiecare sa vina cu cu ce are sau ce considera ca are mai bun. Asa cum a fost si in tabara. Nu a fost nici o competitie.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Tabara New Entry Dambovicioara - 23 - 25 noiembrie 2012
« Răspuns #149 : Miercuri, 28 Noiembrie 2012, 12:09 »
Multumesc Nicoleta! Si multumesc pentru poze admin. Cele in serie, facute una dupa alta la dans, sunt haioase rau! Iar ale lui Cristi, ce sa zic, sunt de-a dreptul profesionale! Si comentariile lui... auzi "... cu privirea spre fetele urcatoare"  :2funny:  Cristi, tu ai stat cu obiectivul spre fetele coboratoare  ;D  si uite-asa apar eu venind la vale mai mult târâș!  :2funny:
Si daca tot am intrat aici, sa mai pun cateva "muscelene":
Mere in pom

"Chestii" in pom... nu stiu ce sunt!

Si Natura mereu surprinzatoare: pom in pom! Un bradut crescut intr-o rachita sau dud-ceva...

PS: eu apucasem sa le trimit pe ale mele, unii le-au si descarcat, asa ca... o sa le primiti de doua ori si o sa aveti de sters...  :)