Autor Subiect: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013  (Citit de 47398 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #15 : Marți, 30 Octombrie 2012, 17:19 »
Cum sa uitam de pui? Cel mai bun pui pe care l-am mancat vreodata. Si pentru prima oara cu asistenta internationala. Mai tii minte cum se uitau olandezii aia la noi? Parca vanasem vreo cioara in pom, coborasem cu ea, o fripsesem si o mancam....
Si berea... si rasul ala care se auzea in toata piazeta, ca dupa ce mancam, in loc sa ne spalam pe maini - facem direct  baie in "troaca" aia de langa...
Si eu am cautat azi prin poze si m-am bucurat sa-mi aduc aminte de atatea momente faine! Serile la Irish au fost excelente si iti dai seama ca abia astept sa ma reintorc acolo. Acum cum suntem mai multi, ocupam localul si ii facem sa vorbeasca...romaneste!
Poate cu ocazia aceea am sa dau si de prietenul meu englezu'....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #16 : Marți, 30 Octombrie 2012, 17:27 »
Malina sa nu-ti fie frica de vas si de raul de mare. Reteta este clara si simpla: fara mancare inainte, fara cafea, sucuri carbogazoase. Si cel mai bine e pe punte. Poate insa sa avem noroc asa cum a fost in mai si marea sa fie linistita, atunci nu s-a simtit aproape nimic. Oricum din grupul nostru nimeni nu a suferit...
Iar pt avion - iei un bumb inainte si tragi un somn...nici nu stii cand ajungi! Am vazut multi carora le era frica la prima calatorie si cand au aterizat nu realizau cat de usor le-a fost.
Plusuletz, tu vii pe vas langa mine, ne lasam barbi pana atunci si ne jucam de-a lupii de mare...Dar nu speriem fetele, bine?! :giggle:
Malina te trec acum pe lista.
1.Gabi P Tg Mures
2.Mihaela S Tg Jiu
3.Nora Galati
4.Delia L.
5.Plusar - Bucuresti
6. Malina - Iasi
7.si ...subsemnatul.

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #17 : Marți, 30 Octombrie 2012, 22:57 »
yeap, barba si neaparat rasi in cap ca sa fie efectul vizual maxim !  :faint:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #18 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 06:51 »
Eu am rezolvat deja un punct din (ne)accesorizare... ;)

Offline LAURA BOLBOACA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #19 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 08:45 »
Ma bucur ca esti consegvent si chiar daca nu am mai dat vreun semn de viata primesc informari de la comunitatea Single .Acum nu ma mai prea potrivesc in acest grup pentru ca nu mai sunt single , dar eu cred ca oricum nu e vreo problema .Imi sunt foarte tentante ofertele voastre , mai ales ca si in situatia celor cu familei exista destule cazuri in care nu reusesti sa te cuplezi cu alte familii ( pe criterii de perioada , cost etc) pentru a petrece vacante impreuna , si doar in trei ( vorbesc aici de partenerul meu si de copilul meu ) , vacantele de la un anumit numar de zile devin monotone.Din acest motiv noi ca si familie ne-am orientat spre sejururile de tip  city travel ( breake).
    Oricum oferta pentru Spania pentru mine personal este foarte tentanta, dar din pacate nu imi las copilul acasa pentru ca e foarte important pentru mine ceea ce invata din acest vacante.
    Am incercat sa accesez site-ul agentiei BonVoyage  dar nu am regasit informatiile care ma intereseaza .
     Pentru perioada de vacanta de primavara 2013 ( 06.04.2013-13.04.2013) ne dorim foarte mult sa vizitam Venetia ( maxim 4 nopti)  motiv pentru care ,in masura in care ai timp as astepta o oferta pentru doi adulti si 1 copil de 8 ani, transport cu avionul , cazare pe insula  cu mic dejun ( sau chiar fara masa).
        Vad ca aveti si un modul pentru Austria 2012-2013 si ma gandesc ca aici vorbiti despre ski, dar din pacate nu am putut deschide oferta.
        Tot asa , pentru perioada 01.01.2013-12.01.2013, dorim un sejur la ski pentru 4/5 nopti , cazare demipensiune , daca se poate.

    Iti multumesc inca odata si Va doresc succes in actiunile voastre ( cine stie , poate si asta este o idee de a face o comunitate pentru familii, din pacate anul acesta pentru vacanta de ski nu am putut sa ne cuplam cu prietenii nostrii, fie au avut alte preferinte , sau au suferut accidente de ski anul trecut sau pur si simplu nu au avut bani, oricum mie mi se pare foarte interesanta ideea de a cunoaste si interactiona cu oameni "noi" ).


Sa aveti o zi din ce in ce mai buna!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #20 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 09:02 »
Laura, imi amintesc de tine, ai fost "fotbalistul" la carnavalul Fun Camp Sibiel 2010. Ma bucur sa stiu de tine si ca esti ok!

Despre actiuni tu stii, ca ceea ce organizez eu aici sunt gandite si organizate astfel incat sa ating obiectivul principal: cel de socializare. Mai greu sa se potriveasca ca program pt cupluri. Sunt tipuri diferite de actiuni.

Modulele pt anul viitor inca nu se deschid, ele sunt in pregatire. Doar in 2-3 saptamani vor fi toate gata. Sunt finalizate doar Portugalia si Spania.

In ceea ce priveste Bon Voyage:
Samiza poate fi apelata la 0745 106526 si pe samiza@bonvoyagesibiu.ro. Contacteaz-o direct.
Ea este specializata pe leisure deci te poate indruma si ajuta  foarte bine sa-ti alegi ceva potrivit. Eu sunt pe corporate, in special incentive-uri si pe grupuri leisure.

Offline ioanam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #21 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 14:21 »
Vin si eu. Am trimis mail Samizei. :applause:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #22 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 14:26 »
 :thumbup:
1.Gabi P Tg Mures
2.Mihaela S Tg Jiu
3.Nora Galati
4.Delia L.
5.Plusar - Bucuresti
6. Malina - Iasi
7.Ioanam
8.Oana Maria P
9.si ...subsemnatul

Offline andre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #23 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 16:20 »
Gigi, eu m-am inscris ieri, pe mail la Samiza pentru Spania.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #24 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 17:22 »
Andre, e a treia vacanta care ne-o petrecem impreuna, aici in Singles Camp!
Adaugam, cu  :dance:  pe lista:
1.Gabi P Tg Mures
2.Mihaela S Tg Jiu
3.Nora Galati
4.Delia L.
5.Plusar - Bucuresti
6. Malina - Iasi
7.Ioanam
8.Oana Maria P
9. Andre - Iasi
10.si ...subsemnatul

Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #25 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 17:29 »
Gigi , si eu m-am inscris ieri,am vorbit la telefon cu Samiza.Te rog verifica. :-*

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #26 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 17:45 »
Nu am luat inca lista de la Samiza, Emi. I-am dat doar eu ce am avut, azi de dimineata, inainte de a pleca la agentie. A ramas sa unim listele sa vedem unde suntem cu inscrierile, pt ca vad ca ne apropiem si aici de inchiderea inscrierilor si nu vreau sa creez situatii de inscriere fara sa mai pot oferi loc. Te trec pe lista.... :thumbup:
1.Gabi P Tg Mures
2.Mihaela S Tg Jiu
3.Nora Galati
4.Delia L.
5.Plusar - Bucuresti
6. Malina - Iasi
7.Ioanam
8.Oana Maria P
9. Andre - Iasi
10 Emi 53 - Cluj
11. Nadina F - Bucuresti
12. Codru - Dej
13. Aurelia P
14.si ...subsemnatul


Offline Emi 53

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 176
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #27 : Miercuri, 31 Octombrie 2012, 18:06 »
 :kissing:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Viva Espana! Circuit si plaja.Andalucia-Gibraltar-Maroc.2 – 12 septembrie 2013
« Răspuns #28 : Duminică, 04 Noiembrie 2012, 09:19 »
Practic aici au mai ramas 4 locuri.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
...3.

1.Gabi P Tg Mures
2.Mihaela S Tg Jiu
3.Nora Galati
4.Delia L.
5.Plusar - Bucuresti
6. Malina - Iasi
7.Ioanam
8.Oana Maria P
9. Andre - Iasi
10 Emi 53 - Cluj
11. Nadina F - Bucuresti
12. Codru - Dej
13. Aurelia P
14. Maria U
15.Gigi