Autor Subiect: Gradina Zanelor. Parcul National Cozia 9 - 12 mai 2013  (Citit de 57936 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Gradina Zanelor. Parcul National Cozia 9 - 12 mai 2013
« Răspuns #195 : Duminică, 19 Mai 2013, 12:47 »
:bow: Multumesc si aici celor care au trimis poze.
Aproape ce le-am terminat de sortat, împachetat în foldere.
Postez 3 din zecile (dacă nu or fi cu suta) de pe lista cu preferate de mine.
Nu se vede nici o față, deci n-ar trebui să fie cu supărare pentru nimeni.

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline angela_2

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
Re: Gradina Zanelor. Parcul National Cozia 9 - 12 mai 2013
« Răspuns #196 : Marți, 21 Mai 2013, 21:20 »
Salutari tuturor!
Multumesc si eu pentru pozele trimise. M-am bucurat sa le primesc si sa le rasfoiesc.  :)

Offline rodisolo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Gradina Zanelor. Parcul National Cozia 9 - 12 mai 2013
« Răspuns #197 : Miercuri, 22 Mai 2013, 12:54 »
3500 de poze! pina acum...
De citeva ori mi-au venit in minte la Cozia cuvintele lui Faust: „O, clipă, rămâi! Eşti atât de frumoasă!”. Dincolo de fotografiile pretioase pentru arhiva personala, mi-au ramas in memoria afectiva instantanee insotite de senzatii de incintare, frica repede invinsa, sete, nerabdare, exasperare, triumf, impacare cu trecutul si prezentul, "intoarcere la inocenta"...
Multumesc tuturor celor care mi-au intins o mana cind eram agatata de stinci, celor care au batut aceleasi poteci si mi-au lasat in grija ramuri si tulpini de care sa ma sprijin, care mi-au intors un zimbet, care mi-au admis tacerile si ingindurarea.
 :D  Parca as rosti un discurs la decernarea unui premiu. Chiar asa ma simt: o cistigatoare.
N-ar fi fain sa reeditam impreuna un traseu nou, cind vom fi pregatiti ?

Offline cristi.bolos.3

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Gradina Zanelor. Parcul National Cozia 9 - 12 mai 2013
« Răspuns #198 : Luni, 27 Mai 2013, 08:39 »
Sigur ca DA. De ce nu?

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Gradina Zanelor. Parcul National Cozia 9 - 12 mai 2013
« Răspuns #199 : Sâmbătă, 01 Iunie 2013, 21:00 »
Si eu as vrea!

Offline rodisolo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Gradina Zanelor. Parcul National Cozia 9 - 12 mai 2013
« Răspuns #200 : Marți, 04 Iunie 2013, 16:12 »
O actiune de ecologizare a minunatului nostru parc national, iata ocazia perfecta  :thumbup:
Si de la cine putea sa vina asa idee buna, iaca de la Pavel!
Culmea este ca am facut chiar un "interviu" atunci in excursie cu una dintre colege, aproape in joaca. Ea, preocupata si deranjata :(( de cutiile de bere si celofanele de biscuiti aruncate pe cararile muntelui, avea la un moment dat bratele pline de cite adunase. Eu, fire simtitoare si artistica  :coolsmiley: (HAHA), imi adunam material pentru reveriile de mai tirziu. Printre secventele de frunze soptitoare si riul plin de mistere ce se rostogolea grabit, presarate de cugetari proprii si mesaje catre cei ce-au fost si cei care vor fi, am filmat-o si pe ea. Imediat ce voi dezbara filmul de partea cam prea personala, si desigur cu acordul ei, o sa vi-l trimit.