Autor Subiect: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010  (Citit de 91577 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« : Joi, 18 Martie 2010, 19:10 »
In cateva zile se inchide lista, nu doresc sa fiim mai mult de 23 maxim 25 persoane, pt ca toata lumea sa stea singur in camera, exceptie fac cele 3 perechi de prietene care sosesc impreuna si carora le pregatim cate un apartament, unde vor avea si ele camere separate.
Identitatea fiecarui participant va fi cunoscuta doar la Sibiel, la coctailul pregatit in sala de conferinte - exceptie vor face cei care se vor cunoaste pe drumul spre Sibiu.
Referitor la transport, am sa va rog pe fiecare care veniti sa-mi trimiteti pe mesaj personal, din ce oras veniti si cu ce intentionati sa veniti, astfel incat, in situatia in care sunt persoane din acelasi oras, sa puteti veni impreuna. Eventual scrieti-mi - vin cu masina mai am doua locuri libere. Pentru persoanele care vin cu trenul, trebuie sa stiu ora de sosire in Sibiu, pt a fi asteptate si conduse spre pensiune.
Sa aveti cu voi, pt unii ma repet, dar prefer sa o fac pt a fi sigur ca toata lumea a fost informata:
- ghete comode cu care sa putem urca spre cetate (tot traseul nu mai mult de 3 ore)
- hanorac de ploaie; suntem la munte si niciodata nu se stie cand incepe ploaia
- un rucsac mic in care sa va incapa un sandvici, apa, si intr-o punga de plastic in care sa nu intre umezeala un pluover
- o caciulita sau o sapca
- un briceag sau un cutitas
- pt prima seara, la petrecerea de foc de tabara, ceva gros, seara se lasa frigul
- pt petrecerea de sambata ceva usor in care se poate dansa
- luati cu voi daca aveti aparat foto, camera video - la aceasta prima intalnire nimeni nu va avea acces din exterior cu foto sau video.
- nu aveti nevoie de prosoape, sapun, feon: fiecare camera are baie, uscator de par, sampon
Daca cineva este diabetic, sau tine un regim strict, daca sunt persoane care au alergii, va trebui sa-mi comunicati din timp.
- nu va luati mancare, meniul care este inclus in tarif este arhisuficient si nu o sa mai aveti nevoie de altceva
Si important:
LASATI ACASA SUPARARILE, PROBLEMELE, SFIALA, TIMIDITATEA. LA SIBIEL VOM FI TOTI PRIETENI, NE INTALNIM SA NE DISTRAM SI SA NE SIMTIM BINE. N-AVEM IDEI PRECONCEPUTE DESPRE CEILALTI PARTICIPANTI SI II CONSIDERAM DIN PRIMA CLIPA PRIETENII NOSTRI

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #1 : Joi, 18 Martie 2010, 19:14 »
  • 1. adminul
  • 2......

urmatorii doritori se trec ;)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #2 : Joi, 18 Martie 2010, 21:46 »
Am cam lipsit azi dupa amiaza, am avut cateva intalniri si negocieri si doar acum am terminat.
Eu nu sunt pe lista de inscrisi, pentru ca sunt gazda. Noptile ma intorc la Sibiu si ma intorc in fiecare dimineata, fac asta pentru a putea sosi cat mai multi membrii ai comunitatii. Lista va fi publica doar cu o zi inainte de sosire, iar identitatile reale doar la Sibiel. Nu pentru a crea un mister ieftin ci din alte considerente.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #3 : Vineri, 19 Martie 2010, 08:05 »
  • 1. adminul
  • 2. marcutza posibil 45%

urmatorii doritori se trec ;)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #4 : Vineri, 19 Martie 2010, 08:14 »
Bravo Marcutza, te trec cu 45%, nu stiu insa cum sa cazez 45% din cineva...Hai sa glumim si sa fiim veseli azi! Eu m-am trezit tare bine dispus. Daca veti nevoie de un pic de stare buna, am destula asa ca va pot da si voua. Incep cu tine Marcutza, completand cu 55%. Este ok?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #5 : Vineri, 19 Martie 2010, 08:20 »
cu completarea adminului :))

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #6 : Vineri, 19 Martie 2010, 08:25 »
De acord!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #7 : Vineri, 19 Martie 2010, 08:31 »
  • 1. adminul
  • 2.marcutza posibil 45%
  • 3.awana sigur 100%


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #8 : Vineri, 19 Martie 2010, 08:46 »
Suntem confirmati, cu mine cu tot, 21 pana acum. Asa cum spuneam, maximul de participanti la acest eveniment este 25, pentru a se asigura intimitatea fiecaruia si a se caza in camere separate. Deci mai este putin pana cand ichidem lista. Mai sunt cativa membrii care inca nu-si cunosc programul, dar urmeaza ca in urmatoarele 2 -3 zile, primesc raspunsul si de la ei. Antena 1, inca n-a difuzat emisiune filmata la Sibiel, va aprea in urmatoarele zile, dar nici cei din Sibiu nu stiu cand. Oricum in cadrul unui observator. Azi, maine, nu stiu. In schimb l-au dat pe local de 3 ori ieri, prilej de telefoane, de data aceasta de la cunoscutii din Sibiu, care nu stiau de proiectul acesta.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #9 : Vineri, 19 Martie 2010, 08:48 »
Suntem confirmati, cu mine cu tot, 21 pana acum. Asa cum spuneam, maximul de participanti la acest eveniment este 25, pentru a se asigura intimitatea fiecaruia si a se caza in camere separate. Deci mai este putin pana cand ichidem lista. Mai sunt cativa membrii care inca nu-si cunosc programul, dar urmeaza ca in urmatoarele 2 -3 zile, primesc raspunsul si de la ei. Antena 1, inca n-a difuzat emisiune filmata la Sibiel, va aprea in urmatoarele zile, dar nici cei din Sibiu nu stiu cand. Oricum in cadrul unui observator. Azi, maine, nu stiu. In schimb l-au dat pe local de 3 ori ieri, prilej de telefoane, de data aceasta de la cunoscutii din Sibiu, care nu stiau de proiectul acesta.

O să încerc să urmăresc şi eu Observatorul. Mă bucur că deja s-au strâns 21. :D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #10 : Vineri, 19 Martie 2010, 08:56 »
Da si eu ma bucur, ca lumea raspunde la astfel de actiuni. Trebuie sa marturisesc ca aveam o anumita teama vis a vis de eveniment, desi cativa membrii mai vechi ma asigurasera ca o sa participe si primisem multe semnale pozitive.
Sunt 100% convins ca dupa o prima actiune, se vor dori si altele, iar ceilalti membrii au sa participe si ei. Asta era important, sa se sparga gheata, membrii sa se cunoasca intre ei si sa se asigure ca un grup singles se poate distra de minune. Sa stiiti ca am avut confirmarea ca astfel de actiuni ajuta mult la socializare, acum un an si jumatate, cand am organizat pt o comunitate profesionala asa ceva. Era pentru prima data cand se intalneau, discutasera doar prin intermediul unui grup virtual. Si s-au distrat extraordinar.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #11 : Vineri, 19 Martie 2010, 10:18 »
Şi dacă vremea va ţine cu noi va fi "super".

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #12 : Vineri, 19 Martie 2010, 10:36 »
Am relatii mari "sus", asa ca va fi cu siguranta!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #13 : Vineri, 19 Martie 2010, 13:32 »
Am relatii mari "sus", asa ca va fi cu siguranta!

Bine că ştiu la cine să apelez de acum când vreau o rază de soare.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #14 : Vineri, 19 Martie 2010, 13:36 »
Am găsit pe net poze din Sibiel. Cred că ar trebui să ne arăţi tu câteva despre acel loc cu explicaţii şi obiceiuri ca să ştim câte ceva înainte de a ajunge acolo.