Autor Subiect: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010  (Citit de 91562 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #465 : Luni, 19 Aprilie 2010, 09:12 »
Aştept cu nerăbdare să ne revedem.
Plus că acum îi vom contamina şi pe noii membri.
nihil sine deo

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #466 : Luni, 19 Aprilie 2010, 11:21 »
Ionut : Buna seara tuturor! Dupa cum a spus si d-nul Candea ,nu stiu de ce mesajele nu au aparut!
           In legatura cu reteta de clatite nu stiu la care va referiti, v-am pregatit mai multe feluri.
           Doresc sa va multumesc atat din partea mea, cat si din partea colegilor mei pentru vorbele frumoase care le-ati scris despre noi. Va astept din nou la Sibiel!



referirea era la acele minunate clatite umplute cu carnita.... ca sa nu mai pomenim si de ciorbita aceea grozava din care unii au reusit sa manance si doua portii...
multumirile le meritati voi, pe deplin, pentru maniera in care stiti sa va primiti si sa va omeniti oaspetii... sunteti asa cum ne-am dori sa fie toti oamenii..... calzi, primitori, deschisi, veseli, politicosi, cu mult bun simt si bunatate... sper sa ne mai revedem si sa-i contaminati pe toti cei care va vor cunoaste... sa va dea viata tot ce va doriti si multi prieteni ca noi... ca suntem grozavi, nu ???   hi,hi,hi...
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #467 : Luni, 19 Aprilie 2010, 14:08 »
Eu doresc felul principal care s-a servit pe 9 seara... acela dulce-picant cu pui.... pui....
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #468 : Luni, 09 Aprilie 2012, 10:25 »
Azi se implinesc 2 ani de la prima actiune Singles Camp. Era 9 aprilie 2010 si ii asteptam cu emotie, nerabdare si bucurie pe cei Douazecisicinci sa ajunga la Sibiel. Au fost primii membrii Singles Camp care au participat la o tabara, primii care au avut incredere in mine si proiectul meu, primii care si-au dorit sa iasa si sa cunoasca alti single. Ceea ce este Singles Camp azi, li se datoreaza mult lor, ei au fost cei care au spart gheata, care au creat un istoric, care i-au incurajat sa participe pe urmatorii. Almi_gabi, Capsuna, Cristi, Adi „greierasul”, Steliana, Tania, Nicko, Brandy, Ioana, Carmenus, Carmentoma, Jumatate, Smaranda, Marcutza sunt cativa dintre ei, cativa dintre cei cu care am petrecut atunci o poveste de vis. Cei doi ani au trecut ca un fulg, nici nu i-am simtit. Adevarul ca aceasta actiune, acest proiect, m-a captat atat de tare, sunt atat de mult cufundat in el, incat zilele, saptamanile, lunile parca zboara. Nu stiu cum o sa fiu si ce o sa fac dupa momentul in care va trebui sa fac pasul inapoi, nu stiu cum o sa rezist fara sa fiu conectat zilnic de voi si cum o sa-mi fie fara vacantele si iesirile impreuna. Cu siguranta foarte greu, o sa am nostalgia celor pe care i-am intalnit aici, cu care am calatorit, cu care am petrecut nopti intregi, cu care am urcat pe munte....Au trecut doi ani, mai sunt doi. Vreau sa ma bucur de fiecare moment, de fiecare intalnire si sper mult ca acest proiect sa mearga mai departe si dupa ce am sa ma retrag.

De cand am schimbat fata forumului, am creat un spatiu in care mai scriu cate ceva, printre picatele; cand am timp.Acum este o prezentare a proiectului, asta pentru cei care doresc sa intre in SC, pe care am sa o reproduc mai jos. In spatiul urmator, sub acest articol, are sa apara o rubrica permanenta, la fel cum la inceput aveam Tema zilei.
Asta pe site, www.singlescamp.ro, cu scroll, pe coloana centrala.

Actiunea mea se adreseaza acelor “singuri” care-si doresc sa iasa, sa cunoasca oameni noi, sa se bucure de cateva zile de vacanta. Acelora care nu vor sa stea intre patru pereti in week-end-uri, care-si doresc sa petreaca sarbatorile inconjurati de lume, care au deschiderea si placerea sa intalneasca alti single.
Proiectul Singles Camp va ofera cadrul in care puteti sa calatoriti, sa va distrati, sa cunoasteti alte persoane singure. Depinde doar de voi sa participati, sa va alaturati celor peste 1700 de membri cati numara comunitatea.
Trebuie in primul rand sa priviti cu incredere ceea ce se intampla aici, sa fiti convinsi de seriozitatea celor care organizeaza, de calitatea oamenilor care participa, de atmosfera excelenta din tabere, de alegerea potrivita a destinatiilor si locatiilor. Aveti pentru asta forumul, acolo puteti citi reactiile de dupa actiuni a celor care au participat. Au fost pana acum peste 50 de actiuni, au trecut prin ele peste 500 de oameni, suntem in al treilea an de functionare a proiectului Singles Camp.
Tara asta este plina de minunatii, avem Maramuresul, Delta, Bucovina, Retezatul, Marginimea Sibiului, Cheile Nerei, Cheile Turzii, Cozia si multe alte locuri extraordinare. Haideti sa le vedem impreuna!
Eu am calatorit mult si va pot fi un bun ghid. Stiu sa aleg, stiu ce sa va arat, stiu ceea ce va poate face placere. Particip pentru o perioada limitata de doi ani la acest proiect, timp in care puteti beneficia de tot ceea ce va pot eu oferi. Putem vizita impreuna Spania, Italia, Cehia, Austria, Ungaria, Slovacia, Germania. Avem doua veri in care sa facem plaja la Mediterana, la Adriatica si la Marea Neagra. Calatorim cu microbuzul, in grupuri mici, astfel incat sa fie cat mai intim si flexibil posibil. Ne putem opri oricand, sa ne bucuram de un peisaj, de o floare. Nimeni nu ne zoreste sa nu savuram o cafea sau o bere.

Dorinta si visul meu este ca dupa acesti doi ani de participare impreuna cu voi la proiect, sa se formeze o comunitate fidela, conturata si cu un nucleu stabil, astfel incat sa se creeze posibilitatea formarii si infiintarii de cluburi singles in toata tara. Dar pentru asta este nevoie de deschiderea celor care participa, de fidelitatea lor, de formarea unor legaturi stranse intre membrii, de incredere. Si nu in ultimul rand de un numar de cca 3.000 de membri ACTIVI.

Ajutati proiectul, facandu-l cunoscut prietenilor, altor single, pe facebook, in mediile voastre. Participati la forum, la actiuni, mentineti legaturile create in tabere cu ceilalti participanti. Singles Camp ar putea servi peste ani de zile zeci de mii de persoane care trec prin perioade de singuratate, ca voi acum. Este important sa gaseasca un loc in care sa-si poata petrece vacantele, sarbatorile, week-end-urile si local, dupaamiezele libere.



Caroline

  • Vizitator
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #469 : Luni, 09 Aprilie 2012, 11:30 »
Au trecut doi ani, mai sunt doi. Vreau sa ma bucur de fiecare moment, de fiecare intalnire si sper mult ca acest proiect sa mearga mai departe si dupa ce am sa ma retrag.

Gigi, eu chiar n-am inteles de ce acest deadline si de ce vrei sa te retragi "in plina glorie".  :-\

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #470 : Luni, 09 Aprilie 2012, 12:14 »
wow, au trecut deja 2 ani ? ce a zburat timpul Gigi, parca ar fi fost ieri; imi aduc aminte ce emotii am avut parca trebuia sa dau examen,.
atunci  am stat intr-un apartament ( m-a incantat  mobilierul, nu mai vazusem pe nicaieri )  cu marcutza si carmentoma; cat mi-a placut  atmosfera si felul cum am petrecut cele 2 zile la Sibiel; 
atunci m-am dat pentru prima oara cu tiroliana ( cand m-am vazut infasurata in echipamentul acela ca de parasutisti mi-a strafulgerat un gand ce mi-o fi venit sa ma dau eu cu dracovenia asta ?   :faint:; dupa ce am traversat  valea mi-a revenit inina la loc si in final m-a amuzat  experienta  :thumbup:) ;  pictura pe sticla ( cine ar fi zis atunci ca am sa mai discut cu pictura si in alt context  :) ); focul de tabara care mi-a adus aminte de taberele din scoala ; dansul si karaoke ; mica drumetie facuta prin padure; mi s-au derulat toate prin minte acum recitind ce s-a scris  pe aici
a fost minunat si a fost inceputul unui drum alaturi de SC pe care nici nu mi l-am imaginat la acea vreme, multumesc Gigi si felicitari pentru ce ai realizat pana acum cu acest proiect

Offline adda

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1326
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #471 : Luni, 09 Aprilie 2012, 19:53 »
La multi ani  Singles Camp !!!    :flori:
Gigi sa fii sanatos, sa ai putere, rabdare si multe idei stralucite precum cea de a creea un concept nou cum este SC!  :applause:

Offline andre

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #472 : Luni, 09 Aprilie 2012, 20:11 »
Felicitari Gigi pentru proiectul SC si multumesc !!!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #473 : Marți, 10 Aprilie 2012, 07:08 »
La multi ani! Un proiect mai mult decat frumos si eficient, un proiect genial! Un proiect realizat cu multa munca, implicare si initiative, cu multa daruire. Felicitari din tot sufletul, Gigi! :) :applause:

luciamanta

  • Vizitator
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #474 : Marți, 10 Aprilie 2012, 07:26 »
Stii, Gigi, ar fi binevenit un remember al taberei din 2010, un remember la care sa participam si noi, cei vechi, dar si cei nou intrati in comunitatea SC. :) ::)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #475 : Marți, 10 Aprilie 2012, 07:42 »
O sa incerc asta, anul viitor cand se fac 3 ani. Am in plan.

Nu trebuie sa-mi multumiti, ceea ce am realizat aici, mi-a adus bucurii si satisfactie cat pentru o viata....

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #476 : Miercuri, 11 Aprilie 2012, 08:22 »
O sa incerc asta, anul viitor cand se fac 3 ani. Am in plan.

Nu trebuie sa-mi multumiti, ceea ce am realizat aici, mi-a adus bucurii si satisfactie cat pentru o viata....

LA MULTI ANI!

AI UITAT GIGI ... SUNT NASA :D

LA MULTI AUI DIN INIMA CU TOATE CUVINTELE FRUMOASE DIN LUME, CU CELE PE CARE NU LE PUTEM ROSTI,
PUTEREA CREDINTEI SA-I FACA PE TOTI MEMBRII ACESTUI CLUB SA SIMTA SARBATOAREA!!!

LA MULTI AUNI GIGI! LA MULTI AUNI DRAGI MEMBRI! LA MULTI AUNI PROIECT!
nihil sine deo

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #477 : Marți, 02 Octombrie 2012, 18:12 »
Dupa ce am venit de la Sibiel, m-am uitat pe acest topic. Exista multe similitudini intre acea petrecere si cea la care am participat acum. Acelasi loc, aceleasi gazde. Doar voi ati fost altii. Dar atmosfera a fost aceiasi. Am surprins multe momente, de supergrup si asa simtisem si atunci. Dupa petrecerea de atunci nu stiam cu ce sa incep mai repede, atat de multe gandeam si doream sa fac. Acum, dupa ce ultimii au plecat de la Sibiel, am avut aceiasi stare, de dorinta de a face inca multe pentru Singles Camp. Cat de mult conteaza un moment ca asta, cat de mult poate sa te motiveze o reusita! Cat de multa incredere castigi dintr-o data!

Imi spunea Bit si avea perfecta dreptate, ma simtise ca acumulasem in mine oboseala si devenisem cel putin dupa ultimele 3 tabere daca nu usor irascibil, atunci sensibil oricum. Este clar ca toate aceste iesiri ma consuma si fizic si psihic, imposibil sa nu se intample asta daca esti o persoana careia sa-i pese. Cadrul apare simplu si firesc, dar in spatele lui este munca si efort. Care acumulat iti ia din energie, rabdare, toleranta. Lucruri aboslut necesare intr-o actiune. Fara astea, sunt fara sansa de a face ceva bun.

Satisfactia este rezultatul. Daca acesta este vizibil si confirmant pentru ce ai facut, este superok, simti ca tot efortul nu este in zadar si esti motivat sa continui. Daca in schimb simti altceva, atunci incerci sa fi conservativ si incepi sa te retragi cate un pas. Marele meu noroc este ca foarte mare parte din voi sunteti niste oameni deosebiti si chiar daca ma simtiti tensionat, obosit, uneori chiar dezamagit, stiiti sa ma aduceti inapoi pe sine.

Acum am o perioada in care trebuie sa ma linistesc, sa ma adun, sa-mi rezolv problemele la Sibiel. Apoi am sa ma apuc din nou de treaba. Impreuna cu Bogdan o sa lansez zilele astea chestionarul de care v-am mai vorbit si de a carui raspunsuri o sa am mare nevoie pt a evalua ce am de facut in continuare.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Tabara Sibiel 9 - 11 aprilie 2010
« Răspuns #478 : Miercuri, 03 Octombrie 2012, 23:28 »
Acum am o perioada in care trebuie sa ma linistesc, sa ma adun, sa-mi rezolv problemele la Sibiel.

"Problemele nu pot fi rezolvate cu acelasi nivel de gandire cu care au fost create."  :) - Einstein

fara dorinta, nu avem revelatie!  ;)
nihil sine deo