Autor Subiect: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013  (Citit de 45059 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #45 : Vineri, 19 Iulie 2013, 21:36 »
Cu regret trebuie sa renunt la acest taseu. 
Am o problema de sanatate care nu se amelioreaza pana la data plecarii.
Am vorbit azi cu Gigi si m-a sfatuit sa scriu pe forum.

Daca este vreun doritor_doritoare sa mearga = rog sa ma contacteze pe adresa
win.gabriela@yahoo.com
Sau pe facebook = Pustianu Gabriela
 :( :'(

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #46 : Luni, 22 Iulie 2013, 09:48 »
Eiiii, dar ne apropiem si aici de plecare.  :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Am vazut ca mai sunt 2-3 renuntari, modificari, schimbari asa ca inca nu ma grabesc cu lista finala, pana miercuri, inainte de plecarea pe Cheile Nerei. Tot atunci despre microbuz, sofer etc...

Nu uitati ca avem o zi de munte, la Creasta Cocosului. Unde deja stiti sfaturile: ghete de munte sau trekking pe glezna, rucsac mic, pelerina. Unghii taiate la picioare, sa nu va bata in varful bocancului si sa va raniti....E un traseu submediu, dar de o jumatate de zi, deci e ceva de mers. Mult pe plan sau pe panta foarte lina, insa ultimele sute de metrii le facem pe o poteca cu un unghi mai mare....Aveti insa balustrada pe o portiune destul de mare si doar o distanta scurta este neasigurata. Cu ceva pietre, dar ....nu ca in Retezat!  :)

Sa va luati cu voi pe microbuz sandvici-uri si apa, nu se vor face opriri pt masa la restaurant. Si inarmati-va cu un pic de rabdare. Din Bucuresti pana la Surdesti aveti ceva de mers.... ::)

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #47 : Luni, 22 Iulie 2013, 13:58 »
Anul trecut drumul a fost foarte usor si frumos,datorita dragului nostru sofer de microbuz.Daca veti avea sansa sa fie acelasi,totul o sa fie mai mult decit o.k. :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #48 : Luni, 22 Iulie 2013, 14:14 »
E acelasi.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #49 : Marți, 23 Iulie 2013, 12:47 »
Hei, se apropie plecarea în Maramu.
Abia aștept! Sper că retragerile se opresc aici, astfel încep să mă îngrijorez că se suspendă acțiunea :tickedoff: :-\
Oricum înțeleg că nu mai e cazul de 3 în cameră.

Iupiiii, săptămâna viitoare sper să mă eliberez de treburi presante si sa incep să mă conectez încet încet  la vacanță.... :dance:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #50 : Marți, 23 Iulie 2013, 13:12 »
In locul unui retras ...sunt doi care doresc sa vina... :). Deci actiunea nu este in nici un fel afectata...si da, mai este foarte putin, pana la rachiul de Maramu'.  :yeah:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #51 : Marți, 23 Iulie 2013, 14:04 »
Admin, le-ai încurcat! Rachiu se bea în Moldova. În Maramu se bea horincă :)))))))) :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #52 : Marți, 23 Iulie 2013, 14:53 »
La noi la Sighi' totu-i o tuica s'un rachiu.....D'apai si palica-i buna... :thumbup:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #53 : Marți, 23 Iulie 2013, 15:25 »
da, dar moroșenii îs cam orgolioși. Să nu-i supărăm, să zicem horincă și să bem tăt rachiul ;D
De data asta, am grijă să nu mă încurce nici o bere comandată și începută în moment nepotrivit, ca să mă bucur pe îndelete de țuiculița moroșenească  :D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #54 : Marți, 23 Iulie 2013, 16:30 »
Wonderland din pacate nu este alegerea mea, de anul trecut am ramas cu gandul la Maramures, de site aflasem tarziu pentru a merge, eram asa pregatita ca de data asta "imi vine randul " dar nu pot face fata traseului, am o problema medicala la picior, aia e baiul ca altfel de era altceva nu renuntam. Sunt fortata de picioroncul asta al meu  :-[ :-[
asta e, va doresc celor ce mergeti sa va ganditi un pic si la astia ramasii de caruta  :-[ oricum astept pozele de la voi :) si cu gandul am sa fiu cu voi :)

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #55 : Marți, 23 Iulie 2013, 16:57 »
mi-am imaginat că nu renunță nimeni de...plăcere. scuze dacă am părut insensibilă sau critică. N-a fost intentia mea. Eram mai mult îngrijorată pentru mine la gândul că s-ar putea anula excursia.
Dar Gigi m-a liniștit total cu palinca :)

Să te faci bine, asta e important acum :flori:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #56 : Marți, 23 Iulie 2013, 18:19 »
De data asta n-am sa uit tuica acasa.  ;) Si facem un coctail palinca de Maramu cu BubuGica, de ..... oO Doar o data fac 52 de ani, adica exact jumatate din cat mi-am propus.... :yeah:

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #57 : Marți, 23 Iulie 2013, 19:07 »
buna seara. unii se retrag, altii se hotarasc pe ultima suta de metri. ieri am achitat tot

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #58 : Marți, 23 Iulie 2013, 19:34 »
Gigi, io zic să-ți reconsideri așteptările. Cică ființa umană  e programată genetic să trăiască 130 de ani. Iar un bunic sexy ca tine - poate să se aștepte la asta  :)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 276
Re: Hai-da-hai la Maramu’! Excursie in Maramures 7 – 11 august 2013
« Răspuns #59 : Marți, 23 Iulie 2013, 22:03 »
NUUUUUUUUUUUUU , stai linistita wonderland ca nu asa am luat treaba, doar vroiam sa-ti spun motivul renuntariimele.
mi-e de greu ca nu pot merge, dar n-am incotro.

mi-am imaginat că nu renunță nimeni de...plăcere. scuze dacă am părut insensibilă sau critică. N-a fost intentia mea. Eram mai mult îngrijorată pentru mine la gândul că s-ar putea anula excursia.
Dar Gigi m-a liniștit total cu palinca :)

Să te faci bine, asta e important acum :flori: