Autor Subiect: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013  (Citit de 42811 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 12 Octombrie 2013, 20:18 »
Uite asa sau construit mall urile si zgaraie norii din Dubai cu mina de lucru ieftina si putin pretentioasa,,,Chicken Tadoori este foarte faimos prin fast foodurile indiene  ca sa revin la mincaruri asiatice si este chiar foarte gustos :) da mie imi place cum mananca ei cu minutele :)))

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #16 : Luni, 14 Octombrie 2013, 10:17 »
A mai ramas doar aceasta actiune...sa vorbim despre ea...

Asa cum va spuneam, o sa fie o actiune cu tenta fun. O sa vina Ionut, bucatarul nostru de la Sibiel si o sa gatim ceva special pentru masele de pranz si cina de sambata. Impreuna, noi pe post de ajutoare....Vad ca Nicu pregateste si el ceva deosebit asa ca ...ne suflecam manecile....Vineri seara o sa fie un barbeque, cu participarea ...baietilor.

O sa aduc muzica pentru party-urile de vineri si sambata seara, asa pt a fi antrenati de... Revelion... :dance: *|*

Grupul nu o sa depaseasca 20 de persoane, am limitat numarul pentru a intimiza un pic actiunea, vreau sa dau prilejul celor noi sa ne cunoasca pana la sfarsit pe toti. Partea de gatit limiteaza si ea intr-un fel numarul de participanti, asa ca ne vom opri cu inscrieriele pe la 20...

Acum sunt acasa, zilnic pe forum, asa ca vom putea schimba tot felul de idei si pareri...

Offline iuliana leonte

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #17 : Luni, 14 Octombrie 2013, 11:40 »
Mai mult ca sigur vin si eu.

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #18 : Marți, 15 Octombrie 2013, 16:39 »
A mai ramas doar aceasta actiune...sa vorbim despre ea...

Asa cum va spuneam, o sa fie o actiune cu tenta fun. O sa vina Ionut, bucatarul nostru de la Sibiel si o sa gatim ceva special pentru masele de pranz si cina de sambata. Impreuna, noi pe post de ajutoare....Vad ca Nicu pregateste si el ceva deosebit asa ca ...ne suflecam manecile....Vineri seara o sa fie un barbeque, cu participarea ...baietilor.

O sa aduc muzica pentru party-urile de vineri si sambata seara, asa pt a fi antrenati de... Revelion... :dance: *|*

Grupul nu o sa depaseasca 20 de persoane, am limitat numarul pentru a intimiza un pic actiunea, vreau sa dau prilejul celor noi sa ne cunoasca pana la sfarsit pe toti. Partea de gatit limiteaza si ea intr-un fel numarul de participanti, asa ca ne vom opri cu inscrieriele pe la 20...

Acum sunt acasa, zilnic pe forum, asa ca vom putea schimba tot felul de idei si pareri...

Eu in cateva zile o sa dau avansul,,,,dar sa vedem ce mincaruri din bucataria altor popoare care mi sunt si colegi mi am amintit :bors ucrainean si clatite rusesti cu carne( ,,pelimeni"), sunt  delicioase, va asigur :) .

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #19 : Miercuri, 16 Octombrie 2013, 08:05 »
   Pasi pe carari de toamna, la Bran

   Copaci cu brate dezgolite...acceptand, covor de frunze cazute, din care culoarea dispare odata cu seva...fasait,troznet de chemare pierduta...vant, nori amestecandu-se.
   O raza de soare mangaie cu dragoste un obraz de copil alergand printre garduri...viata...
   In spate, cu mantia-i de gheata, vesnic de straja,e muntele...
 
   In vatra lemnul trozneste cu zgomot, flacara joaca in minunate culori, e zumzet, un acord de chitara, glasuri de oameni...cateva versuri, oare, ale carui poet pierdut
   odata cu copilaria noastra...!
   Miroase bine, cat de bine, asa cum gatea odata bunica !
   Mi-e foame, atat de real,poate mi-e dor...!


  Da, suntem noi, la Bran !
 

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #20 : Vineri, 18 Octombrie 2013, 11:35 »
Batai tot. de pe un picior pe altul...in asteptarea vestii ca sunt bunic...Mai scriu, mai dau cate un telefon, mai ma gandesc la cate ceva...

Se apropie si Branul, sunt in jur de 22 de inscrisi, din care au achitat imi spunea Samiza, vreo 12 persoane.

Am ales alta locatie fata de acum 2 ani, am vrut sa fim toti impreuna, atunci eram in doua corpuri diferite. Locatia pe care am gasit-o si inchiriat-o este foarte potrivita: are un cadru exceptional, ofera multa intimitate, are camere doar camere twin, un lining foarte mare in care putem petrece dar si socializa si o...bucatarie bine dotata. Asa ca putem sa facem si partea de cooking camp in conditii f. bune.

Locatia se numeste:
Pensiunea Bran Panoramic
comuna Bran, sat Predeluț, Str Muscelului, Nr. 12
GPS: N 45.5312800  E 25.3570000

Avem 7 twin + 2 apartamente, deci capacitatea maxima este de 18 persoane

O sa inchiriem un microbuz Bucuresti - Bran si retur, plus ca o sa vin si eu din partea dinspre Sibiu, putand sa mai iau pe cei din zona...

Inchid, pt ca am primit vestea: sunt bunic!!!!!!!!!!!!!

Offline codruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #21 : Vineri, 18 Octombrie 2013, 11:51 »
Asta da VESTE!!!!!
Felicitari! Sa va traiasca, sa fie sanatosi, si bebe, si parintii...si sa va bucurati de tot ce veti trai de acum incolo!
 :dance: *|*


nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #22 : Vineri, 18 Octombrie 2013, 18:36 »
Felicitari! Sa va traiasca nepotelul,vin si eu la Bran dar nu am internet bankingul la mine si platesc mai greu,,,incerc azi ,maine,,,,,

Offline eugenia_s

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #23 : Vineri, 18 Octombrie 2013, 20:52 »
Felicitaaaari !
Sa traiasca micutul, sa fie sanatos si norocos !

L

Offline Sherban

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
  • Just do it!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #24 : Vineri, 18 Octombrie 2013, 21:43 »
Ce frumos! Felicitari Sa va traiasca, sa fie noroc si sanatos!
Everything changes..

Offline alexas

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #25 : Vineri, 18 Octombrie 2013, 23:16 »
FELICITARI! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatos si norocos!Sa va aduca numai bucurii! Il pupam tare pe bunic!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 19 Octombrie 2013, 08:18 »
Am revenit aici, pentru ca vreau sa va scriu mai multe despre locatie si sa pun 2-3 poze. Multumesc pentru felicitari si primul pahar de bubugica pe care o sa-l beau la Bran, va fi pentru nepot si pentru toti cei care au avut un gand bun zilele astea pt mine...Am doilea pentru Singles Camp, un proiect care as putea spune, fara sa exagerez cu ceva, m-a schimbat aproape total. Mi-a activat resorturi pe care nu stiam sa le am, mi-a readus sentimentul de utilitate si mai ales cel de "Yes I can!" Ceea ce pentru orice om pe lumea asta este extrem de important.

Pensiunea Bran Panoramic este situata in Bran la 2 km de centrul Branului, pe unul din dealurile Predelutului. Ofera o imagine panoramica a imprejurimilor (magura Branului, Piatra Craiului, Bucegii si Castelul Bran.
Are in structura: living (sala de mese), sala de conferinte, bucatarie accesorizata standard, 7 camere duble twin si 2 apartamente dotate cu baie, televiziune prin satelit, balcoane si terase insorite, internet wireless, incalzire centrala. Afara are un loc de gratar pe care o sa-l folosim din plin... :)

La parter are un  living spatios, dotat cu Tv color, jocuri de societate (rummy, table, sah) - adica acolo unde o sa petrecem, o bucatarie mobilata si utilata (vesela, tacamuri, pahare, vase pentru gatit, aragaz cu 4 ochiuri si cuptor pe gaz, 2 chiuvete, 2 frigidere, cuptor cu microunde, mixer multifunctional, prajitor de paine, filtru de cafea, televiziune prin satelit - deci ne vom putea demonstra talentele gastronomice...si mai are un loc in care pot servi masa pana la 32 persoane
La etajul 1 sunt 6 camere duble twin toate dotate cu Tv color, grup sanitar cu cabina de dus, balcon cu vedere panoramica, trei dintre ele spre Piatra Craiului.
La etajul 2 este un apartament (living+dormitor), dotat cu Tv color in living, grup sanitar cu cada mare pe colt, balcon cu vedere panoramica - M-tii Bucegi, Castelul Bran, M-tii Piatra Craiului, o camera, dotata cu Tv color, grup sanitar cu cabina de dus, balcon cu vedere panoramica spre M-tii Bucegi, Castelul Bran, M-tii Piatra Craiului si inca un apartament format din living+doua dormitoare, dotat cu Tv color, grup sanitar cu cabina de dus, balcon cu vedere spre Piatra Craiului


Ansamblu


Camera dubla


Terasa


De pe terasa


Offline elenuca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #27 : Sâmbătă, 19 Octombrie 2013, 09:09 »
buna dimineata tututror,
mai e loc pentru inca o singura?
am citit despre excursia la Bran, mi-as dori foarte mult,pot sa va invidiez?
felicitari pentru cel mai nou pamantean,sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!!!!

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #28 : Sâmbătă, 19 Octombrie 2013, 10:25 »
Multumesc Elenuca! Pt loc ia te rog legatura direct cu Samiza, in agentie. Numarul ei este 0745106526. Dupa cate am inteles azi de dimineata, inainte de a pleca la birou avea confirmari de plata, de la aproape toti cei inscrisi ferm. Ceea ce insemna finalizarea rezervarilor. Dar cum la noi, ultimele doua zile au fost de asteptare si agitatie, nu a ajuns la banca pt a-si aseza platile in lista. Sper sa mai fie un loc astfel incat sa ne putem intalni. Pt prima oara!  :)

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 19 Octombrie 2013, 20:23 »
Gata  am platit si eu cu internet banking asta,lucru diavolului clar! :))