Autor Subiect: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013  (Citit de 42813 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #30 : Duminică, 20 Octombrie 2013, 08:56 »
       

Offline elenuca

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 46
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #31 : Duminică, 20 Octombrie 2013, 09:37 »
clar, nu pot sa merg la Bran!
dar multumesc pentru mesaj!
astazi,m-am trezit foarte singura, trista, cu sentimentul ca nu are nimeni nevoie de mine! am intrat pe forum, am citit multe dintre mesajele postate, am ras in hohote,m-am incruntat,m-am gandit , am reflectat,mi-am notat,iar am citit si iar am ras in hohote.............in fine,nu trebuie sa aiba nimeni nevoie de mine.Eu si cu mine traim destul de bine,amandoua.Ce pacat ca v-am gasit asa tarziu,as fi plans mai putin!!!!!!

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #32 : Duminică, 20 Octombrie 2013, 09:44 »
Sti ca niciodata  nu e tarziu si nu trebuie sa regreti  nimic din ce ai facut ! Si cum nimic nu e intamplator, acum era momentul sa ne cunosti !
Daca atunci cand te trezesti dimineata te bucuri sa citesti putin din ce postam pe aici...intelegi ca sunt multi altii ca si tine...
Uneori cuvintele nu sunt cele mai potrivite si nu vin in momentul mult asteptat, dar gandul nostru ptr. tine exista, chiar de nu te cunoastem ! :)

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #33 : Marți, 22 Octombrie 2013, 14:30 »
  Azi e 22 oct. Peste o luna vom fi la Bran, uitand putin de stresul orasului, de probleme, bucurandu-ne ca niste copii  ce experimenteaza "fuga de acasa".
  De asta data o facem cu maturitate, ne vom gospodari, ne vom organiza...ne vom dezlantui !Ce mai visez, frumos, cu ochii mintii, dezlegand chemarile sufletului!
  Sper sa fie o vreme la fel de frumoasa si noi, deschisi, veseli,in armonie. Pana atunci va imbratisez prin cuvinte!

Offline stefic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #34 : Marți, 22 Octombrie 2013, 15:18 »
Noiembrie,

ne vedem la bran. Tocmai am facut plata. Dar, se schimba situatiunea. Eu o sa stau pe la "Iosif" (ca am platit tarziu, stii tu ce inseamna).

ne vedem acolo, te pup!

de fapt ne vedem la microbuz, cred!

ps. ai vazut ce saptamana frumoasa avem, pt sufletul tau, cu muuuuuult soaaaaaare!!!!!

Offline codruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #35 : Miercuri, 23 Octombrie 2013, 09:01 »
Buna dimineata la oameni buni si frumosi, intr-o asa zi de toamna calda!
Intr-adevar, peste o luna vom fi la Bran. Mi-e inima plina de emotii, pentru mine e o dubla premiera, o data, prezenta alaturi de SC, si alta data, prima mea iesire...singura.
Sper sa trec peste emotii si sa vibrez la unison cu tot grupul, intr-un sigur tot.
Iar nepotelul lui Gigi....pune totul sub semnul de bun augur al inceputului unei noi vieti. Chiar suntem norocosi!

O zi frumoasa si lina!

Offline stefic

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #36 : Miercuri, 23 Octombrie 2013, 14:13 »
Codruta, eu am fost prima oara singura la sibiel. A fost fantastic. si am fost vreo 60 de persoane. Nu stiam pe nimeni.
acum mi-am facut curaj pt a 2 a sesiune: Bran!

o sa-ti placa cu siguranta!

ne vedem acolo!

Offline codruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 23
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #37 : Miercuri, 23 Octombrie 2013, 19:55 »
Multumesc, Stefic!
Abia astept sa ne vedem...sincer.
Pofta vine mancand, nuuuuu?

Seara frumoasa!

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #38 : Sâmbătă, 26 Octombrie 2013, 16:34 »
    Zi frumoasa, calda, o minunatie de toamna...!Ne plimbam agale prin centrul istoric admirand
a nu stiu cata oara cladirile vechi. Gradina de la Hanul lui Manuc plina de lume, murmur si acadele...
Parca si vad cateva trasuri oprind...frumos.Ma intorc acasa, sa fiu cu voi,la un pahar de vorba, sa-l
rog pe Gigi sa ne puna lista cu cei de la Bran.De abia astept sa gust toamna in munti...!

Offline Carmen_Cris

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #39 : Marți, 29 Octombrie 2013, 10:21 »
Buna si bine v-am regasit!
Gigi, sa va traiasca nepotelul, sa va bucurati de el!
Dupa o pauza de un an de-abia astept sa-i revad pe cei din SC si sa cunosc membrii noi. M-am inscris si eu in excursia de la Bran.
Gigi, te rog sa ma ai in vedere pt transportul cu microbuzul Bucuresti - Bran.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #40 : Marți, 29 Octombrie 2013, 10:43 »
Maine o sa afisez lista participantilor si tot atunci am sa transmit tuturor un Email continand o intrebare referitoare la transport. Cine doreste sa vina din Bucuresti, cine din Sibiu...Acum ca m-am apropiat de finalul organizarii excursiilor pe 2014, o sa fiu ceva mai liber si o sa pot intra mai des pe topicurile celor mai apropiate actiuni: Bran si Revelion... :)

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #41 : Miercuri, 30 Octombrie 2013, 16:33 »
   Azi e ce a fost ieri...maine !Si eu tot astept... ;D

nickescool

  • Vizitator
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #42 : Miercuri, 30 Octombrie 2013, 17:52 »
   Azi e ce a fost ieri...maine !Si eu tot astept... ;D


 e cineva interesat de mincare indiana? am cumparat ceva semipreparate ,inca nu am citit instructiunile de folosire,,,,si nici nu am chef prea curand :)
Vama Veche-Nu am chef azi lyrics

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #43 : Miercuri, 30 Octombrie 2013, 17:53 »
Noiembrie, inca suntem in octombrie... :) Putina rabdare intotdeauna, pentru ca trebuie sa intelegeti si voi, ma impart intre foarte multe activitati si obiective. Sibielul este full ca niciodata in octombrie, am acolo multe grupuri in pregatire, ma grabesc sa lansez si programele Singles Camp pe anul viitor, lucrez asa cum spuneam si la soft-ul de la rezervari, pt a va usura si voua si noua partea asta de inscrieri... Am avut si vreo 120 ghivece cu plante care trebuiau duse in sera, pregatite de iarna etc...Sunt unul care ma trezesc la 6.00 si lucrez pana la 22.00. Imi planific totul exact si in ordinea prioritatilor, de aceea doar cand ma apropii de actiune incep sa "intru in atmosfera"..., cu liste, cu programe, etc...Nu ma presati cu rugaminti sau intrebari despre liste, pentru ca efectiv nu am timp sa verific, sa prelucrez si sa postez, nu ca as amana sau ca mi-ar place sa fiu rugat...Nici nu pot sari de la una la alta asa usor, am si asa in lucru simultan multe probleme. Si stii ce inseamna, sa te focusezi pe cateva zeci de probleme diferite zilnic...nu? Stress... :( Si don't forget: intotdeauna fac ceea ce promit...asa ca azi postez lista de participanti si lansez, asa cum spuneam ieri, intrebarea "Cu ce veniti pana la Bran?"

Lista participantilor la Bran cuprinde mult mai multe persoane decat am planificat initial, asa am ajuns sa impartim grupul in doua locatii...Primii in ordinea inscrierilor vor sta in pensiunea anuntata, urmand ca ceilalti sa fie cazati in pensiunea II. Au fost anuntati la momentul platii de catre Samiza, deci din acest punct de vedere nu sunt probleme...Ma bucur de succesul acestei actiuni, am sa stiu la anul sa o orgnizez in ceva de mai mari dimensiuni...Dar, sa vedem lista:

Pensiunea 1
1   Maria M - Bucuresti
2   T Cristina - Bucuresti
3   A Rodica + fetita - Botosani
4   C Aurelia - Bucuresti
5   S Cristina - Bucuresti
6   S Dorina (Dana) - Bucuresti
7   F Codruta - Bucuresti
8   S Carmen - Bucuresti
9   V Florenta(prietena) - Bucuresti
10   M Bogdan - Bucuresti
11   F Mircea - Sibiu
12   S Nicolae - Constanta
13   S Eugenia
14   P Dorina
15    Gigi Cindea
16    Samiza
18   Toto Vasile

Pensiunea 2
19   S Cozma
20   T Nicoleta - Ploiesti
21   C Ciobotaru - Adjud
22   I Leonte - Sighisoara
23   C Radulescu - Bucuresti
24   Ani Marie U - Bucuresti
25   B Gabriela - Bucuresti inscriere inca neconfirmata prin rezervare
26   E Pantea - Bucuresti inscriere inca neconfirmata prin rezervare


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Excursie la Bran&Cooking Camp 22 - 24 noiembrie 2013
« Răspuns #44 : Miercuri, 30 Octombrie 2013, 18:15 »
Acum, rugamintea mea este urmatoarea, in special pentru cei din Bucuresti: treceti-va in lista pe care o deschid mai jos pentru microbuzul Bucuresti - Bran si retur. Functie de numarul de participanti are sa fie si tariful. Stiti, dar mai repet partea asta: cu cat mai multi cu atat mai ieftin pentru fiecare. Va spun cat costa microbuzul cu totul adica, drum + cazare si masa sofer si apoi puteti fiecare impartind aceasta suma la numarul inscrisilor pe lista sa vedeti cat va va costa drumul. Eu am anuntat 100 RON, eu sper tare sa fie mai putin. Totalul facturii este 1100 RON, deci aceasta suma se va imparti intre cei care vor calatori cu microbuzul. Uitandu-ma pe lista vad mai bine de 13-14 persoane din Bucuresti, asa ca daca toata lumea vine cu acest mijloc de transport ar insemna in jur de 85 RON. Plata transportului se va face acolo la Bran, urmand sa-i achit soferului factura din banii colectati.

Asta despre logistica. Acum despre fun, hai sa nu incepem direct cu mancarea, ramane sa ma mai sfatuiesc cu bucatarul pe care o sa-l aduc acolo cu mine ce "minuni" o sa pregatim. Vad ca si Nicu s-a pregatit la greu...asa ca mi-e teama ca nu cumva sa transformam excursia asta intr-o actiune de ingrasare...Ziceam eu ca o sa ma ocup de muzica, o sa aduc tot ce trebuie pentru seri, am sa mai aduc si ceva filmulete si montaje de pe unde am fost, asa daca este cineva curios sa vada pe unde am umblat...

Sunteti multi noi si vreau sa intrati repede si usor in atmosfera, asa ca pentru vineri am sa ma gandesc si o sa pregatesc ceva care sa "deschida" imediat barierele comunicarii...O sa incerc ceva nou..Nu, nu va ganditi la joculete tip teambuilding sau chestii din astea prelucrate, nu o sa fie, va promit ceva cat se poate de natural si de firesc...

Nu stiu inca ceva de vreme, cica se raceste, dar nu stiu inca pena unde...mai sunt 3 saptamani si jumatate, deci destul de mult pt o prognoza...Functie de vreme o sa facem si ceva pe afara, ca doar nu o sa stam doar inauntru si sa infulecam... ??? Deja simt ca se apropie, parca ma si vad ajuns acolo, asa ca am sa va mai scriu cate ceva ...de la fata locului... ;D

Voi, toata lumea vesela, gata de iesire? Sper ca nu avem astenii de sfarsit de toamna, nu avem probleme si nu ne supara ca nusce' a patit Dragusanu... ::) O sa fie acolo un pas in iarna si desi pentru multi anotimpul asta inseamna doar neplaceri, frig, gheata, disconfortul hainelor groase, mie imi place...Parca albul ala imaculat, mai ascunde din ceea ce nu e chiar frumos...Si uniformizeaza...

Deci, let's party!  *|* :dance: