Autor Subiect: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013  (Citit de 32771 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Soare

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #30 : Vineri, 17 Mai 2013, 07:53 »
O sa curga pozeleeee!!!

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #31 : Vineri, 17 Mai 2013, 10:07 »
Cu siguranta!  ::)  *|*

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #32 : Vineri, 17 Mai 2013, 23:23 »
M-am inscris si eu in excursia din Retezat. Abia astept. Sper ca am prins ultimele locuri. Daca voi fi in Bucuresti in perioada aia voi pleca cu voi din Bucuresti, dar daca sunt la Timisoara, pot veni cu masina pana la Sarmisegetuza sau Hateg si de acolo mai departe cu voi? Exista aceasta posibilitate de a ne intalni undeva pe drum? Multumesc anticipat pentru raspuns

Offline Soare

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #33 : Sâmbătă, 18 Mai 2013, 14:48 »
Bun venit in randul excursionistilor in Retezat,Raluca,eu sunt Sorin din Hunedoara,si am putea sa ne intalnim la Deva cand treci pe acolo spre Hateg.nr.meu de tel este:0747480129(multumesc anticipat)

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #34 : Sâmbătă, 18 Mai 2013, 23:55 »
Multumesc Sorin pentru feedback. Important pentru mine, ca sa am certitudinea ca vin cu voi, este sa primesc confirmarea si sa platesc avansul, pentru ca pana atunci, din cate am vazut pe forum, mi-am manifestat doar intentia de a participa. Astept sa trec si de aceste etape, si cand am certitudinea, va spun. Ne auzim la telefon cu siguranta, inca nu stiu nici eu in care zona ma voi afla peste o luna (Bucuresti sau Timisoara), dar voi sti cu siguranta in aproprierea excursiei.

Offline Mamica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Mediocrity it's my middle name.
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #35 : Vineri, 24 Mai 2013, 15:53 »
Am fost anul trecut, a fost superb... Numai cand ma gandesc la lacul Stevia, ala din varf de munte, si la bujorii infloriti...  ::)
Vreau sa merg si anul asta, sa vad Bucura. Si fiindca merg si in Apuseni, m-as duce la Rausor cu o zi mai devreme... Ori as ramane o noapte in Sibiu... Ori... nu stiu cum sa fac... Mai e cineva care si-a propus combinatia asta? Daca aveti idei, propuneri, variante, va rog sa scrieti aici!  :)  Sau pe mail  marina_m02@yahoo.com   Multumesc.

Maria, si eu merg din Apuseni direct in Retezat si merge si Mihaela din Braila. Va propun sa luam o tripla in aceeasi locatie unde vom sta in Retezat si sa vorbim cu Samiza sa faca rezervare si sa ne spuna cat avem de plata. Ok?
Nu cerceta aceste legi, ca esti nebun de le-ntelegi!

Mari_a

  • Vizitator
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #36 : Vineri, 24 Mai 2013, 17:02 »
Da, da, ok! Multumesc!  :)

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #37 : Vineri, 24 Mai 2013, 17:09 »
Am platit avansul si am confirmarea participarii la excursia in Retezat. Deci, ne vedem acolo :)

Offline Sophia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #38 : Duminică, 26 Mai 2013, 17:53 »
Buna Sophia,
Doritorii din Moldova au fost anul trecut in Retezat, si ar mai merge si anul asta daca ar putea... :). Suntem cativa membri din Iasi... nu stiu tu in ce oras locuiesti, dar sper sa ne intalnim la vreo excursie, sau chiar mai aproape, prin zona noastra.

Buna Paulette,
Sper sa nu fie tardiv raspunsul meu si sa te fi inscris deja la excursia  din Retezat  . Eu sunt din Bacau  si ma bucur sa gasesc si moldoveni printre prietenii Singles camp . Abia astept sa ne cunoastem -fie acesta inceputul pentru cat mai multe excursii !

Offline paulette

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 89
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #39 : Marți, 28 Mai 2013, 15:30 »
Buna Paulette,
Sper sa nu fie tardiv raspunsul meu si sa te fi inscris deja la excursia  din Retezat  . Eu sunt din Bacau  si ma bucur sa gasesc si moldoveni printre prietenii Singles camp . Abia astept sa ne cunoastem -fie acesta inceputul pentru cat mai multe excursii !
Nu, nu merg anul acesta in Retezat, am fost anul trecut  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #40 : Miercuri, 29 Mai 2013, 07:34 »
Luni, cand ma intorc din Tara Luanei, am sa postez lista cu participantii la aceasta actiune, in Retezat. Urmeaza sa va comunic si cum se pleaca din Bucuresti (numar microbuz, loc si ora de plecare) si eventual din Sibiu, in completare.

Offline danna n.

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #41 : Luni, 03 Iunie 2013, 18:59 »
Vreau si eu in microbuzul care pleaca de la Bucuresti! Astept vesti, Gigi!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #42 : Luni, 03 Iunie 2013, 20:36 »
Azi la revenirea in Sibiu am fost efectiv asaltat de probleme. Maine comunic lista finala, vedem exact si pe cele de transport. De azi inscrierile sunt inchise, Samiza mi-a comunicat ca am ajuns la 28, deci ca si anul trecut intreaga capacitate si de la Pensiunea Dora si de la Ioana. Acum va fi mai simplu stiind exact cine urmeaza sa mearga. Pt rapiditate, cel mai probabil ca am sa sun pt a avea raspunsurile promt si a le putea prinde in tabel.

Offline Sherban

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
  • Just do it!
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #43 : Luni, 03 Iunie 2013, 21:53 »
Buna seara, eu tocmai m am intors din excursia din Tara Luanei cu un singur gand, sa ma inscriu pe ultima suta de metri la cea di Retezat!! Dar vad acum ca lista e completa, din pacate ptr mine, ferice de cei care au fost mai rapizi:)
deci, rugaminte, daca exista o retragere se poate sa ma inscriu pe o lista de asteptare?! Multumeesc!
Everything changes..

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: In Rezervatia Muntilor Retezat 27 iunie – 30 iunie 2013
« Răspuns #44 : Marți, 04 Iunie 2013, 08:06 »
Am in acest moment lista cu participantii la aceasta excursie si am sa incep sa sun, pt a vedea cu ce urmeaza sa mearga fiecare pana la Rau de Mori.
 Microbuzul care pleaca din Bucuresti are ruta: Bucuresti - Pitesti - Rm. Valcea - Sibiu - Sebes Alba - Orastie - Hateg - Santamaria Orlea. Sunt cca 450 km pe sens, deci total 900 de km. Asta inseamna ca si tarif de transport, incluzand cazarea si diurna soferului, 2600 RON. Aceasta suma se va imparti proportional, functie de locul de urcare a fiecaruia, intre cei care urmeaza sa calatoreasca cu acest mijloc de transport.  N-am idee in acest moment cate persoane vor calatori cu microbuzul, oricum cred ca este mai putin decat am anticipat eu adica 160 RON/pers pt cei din Bucuresti. Va comunic odata cu lista. Incep in acest moment sa sun.