Autor Subiect: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013  (Citit de 59350 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« : Vineri, 09 Noiembrie 2012, 19:40 »
Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013

Tarif:     735 RON/ persoana - cazare in camera DBL
Plecare: 27 august  2013
Sosire:   31 august  2013
Cazare: 4 nopti in pensiune 3* cu mic dejun
Servicii incluse:
     •  cazare 4 nopti, mic dejun inclus
     •  2 pranzuri  si 4 cine
     •  transport Bucuresti - Dunavatul de Jos - Bucuresti

Transportul Bucuresti - Dunavat si retur este inclus deci in tarif. Deci pentru aceasta portiune nu trebuie achitat nimic. Cei care vin din alte zone decat Bucuresti, au doua posibilitati:

- sa-si asigure singuri transportul din orasul lor pana la Bucuresti, urmand ca de acolo sa continue drumul cu microbuzul inchiriat
- daca sunt pe traseul Sibiu - Bucuresti sa foloseasca microbuzul care pleaca din Sibiu.

In prima varianta, isi achita costurile de transport aferente, pana la Bucuresti, iar
in a adoua varianta, adica plecare cu microbuzul din Sibiu: 90 RON - dus si intors. Cei care folosesc aceasta varianta vor continua drumul pana la Dunavat cu microbuzul de Sibiu, dar cum segmentul acela de Bucuresti - Dunavat si retur intra in tariful de excursie, pt acela nu mai este nevoie sa achite ceva.

Anul acesta, al IV-lea in care mergem cu Singles Camp in Delta, am ales ca destinatie a vacantei noastre, Dunavatul de Jos. Am fost pana acum pe celelalte doua brate, am fost pe Dunare, foarte aproape de Tulcea, la Mila35, urmeaza acum sa stam pe Bratul Sf. Gheorghe.

Mai jos aveti o harta a Deltei care va va ajuta sa localizati zona in care o sa mergem. Dati un click pe imagine, pt marire si rezolutie mai buna.



Excursia este deschisa tuturor celor care doresc sa vada acest paradis al pasarilor, al nuferilor, al pestilor. Nu trebuie neaparat sa fi pescar sa-ti placa Delta, nici vanator, nici ornitolog, nici botanist. Este suficient sa-ti placa salbaticia naturii, in starea ei virgina, nemodificata si neinfluentata de betoane, asfalt si garduri din fier forjat. Delta inseamna nuferi, pelicani, lebede, egrete, salcii, trestie. Un pamant nou, pe care a crescut frumosul, ochiuri de apa si canale nesfarsite, in care-si duc viata si procreaza milioane de vietati.

Mergem acolo in cea mai buna perioada a anului, in asa fel incat putem vedea inca pelicanii neridicati in stol pentru plecare, putem admira taote pasarile migratoare care populeaza Delta, dar in acelasi timp feriti de caldurile verii. Este o perioada in care doar dimineata la 7.00-8.00 si seara la 20.00 - 21.00 sunt tantari, asa ca, cu putina atentie si Autan, vom sosi, ca in fiecare an, fara intepaturi.

O sa calatorim cu ambarcatiuni cu motor pe canale, in zonele de cuibarire, asa incat sa vedem pasarile pentru care este atat de vestita Delta. O sa mancam peste pe saturate, dar evident ca cine doreste sa manance si altceva poate alege un meniu alternativ.

Vom pescui, vom dansa, ne vom bucura de cateva zile de natura si liniste. Intr-una dintre zile vom face o excursie pana la Jurilovca de unde o sa luam o salupa pana la poate cea mai frumoasa plaja din Romania: Gura Portitei. Asa ca vom putea face baie si in mare, o altfel de mare decat cea pe care o cunoasteti din Mamaia sau Neptun. Acolo totul este parca neschimbat si fasia aceea de nisip fin care se intinde pana hat departe te imbie la o plimbare in tara nimanui.

Pana acolo mergem cu microbuzul si ne intoarcem cu microbuzul. Pana la Bucuresti. Eu vin din Sibiu cu microbuzul meu pe care am sa-l las la Bucuresti, asa ca daca cineva vine din acea directie va putea calatori impreuna cu mine.

Programul va include:
-   vizitarea Deltei, cu ambarcatiuni cu motor, pe canalele ce duc spre zonele de cuibarire ale pasarilor
-   pescuit; cine inca nu este initiat, va primi bat si ...indicatiile necesare capturarii de „monstrii”.
-   cina pescareasca cu bors la ceaun
-   plaja si baie la Gura Portitei

Excursiile pe canale cu mabarcatiunile cu motor nu sunt incluse in tarif

Alte detalii: office@singlescamp.ro
Inscrierile se pot face pana la data de 20 iulie 2012 pe formularul pe care o sa-l gasiti pe site sau pe office@singlescamp.ro
Plata se face in contul SC Bon Vojage srl Sibiu. Email: samiza@bonvoyagesibiu.ro

Offline Nicoleta Bucuresti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #1 : Miercuri, 14 Noiembrie 2012, 21:25 »
ma inscriu ....

Offline valeria62

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #2 : Miercuri, 21 Noiembrie 2012, 14:16 »
Doresc sa ma inscriu si eu ......va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedez  multumesc mult

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #3 : Miercuri, 21 Noiembrie 2012, 14:26 »
Valeria, pe site www.singlescamp.ro este un buton portocaliu pe care scrie Inscriere in vacante. Apasat va aparea un formular de inscriere. Completeaza-l cu datele tale si pune o bifa pe patratelul din dreptul actiunii (din lista de pe formular). Daca nu reusesti scrie-mi pe office@singlescamp.ro

Offline valeria62

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #4 : Miercuri, 21 Noiembrie 2012, 15:19 »
Multumesc mult ,,,am completat  doresc foarte mult sa merg in delta cu voi ,,,,,sper ca bunul d-zeu sa-mi ajute .....numai ca nu am pus nr de telefon din tara  pentru ca eu locuiesc la venezia       multumesc mult si tin sa va felicit pentru tot ce faceti.....cu respect valeria

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #5 : Miercuri, 21 Noiembrie 2012, 15:26 »
Pai atunci prima oara  ne vedem la... Venezia. Inainte de Delta, avem un circuit numit Adristica si in care 43 zile stam la Mestre. Anul acesta am fost de 2 ori acolo cu SIngles Camp. Daca stiam...

Offline valeria62

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #6 : Vineri, 23 Noiembrie 2012, 17:09 »
Va salut si ma bucur sa va gasesc in linie .Vreau sa stiu cum procedez cu plata si cind ,,,,sper ca nu te super dar cum stii sint incepatoare    multumesc mult

Offline TORICOSU

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #7 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 15:31 »
Va salut si ma bucur sa va gasesc in linie .Vreau sa stiu cum procedez cu plata si cind ,,,,sper ca nu te super dar cum stii sint incepatoare    multumesc mult

La fel si eu, sunt "tilicar cu puf" cat e avansul si cand e ultima zi de plata integrala ?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 09 Februarie 2013, 17:45 »
Inca nu au inceput inscrierile efective pentru aceasta actiune. Daca doresti sa participi, gasesti formularul de inscriere pe site www.singlescamp.ro, la "inscriere in vacante". Apoi o sa primesti un Email de la agentie cu detaliile de plata. Oricum nu incepem mai repede de martie cu rezervarile.

Offline otiliamano

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • eu ... cu bune si rele ....
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #9 : Marți, 19 Martie 2013, 22:39 »
m-am inscris  ;)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #10 : Miercuri, 20 Martie 2013, 09:55 »
Deci dupa muntele Coziei o sa ne vedem si in Delta!

Offline otiliamano

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • eu ... cu bune si rele ....
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #11 : Miercuri, 20 Martie 2013, 21:27 »
da. as fi vrut si adriatica dar nu pot lipsi atat de mult

LiaV

  • Vizitator
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #12 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 20:50 »
M-am inscris.
Ma gandesc ca Delta e tare departe de Timisoara. Stau pe ganduri daca sa vin cu masina sau cu trenul pana in Bucuresti. La timpul potrivit, sunt convinsa ca ne vei da mai multe detalii, Gigi, ca sa pot face o alegere.
Maramu-ul e tot in august, asa ca dupa o pauza lunga, in care nu pot participa la excaladarile voastre montane  :( , voi alerga dintr-un colt intr-altul de tzara :))
E bine si-asa! :)
Mai vorbim.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #13 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 20:56 »
Cel mai probabil este ca o sa organizez o plecare si din Sibiu, cu microbuzul. Cred ca ti-e mai usor in varianta asta.

LiaV

  • Vizitator
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 21:00 »
Cel mai probabil este ca o sa organizez o plecare si din Sibiu, cu microbuzul. Cred ca ti-e mai usor in varianta asta.

Da, sigur, e mult mai bine. Ramane atunci sa imi spui cum e cu parcarea in Sibiu, tarife etc.