Autor Subiect: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013  (Citit de 59178 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 21:04 »
Da, am sa postez probabil chiar maine , trebuie sa fac un calcul.

LiaV

  • Vizitator
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #16 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 21:06 »
Da, am sa postez probabil chiar maine , trebuie sa fac un calcul.

Bun, am lamurit-o si pe asta. Partial :) In rest, discutam peste cateva zile.
Mersi, Gigi. 
 

Offline Mihaela_1799

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 21:47 »
m-am inscris si eu.
sunt noua pe aici, nu stiu cum se procedeaza mai departe, dar ma gandesc ca voi primi informatii la timpul potrivit. sunt din Timisoara, asa ca poate reusim sa ne organizam cumva cu transportul.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 23 Martie 2013, 21:58 »
Din Timisoara ca si Lia! O sa veniti impreuna pana la Sibiu cel ma probabil. De acolo continuam cu microbuzul. Pt rezerbare o sa fi contactata de Samiza, Bon Voyage.

Offline Nicoleta Bucuresti

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 127
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #19 : Duminică, 24 Martie 2013, 07:15 »
Gigi, sa nu uiti Bucurestiul !
Suntem multi doritori de vazut pasari si mancat peste ....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #20 : Duminică, 24 Martie 2013, 07:28 »
Da, am sa organizez ceva si din Bucuresti pana la Dunavat. Tot asa insa, ca si la Cozia, ca si la alte actiuni, va depinde de numarul de inscrisi din Bucuresti sau traseu si care prefera sa plece de acolo cu microbuzul. Uite la Cozia, faptul ca s-a format un grup mai mare cu plecare din Bucuresti, aproape a injumatatit costul de transport pe care l-am previzionat. Sunt parca 13 care vin de acolo, eu socotisem initial ca vor fi in jur de 7 - 8 si uite asa de la 160 RON, se plateste doar in jur de 90 RON, aproape cat o cursa de linie. Asta in conditiile in care te duce si te aduce independent de un program, de autogara, de rezervari.

In Delta s-au adunat deja multi doritori, mi-e teama ca pensiunea pe care am ales-o este neincapatoare...Ma gandeam la 30 de persoane, dar vad ca inscrierile curg si in curand va trebui sa ne oprim. Din pacate nu pot suplimenta prea mult si datorita transportului pe apa, am discutat cu proprietarul si are un cataraman de 14 locuri si doua salupe de viteza. Ceea ce inseamna in total maxim 30 de locuri. Cel mai probabil ca anul acesta, o sa impartim grupul in doua: cu unul am sa merg eu (prin rotatie, in fiecare zi cu altul) si cu celalalt ghidul de la pensiune. Dar mai vedem...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #21 : Duminică, 24 Martie 2013, 16:54 »
Gigi, sa nu uiti Bucurestiul !
Suntem multi doritori de vazut pasari si mancat peste ....

ce fain Nico! dupa ce "gavarim " un pic "portughesjhe" dam o raita si prin Delta noastra !!    :D

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #22 : Marți, 26 Martie 2013, 10:23 »
Promiteam sa fac o calculatie de tarif de transport, pentru cei care se conecteaza la traseu din Sibiu.

Sa reiau partea de oferta: Transportul Bucuresti - Dunavat si retur este inclus in tarif. Deci pentru aceasta portiune nu trebuie achitat nimic. Cei care vin din alte zone decat Bucuresti, au doua posibilitati:

- sa-si asigure singuri transportul din orasul lor pana la Bucuresti, urmand ca de acolo sa continue drumul cu microbuzul inchiriat
- daca sunt pe traseul Sibiu - Bucuresti sa foloseasca microbuzul care pleaca din Sibiu.

In prima varianta, isi achita costurile de transport aferente, pana la Bucuresti, iar
in a adoua varianta, adica plecare cu microbuzul din Sibiu: 90 RON - dus si intors. Cei care folosesc aceasta varianta vor continua drumul pana la Dunavat cu microbuzul de Sibiu, dar cum segmentul acela de Bucuresti - Dunavat si retur intra in tariful de excursie, pt acela nu mai este nevoie sa achite ceva.

Offline otiliamano

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • eu ... cu bune si rele ....
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #23 : Marți, 26 Martie 2013, 14:31 »
eu nu mai stiu ce am facut. vreau sa merg dar nu am primit nimic pe mail. se poate verifica?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #24 : Marți, 26 Martie 2013, 14:39 »
Otilia am sa verific in agentie si am sa-ti comunic.

Offline otiliamano

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • eu ... cu bune si rele ....
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #25 : Marți, 26 Martie 2013, 14:49 »
multumesc!
 :)

LiaV

  • Vizitator
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #26 : Marți, 26 Martie 2013, 15:10 »
Din Timisoara ca si Lia! O sa veniti impreuna pana la Sibiu cel ma probabil. De acolo continuam cu microbuzul. Pt rezerbare o sa fi contactata de Samiza, Bon Voyage.

Eu inca nu stiu cum voi veni, Gigi. Am bilete gratuite pe tren si ma bate gandul sa plec cu trenul pana in Bucuresti si apoi spre Tulcea. Singurul lucru ce ma retine inca sa iau o decizie, este diferenta mica dintre sosirea trenului de Timisoara si cea a plecarii spre Tulcea, cca o ora. De obicei, cel de Timisoara intarzie, poate si mai bine de-o ora.
Asa ca... ma mai gandesc. Mai e vreme, nu? 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #27 : Marți, 26 Martie 2013, 15:24 »
 Suficienta...!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #28 : Marți, 26 Martie 2013, 19:23 »
Otilia, Samiza mi-a confirmat inscrierea ta in Delta ca urmare ti-a transmis un Email de rezervare in data de 20.03. Te rog verifica si in SPAM, poate il gasesti acolo. Daca nu ia direct legatura cu ea in agentie, are 0745106526. Nu este nici o problema, iti mai transmite inca unul, dar verifica intai te rog.

Offline Mihaela_1799

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Paradisul pasarilor: Delta Dunarii 27 august – 31 august 2013
« Răspuns #29 : Marți, 26 Martie 2013, 21:35 »
nici eu n-am primit un mail de confirmare. se poate verifica? multumesc frumos.